Alicja Przybyszowska

Alicja Przybyszowska EFIAP/b AFRP
Nowy Sącz
członek rzeczywisty legitymacja nr: 416
członek kapituły FKRP
członek Fèderation Internationale de I`Art. Photographique (FIAP),
członek Członek PZFP – okręg roztoczańsko-podkarpacki

odznaczona Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018) przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.
 
tel: +48 602352889
e-mail: alicjaprzybyszowska@interia.pl
Facebook, Istagram

Mieszka i pracuje w Nowym Sączu.

Fotografia stała się przedmiotem jej zainteresowań jako medium przekazu 3 dekady temu.

Początkowo były to jedynie techniczne próby uchwycenia obrazu, z biegiem czasu, sprecyzowała swoje zainteresowania do fotografii: konceptualnej, szeroko pojętego pejzażu, reportażu i fotografii podróżniczej. Pracuje głównie w technice cyfrowej jednak coraz częściej sięga do klasycznego 36 klatkowego filmu analogowego.

Jest autorką 14 wystaw indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystaw zbiorowych.

Absolwentka PWSZ w Nowym Sączu na kierunku: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności Sztuki Wizualne i Cyfrowa Kreacja Obrazu.

Laureatka krajowych i międzynarodowych salonów fotograficznych na całym świecie gdzie zdobyła ponad 90 nagród. Do najbardziej osobistych zalicza: I miejsce w „XXV Biennale Fotografii Zabytki Świata – Zamość 2016”, Złoty Medal FIAP oraz Statuetkę Koziołka Matołka w międzynarodowym konkursie „XIII International Photo Competition – All the Children of the World” Pacanów 2019, a także Grand Prix City of Bardejov w „8th. Bardaf International Exhibition, Gabriel Grund Memorial 2019” na Słowacji.

Jej fotografie zostały wielokrotnie opublikowane w czasopismach branżowych takich jak „Foto Kurier” czy w prestiżowym niemieckim magazynie poświęconemu fotografii czarnobiałej „Black Magazin 07 mai-juni 2017”, kalendarzach, przewodnikach, katalogach pokonkursowych oraz katalogach aukcyjnych. Ponadto prace jej trafiły do kolekcji prywatnych w kraju i zagranicą oraz jako artystyczne dziedzictwo FIAP w Luksemburgu.

Współpracuje w Domem Aukcyjnym FACE TO FACE ART w Warszawie.

Jest inicjatorką i kuratorem ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Wielokrotnie zasiadała w jury konkursowych. Organizatorka plenerów fotograficznych. Swoją pracą społeczną zaangażowana jest w różnego rodzaju akcje charytatywne. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat przekazuje podczas trwania różnego rodzaju paneli dyskusyjnych, spotkaniach, warsztatach, oraz jako wykładowca w Szkole Fotografii Katarzyny Bielak.