Tomasz Sobczak

Tomasz Sobczak EFIAP AFRP
Tarnów
członek rzeczywisty legitymacja nr: 434
członek zarządu FKRP
członek Fèderation Internationale de I`Art. Photographique (FIAP),
prezes Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego

tel: +48 602404769
e-mail: mientowy@wp.pl
www.tomaszsobczak.eu, FacebookIstagram, Wikipedia.

 

Jestem magistrem sztuki, inżynierem, nauczycielem, pedagogiem, a w wolnych chwilach artystą fotografikiem. Fotografia jest moją wielką pasją. Daje mi radość, zadowolenie i satysfakcję. Każdy obiekt, który fotografuję, ma w sobie wiele piękna. Staram się je uchwycić i pokazać całemu światu.

Od lat związany jestem z Tarnowem, a naturalną koleją losu jest także związek z&nbps;Tarnowskim Towarzystwem Fotograficznym, w którym od czterech kadencji pełnię funkcję prezesa. Od 2019 roku jestem także Członkiem Zarządu Fotoklubu RP. Prowadziłem zajęcia z “Fotografii ruchu” oraz „Metodykę fotografii” na podyplomowych studiach z fotografii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, którą to uczelnię ukończyłem z wyróżnieniem. Realizowałem także zajęcia “Fotografiia prasowa i&nbps;reklamowa” na Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie. 
Pracuję w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie oraz w Pałacu Młodzieży, w którym prowadzę pracownię fotografii tradycyjnej.

W 2013 roku zostałem odznaczony prestiżowym tytułem Excellence FIAP (EFIAP), nadawanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej. Moje prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale.

W 2017 oraz 2019 roku uzyskał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Tarnowa.

Przez wiele lat zajmowałem się fotografią sportową. W chwili obecnej skupiam się na fotografii studyjnej, abstrakcji oraz fotografii nieoczywistej. 

Jako animator kultury pełniłem funkcję kuratora wielu wystaw, organizowałem różne akcje i działania fotograficzne. Stale pracuję z młodzieżą, popularyzując fotografię. Najwięcej pozytywnej energii dają mi sukcesy wychowanków.