Wystawa XIII OGÓLNOPOLSKICH PLENEROWYCH SPOTKAŃ FOTOGRAFIKÓW – TRANSYLWANIA 2019

Zapraszamy na otwarcie wystawy XIII OGÓLNOPOLSKICH PLENEROWYCH SPOTKAŃ FOTOGRAFIKÓW – TRANSYLWANIA 2019

Otwarcie wystawy nastąpi w dniu 6 września (piątek) 2019r.,o godz. 18.00 w Galerii Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka na ul. Kościuszki 41/47 w Toruniu.

Wystawa poplenerowa obejmuje 192 prace 10 autorów. Udział w prezentacji biorą: Paweł Gawroński z Warszawy, Dorota (afrp) i Marek Grausz (afrp) z Torunia, Bogusław Kolanowski z Inowrocławia, Arletta Mierzwiak z Warszawy, Włodzimierz Tyczyński (afrp) z Radomska, Monika i Wojciech Wesołowscy (afrp) z Warszawy oraz Małgorzata i Krzysztof Wojciechowscy (afrp) z Łodzi. Prace można oglądać w zakładce https://www.fotoklubtorun.pl/xiii-opsf-transylwania-2019 .

Już kolejny raz fotografowaliśmy obszar Rumuńskiej Transylwanii. Tym razem były to tereny województwa Hunedoara, czyli część północno-zachodnia. Jest to diametralnie inna część Transylwanii. Nie odczuwa się tutaj, tak jak na zeszłorocznym plenerze, wszechobecnego ducha Vlada Draculi. W zamian naszym oczom ukazała się wspaniała kraina leżąca w górach, obfitująca w przepiękne krajobrazy ze stadami pasących się owiec i szumiącymi wodospadami oraz strumieniami. Na tym terenie dominują zamki, cytadele, jaskinie i piękne górskie pejzaże, np. śliczny zamek w Hunedoarze, cytadela w Devie, monastyr w Prislop, dużo cerkwi oraz rezerwat żubrów. Tak jak w całej Rumunii i tu ludzie są bardzo mili, życzliwi i uczynni, mimo bariery językowej. Była to już 13 impreza z tego cyklu.

Wystawa czynna do 8 października 2019r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.