STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

© http://fotoklubrp.org — strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT

POLECAMY


HISTORIA FOTOGRAFII


O Internetowej Galerii Zaproszonych


Wirtualna Galeria Fotografii PAWIE OKO


O diaporamie
- Antoni Rut
poinformuj
Fotoklub RP
o
nadchodzącym wydarzeniu

[»]

NOWOŚCI

[1]  


INFO 2016-12-17
WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
 
POLSKA
24-26 GRUDNIA 2016 i 1 STYCZNIA 2017

/dodano:17.12.2016/

Świąt białych, pachnących choinką,

skrzypiących śniegiem pod butami,

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

pełnych niespodziewanych prezentów.

Świąt dających radość i odpoczynek,

oraz nadzieję na Nowy Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten,

co właśnie mija.

Życzy Prezes oraz Zarząd Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. 


  XI OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW
KOTLINA KŁODZKA 2017        

KOTLINA KŁODZKA 2017
Region Kujawsko-Pomorski Fotoklubu R.P.

/dodano: 11.12.2016/


Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić na kolejne XI Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików - KOTLINA KŁODZKA 2017, które odbędą się w dniach 12 - 18 czerwca 2017 roku w Dusznikach Zdroju.

Tematem pleneru jest KOTLINA KŁODZKA z jej urokami takimi jak miejscowości Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój i Kłodzko oraz ciekawostkami przyrodniczymi jak Strzeliniec, Błędne Skały czy torfowiska w artystycznym ujęciu.

Zakwaterowanie uczestników w pokojach z łazienkami, śniadania, obiado-kolacje oraz bezpłatny parking zapewnione są w „Willi FORTUNA” w Dusznikach Zdrój przy ul. Granicznej 6 (500m od centrum Dusznik) Jest to świetna baza wypadowa do penetracji okolicy. Praktycznie wszystko w promieniu 35km. Dostępny jest sprzęt do grillowania i TV w pokojach. Myślę, że jest to idealna okazja do intensywnej pracy twórczej połączonej z wypoczynkiem, relaksem i spotkaniami towarzyskimi oraz wymianą doświadczeń. Właśnie taki profil plenerów preferuję od 2013 roku. Kotlina Kłodzka ma być inspiracją do twórczego przetworzenia prac fotograficznych.

Plener rozpoczyna się obiado-kolacją 12 czerwca na terenie pensjonatu o godz. 17, a uroczyste otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz.. 20, ogniskiem z kiełbaskami. Zakwaterowanie uczestników 12 czerwca od godz. 14, a wykwaterowanie 18 czerwca do godz. 10. Szczegółowy program uczestnicy otrzymają w późniejszym terminie.

W lokalnym biurze podróży można również wykupić wycieczki do Pragi ( 75 PLN ), Jaskini Macochy ( 80 PLN ), Adrszpackie Skały – Skalne Miasto ( 42 PLN ), wyjazdy z Sanatorium Chemik w centrum Dudsznik, 10 minut spacerem od pensjonatu, ceny z 2016 roku.

W „Willi FORTUNA”odbędą się prezentacja autorskie uczestników pleneru w formie elektronicznej lub papierowej. Uczestnicy otrzymają upominek, materiały promocyjne. W dniu 08 września 2017r. odbędzie się wystawa poplenerowa z katalogiem w Toruniu (około 100 prac), w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Każdy uczestnik pleneru zobowiązany jest dostarczyć organizatorowi do dnia 10 lipca 2017r. minimum 8 fotogramów formatu 30 x 45cm (w zestawach po 4 szt. pionowe lub poziome) w zapisie cyfrowym JPG o rozdzielczości 300dpi mailem na adres marek.grausz@wp.pl Tylko ta forma zapisu oraz dostarczenia materiału będzie spełniała warunki uczestnictwa w wystawach.

Powiększenia z przekazanego materiału do wystawy i odbitki wykona organizator. Tak jak w roku ubiegłym istnieje możliwość udziału osób towarzyszących, które również otrzymują pamiątki i materiały promocyjne, ale nie obowiązuję ich część dotycząca prezentacji oraz spraw wystawowych.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc oraz atrakcyjnością Kotliny Kłodzkiej decyduje kolejność nadesłania kart zgłoszenia tylko z potwierdzeniem dokonania wpłaty wpisowego ( kartę zgłoszenia z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać e-mailem na adres marek.grausz@wp.pl ). Nie bez znaczenia dla ilości uczestników jest również objętość katalogu sponsorowanego przez naszego stałego współpracownika firmę PSP DRUKCYFROWY.

Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 28 luty 2017r.

Wszelkich informacji udziela organizator pleneru kol. Marek Grausz: marek.grausz@wp.pl

  546


  PROŚBA:  
Badanie na temat sytuacji twórców i artystów w Polsce

 
Warszawa
Ośrodek badań opinii publicznej Danae

/dodano: 11.12.2016/

Ośrodek badań opinii publicznej Danae na zlecenie Narodowego Centrum Kultury przeprowadza badanie na temat sytuacji twórców i artystów w Polsce.

W środowisku pracowników kultury można często usłyszeć o trudnościach z jakimi muszą zmagać się na co dzień osoby wykonujące twórcze prace. Równocześnie brakuje badań, które pokazywałyby sytuację całego środowiska. Badanie zaprojektowane przez prof. Jagodę Hernik Spalińską (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk) oraz dr Michała Łuczewskiego (Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego) ma na celu zapełnienie tej luki wiarygodnymi danymi.

Gwarantujemy, że wszelkie wypowiedzi traktowane będą w pełni poufnie i będą użyte wyłącznie razem z odpowiedziami innych osób, w celach statystycznych.

Pozdrawiamy i zqachęcamy do udziału.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres grazyna.pol@danae.com.pl

Link do badania:

=>https://i-mb.pl/zenit/?p=4e7
 


  ZAPROSZENIE NA WRĘCZENIE NAGRÓD:
II Wojnickiego Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego
     

Wojnicz
Kino Wawel
/dodano: 09.12.2016/


Wojnickie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zaprasza dnia 17 grudnia 2016r. o godz. 17.00 do Kina Wawel na ceremonię wręczenia nagród oraz wernisaż wystawy fotografii II Wojnickiego Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego.

Po ceremonii wręczenia nagród zaprezentowane zostaną fotografie najlepszych autorów konkursu w formie pokazu multimedialnego połączonego z koncertem muzyki instrumentalnej w wykonaniu Łukasza Wełny (gitara).

Wernisaż wystawy fotografii odbędzie się w galerii Findrówka Rynek 29 w Wojniczu bezpośrednio po zakończeniu ceremonii w kinie Wawel.

Pozdrawiamy i zapraszamy

Informacje o konkursie: =>http://fotum.org/pl/
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Alicji Przybyszewskiej "Maroko"
 

Krynica Zdrój
Galeria sztuki Siedlisko, ul. Piłsudskiego 19

/dodano:17.12.2016/

Krynickie Towarzystwo Fotograficzne oraz Centrum Kultury w Krynicy Zdrój serdecznie zapraszają w dniu 13 stycznia 2016r. o godz. 16.00 do Galeria sztuki Siedlisko na wernisaż wystawy fotografii Alicji Przybyszewskiej "Maroko" z cyklu "Podróże Dalsze i Bliższe".

Wystawa indywidualna pt; „Maroko”, jest pokłosiem kilkutygodniowego pobytu autorki w tym kraju. Wybrany tytuł dla prezentowanej wystawy sugeruje szerokie spektrum spojrzenia na ten rejon świata: od architektury i krajobrazu po aspekty społeczne. W fotografiach zawarta jest również odmienność dominującego wyznania a co za tym idzie zachowań i obyczajów, jakże innych od tego w Europie.
Prace są materialnym urealnianiem pomysłów i ich realizacji, w których wyrażone są uczucia i własne widzenie świata autorki.
Autorka fotografią zajmuje się od ponad 20 lat, ma na koncie 8 wystaw indywidualnych i kilkanaście znaczących sukcesów w konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą. Swoje prace prezentowała już w: Polsce Słowacji Serbii i Niemczech. Jest absolwentką PWSZ w Nowym Sączu, specjalność: Sztuki wizualne i cyfrowa kreacja obrazu.


Wystawa czynna od dnia 10.01.2017 do 05.02.2017

Serdecznie zapraszamy. 


  INFORMACJA:
15 lecie Fotoklubu Regionalnego Centrum, Kultur Pogranicza w Krośnie
     

Krosno
Fotoklub Regionalny Centrum, Kultur Pogranicza
/dodano: 11.12.2016/


15 lecie Fotoklubu Regionalnego Centrum, Kultur Pogranicza w Krośnie

Po dokonaniu oceny artystycz\ej działalności na rzecz rozwoju fotografii, na wniosek Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie Kapituła Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej przyznała Złoty Medal Zasługi dla Fotografii Polskiej Wacławowi Turkowi, a Tomasz Okoniewski otrzymał tytuł artysty FIAP. Zarówno medal jak i dyplom FIAP zostały odebrane osobiście 19 listopada w Warszawie.

Kapituła przyznała również dwa Złote Medale „ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU TWÓRCZOŚCI FOTOGRAFICZNEJ” Medale te przyznano: Stanisławowi Nawracajowi oraz Andrzejowi Dozdowi. Wręczenia medali dokonał Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki podczas wernisażu wystawy Fotoklubu RCKP Dyplomy Honorowe za wybitną aktywność na rzecz popularyzacji Fotoklubu RCKP otrzymali: Przemysław Niepokój-Hepnar i Tomasz Okoniewski.

Pozdrawiamy i gratulujemy
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Eli Waszczuk (afrp) "METROPOLIS & NON OMNIS MORIAR"
 

Kołobrzeg
Galerii Sztuki Współczesnej , ul. Armii Krajowej (ratusz)

/dodano:07.12.2016/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria Sztuki Współczesnej serdecznie zapraszają w sobotę 10 grudnia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk (afrp) "METROPOLIS & NON OMNIS MORIAR".

Założeniem tej wystawy jest inicjalizacja wzajemnej wymiany doświadczeń w postrzeganiu bliskich kulturowo i etnicznie stolic krajów Europy Środkowej: Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy.
Projekt ma także na celu pokazanie różnic i podobieństw metropolii pokazanych na fotografiach, proponując odkrywanie na nowo miejsc, które spowszedniały poprzez upływający czas. Nałożenie odpowiedniej malarskiej faktury na fotografie znanych powszechnie elementów miejskiego krajobrazu, jest celowym zabiegiem powodującym zmianę ich postrzegania i sięga do podświadomości widza, powodując intuicyjne dostrzeganie niezauważalnych do tej pory szczegółów oraz walorów estetycznych krajobrazu. Estetyzacja fotografii malarską fakturą jest zabiegiem zamierzonym, zainspirowanym przez obrazy malarzy, Norblina, Canaletta a także van Gogha i tworzy nowe obrazy stwarzające wrażenie trójwymiarowości.

Idea projektu zakłada poznanie odmienności kulturowych i lokalnych tradycji regionu, jak również możliwość zaznajomienia się z historią prezentowanych metropolii.


Wystawa potrwa do 6 stycznia 2017 r. i można ją oglądać codziennie w godz.10.00 do 17.00 oprócz niedziel i poniedziałków.

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA DOROCZNĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
REGIONU RADOMSKIEGO
     

Radom
KŚT i G Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
/dodano: 09.12.2016/


Serdecznie zapraszamy dnia 9 grudnia 2016r. o godz. 18.00 do KŚT i G Łaźnia w Radomiu na wernisaż wystawy dorocznej członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców Region Radomski.

Na wystawie zaprezentowanych będzie 40 prac 27 autorów. Fotografie łączy rok wykonania, ich tematyka odzwierciedla zainteresowania oraz punkty widzenia, którymi autorzy opisują otaczającą ich rzeczywistość. Zestaw prezentuje prace wykonane w różnych technikach fotograficznych: cyfrowych, foto – chemicznych oraz w technice szlachetnej (Guma).

Lista autorów fotografii: Przemysław Barański, Iwona Czubek, Michał Falkiewicz, Ewa Gołdzińska, Waldemar Gołdziński, Tomasz Grzyb, Leszek Jastrzębiowski, Sebastian Klochowicz, Anna Kos, Cezary Kowalczuk, Edward Kruk, Arkadiusz Kurowski, Szczepan Kurzeja, Krzysztof Kuzko, Iwona Nabzdyk, Piotr Pajestka, Barbara Polakowska, Wojciech Sochaj, Marian Strudziński, Franciszek Subocz, Aldona Sumińska, Robert Sumiński, Maciej Szwed, Wiesław Warchoł, Dorota Wólczyńska, Łukasz Wykrota, Krzysztof Zdanowicz.

Pozdrawiamy i zapraszamy
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Krzysztofa Wesołowskigo "linia Życia"
 

Toruń
Fotogaleria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

/dodano:02.12.2016/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Fotogaleria Domu Muz serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Krzysztofa Wesołowskigo "linia Życia".

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad maiorem gloriam Tuam"
     

Rzeszów
Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 maja 9
/dodano: 02.12.2016/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zapraszają 5 grudnia 2016r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii w Rzeszowie na ul. 3 maja 9 na wernisaż wystawy Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad maiorem gloriam Tuam" (Na większą chwałę Twoją).

Autor zdjęć Tomasz Kasprzyk w sobie tylko znany sposób nie tylko dostał pozwolenie na wejście do strefy niedostępnej Zakonu Klauzurowego Sióstr Bernardynek w Zakliczynie ale również zaskarbił sobie ich zaufanie i przychylność. Jego pracy towarzyszyła myśl o poszukiwaniu i uchwyceniu Ducha Zakonu …


Pozdrawiamy i zapraszamy
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Antoniego Ruta (Zdfp) (AFRP) "W sieci codzienności"
 

Poznań
Galeria Green Way, ul. 23 Lutego 11

/dodano:02.12.2016/

Wielkopolski Związek Artystów Plastyków oraz Galeria Green Way w Poznaniu serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Antoniego Ruta (Zdfp) (AFRP) "W sieci codzienności.

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Czesława Bujacza "MADLOBA, GRUZJO!"
     

Radomsko
Miejska Biblioteka Publiczna
/dodano: 02.12.2016/


Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku na wystawę fotografii Czesława Bujacza "MADLOBA, GRUZJO!".

Wystawę będzie można zobaczyć do 03.01.2017 roku.

Pozdrawiamy i zapraszamy
 


  WYNIKI
XXXVII POMORSKICH SPOTKAŃ Z DIAPORAMĄ    
 
Szczecin
Zamek Książąt Pomorskich

/dodano:22.11.2016/

Konkurs pod patronatami FIAP w Luxemburgu (Patr. FIAP nr 2016/453), Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (Patr. FRP nr 163/2016)

Organizator: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie instytucja kultury Samorządu Województwa

Realizacja: Dział Edukacji Artystycznej ZKP

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców informuje, że w dniach: 04-06 listopada 2016 r. w ramach XXXVII POMORSKICH SPOTKAŃ Z DIAPORAMĄ odbył się konkurs pod patronatami FIAP w Luxemburgu (Patr. FIAP nr 2016/453), Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (Patr. FRP nr 163/2016).

W konkursie udział wzięło 48 diaporam autorów z Australii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Włoch, Norwegii, Polski.

Konkurs jako najstarszy w Polsce, kontynuuje 37. letnią tradycję Pomorskich Spotkań z Diaporamą. Jurorów cieszy fakt, że do konkursu zgłosili się uczestnicy z trzech kontynentów. Mimo silnej konkurencji międzynarodowej, polscy diaporamiści utrzymują wysoki poziom prac.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie naszemu koledze Jackowi Zaimowi (afrp) za honorową nagrodę "dla najlepszego autora salonu FIAP" tytuł "Best author".

Wyniki konkursu do pobrania:
XXXVII_Pomorskie_Spotkania_z_Diaporamą [PDF] 


  WAŻNA INFORMACJA:
Wręczenie medali Fotoklubu RP i Tytułów FIAP
     

Warszawa
Fotoklub RP
/dodano: 22.11.2016/


W dniu 19 listopada 2016 r. w siedzibie Fotoklubu RP miało miejsce wręczenie medali Fotoklubu RP i Tytułów FIAP. Prezes Fotoklubu RP Mieczysław Cybulski i Wiceprezes Kapituły Fotoklubu RP wręczyli medale Fotoklubu:
 • Wacław Turek - Złoty medal "Zasłużony dla fotografii polskiej"
 • Zdzisław Puchała - Brązowy medal "Za fotograficzną twórczość"


 • Oficer łącznikowy FIAP Dorota Kycia i Prezes Fotoklubu RP Mieczysław Cybulski wręczyli nominacje na tytuły artysty FIAP:
 • Mariusz Paweł Mazur - AFIAP
 • Krzysztof Muskalski - AFIAP
 • Robert Pranagal - AFIAP
 • Cezary Kowalczuk - AFIAP
 • Tomasz Jakub Okoniewski - AFIAP
 • Adam Ksieniewicz- EFIAP
 • Zygmunt Trylański - EFIAP
 • Cezary Dubiel- EFIAP/s
 • Jacek Zaim - AV-AFIAP
 • Fotoklub Fotoferia - CAFIAP • Pozdrawiamy i gratulujemy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Bogusława Lebiedzińskiego "Podlaskie Misterium Drewniane Świątynie"
   

  Białystok
  Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej ul. Kościelna 1A

  /dodano:02.11.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Bogusława Lebiedzińskiego "Podlaskie Misterium Drewniane Świątynie".

  Wystawa czynna od 07.11.2016 do 02.12.2016. Godziny zwiedzania Pon.- Pt 9.00 - 15.00.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII POPLENEROWEJ:
  ZDYNIA 2016 "CZAS ZATRZYMANY"
       

  Radomsko
  Galeria Muzeum Regionalnego im. St. Sankowskiego
  /dodano: 02.11.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza 4 listopada 2016r. o godz. 18.00 do Galerii Muzeum Regionalnego im. St. Sankowskiego na wernisaż wystawy poplenerowej Zdynia 2016 "Czas zatrzymany".

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTWĘ FOTOGRAFII
  Krzysztofa Ciszewskiego (afrp) „CICHY ŚWIAT - ŚWIAT PAWŁA”
  i Pawła Woszczyka „ŚWIAT PAWŁA”  
   
  Bełchatów
  Miejskie Centrum Kultury

  /dodano:02.11.2016/

  Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w dniu 04.11.2016 o godz. 18.00 do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie na wystawę Krzysztofa Ciszewskiego (afrp) „CICHY ŚWIAT - ŚWIAT PAWŁA”
  i Pawła Woszczyka „ŚWIAT PAWŁA”.

  Pawła pasją jest makrofotografia w której specjalizuje się od wielu lat. Jego świat to owady i wszystko co dzieje się kilka centymetrów od fotografowanego obiektu. Kilkumilimetrowe mchy i porosty, niezauważalne przez zwykłego „zjadacza chleba”, a sfotografowane „magicznym okiem” Pawła zmieniają się w nierealne i tajemnicze światy z pogranicza jawy i snu. Jego fotograficzne scenografie buduje osobiście NATURA w której jest zakochany… i to z wzajemnością, co widać na Jego zdjęciach.

  Krzysztof specjalizuje się w fotografii produktowej i artystycznej. Traktuje aparat jako narzędzie do tworzenia na równi z pędzlem, ołówkiem czy dłutem. Światło i cień, czerń i biel to jego farby, a aparat to Jego pędzel. Używając środków wyrazu takich jak ruch, rytm, barwa, kontrast, walor i różne ich wielkości i kompilacje....tworzy obrazy pozbawione cech ilustracyjności, nienaturalne… abstrakcyjne, tajemnicze i poruszające wyobraźnię widza.

  Serdecznie zapraszam na Wernisaż Wystawy „CICHY ŚWIAT - ŚWIAT PAWŁA” aby się przekonać jak to wygląda na zdjęciach Krzysztofa Ciszewskiego i Pawła Woszczyka.   


    ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z:
  DARIUSZEM ŁASKIM (afrp)
       

  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 01.11.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 7 listopada 2016r. o godz. 19.00 na ul. Ogińskiego 13a na spotkanie autorskie z artystą fotografikiem, członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

  Spotkanie zrealizowane w ramach projektu INDUSTRIALNA FOTOARANŻACJA.

  Dariusz Łaski – artysta-fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – a z zawodu inżynier środowiska i budownictwa wodnego. Mieszkam w Piotrkowie Trybunalskim.

  Fotografowaniem ( z różnym skutkiem i o różnej hierarchii potrzeb ) zajmuję się od 1972 r. W zrozumieniu arkan fotochemii pomogła szkolna pracownia fotograficzna działająca przy Zespole Szkół Chemiczno – Mechanicznych Nr. 2 w Gliwicach. Cała reszta wiedzy powstała w wyniku podglądania pracy starszych kolegów, dostępnej literatury i prasy oraz własnej pracy.

  Współtwórca ( wraz z Cz. Abratkiewiczem, J. Kańskim i J. Szewczykiem ) Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego „ Fcztery ” ( 1993 rok ).  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Postanowienia Kapituły Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 19.10.2016/

  Decyzją Kapituły Fotoklubu RP wyróżniono następujące osoby.

  Złoty medal Zasłużony dla fotografii polskiej
 • Tadeusz Biłozor - Jelenia Góra
 • Lena Bednarska - Poznań


 • Złoty medal Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej
 • Tadeusz Jerzy Kucharski - Dęblin
 • Agata Osika Kucharska - Dęblin
 • Zygmunt Trylański - Jelenia Góra
 • Stanisław Kuklawiak - Poznań
 • Ewa Nawrocka - Koszalin
 • Monika Kalkowska - Koszalin


 • Srebrny medal Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej
 • Robert Andre - Poznań


 • Członek honorowy Fotoklubu RP
 • Władysław Nielipiński - Poznań


 • Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Krzysztofa Szlapy "Punkt widokowy"
       

  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria Fotografii "ART-FOTO" ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 19.10.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 4 listopada 2016r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii "ART-FOTO" ul. Ogińskiego 13a na wernisaż wystawy Krzysztofa Szlapy "Punkt widokowy".

  Punktów widokowych nie należy szukać na mapach, ich kartografię tworzy się najpierw w myślach, odczuciach, skojarzeniach. Później następuje etap poszukiwań w przestrzeni natury. Nie jest to łatwe, ponieważ punkty te rozmieszczone w naszym otoczeniu dryfują swobodnie, pozostając nieuchwytnymi dla szybkiego spojrzenia. Dopiero gest rozłożenia statywu pozwala skoncentrować się i zamknąć punkt widokowy w ostatecznym kadrze.

  W miejscach, które fotografuję, nie zwracam uwagi na geograficzne nazwy czy historyczne fakty, interesują mnie bardziej jako źródła energii, w których odnajduję archetypowe znaczenia. Dla ich lepszego odbioru wspomagam się również słownikiem symboli. Zatem góra to dla mnie pępek świata, morze – pochłaniająca wszystko głębina, chmura – nieświadomość, jaskinia – świat podziemny, dolina – łono kobiety, rzeka – przemożna potęga, las – ucieczka od ludzi, źródło – natchnienie, droga – tęsknota za przewodnikiem.

  Tworząc tę serię zdjęć próbuję zrozumieć znaczenie krajobrazu, owładnięty jego walorem wizualnym, rekonstruuję archetypowy sens otaczających mnie przestrzeni. Płynę w nich wraz ze światłem, za którym wodzi mój wzrok. Patrzę i fotografuję ogarniający mnie widok, choć nie jestem mistrzem pejzażu i nie staram się ubierać w jego płaszcz. Znikam w mojej niewidocznej pelerynie, by mocniej odczuć i wyraźniej zobaczyć ukryte sedno punktu widokowego.  Pozdrawiamy i zapraszamy

  Informacje o autorze: =>krzysztofszlapa.katowice.pl.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTWĘ POKONKURSOWĄ XVII MĘDZYNARODOWEGO
  NIEKONWENCJONALNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO:  
  „FOTO ODLOT”  
   
  Rzeszów
  Galeria WDK, ul. S. Okrzei 7

  /dodano:27.06.2016/

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę pokonkursową XVII Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego FOTO ODLOT organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (nr 2016/365) oraz Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (nr 147/2016).

  Konkurs FOTO ODLOT to jedna z najważniejszych imprez tego typu ciesząca się dużym uznaniem wśród wielu artystów fotografików zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Konkurs kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

  Fotografie konkursowe są doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

  Ekspozycja będzie czynna w dniach 15-31 października 2016 r. Wstęp wolny

  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie oraz wyniki:
  =>http://www.wdk.podkarpackie.pl/index.php/konkursy-2/wdk/34-foto-odlot

  Zdjęcia z wernisażu wystawy pokonkursowej są dostępne na stronie:
  =>https://www.facebook.com/wdkrzeszow/photos/?tab=album&album_id=1329229453776290
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Bogusława Lebiedzińskiego "Drewniane świątynie Podlasia"
       

  Lódź
  X Ogólnopolska Konferencja "Kultura i turystyka"
  /dodano: 19.10.2016/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz autor prac zapraszają w dniach 25-27 października 2016r. na wystawę fotografii Bogusława Lebiedzińskiego "Drewniane świątynie Podlasia" w ramach X Ogólnopolskiej Konferencji "Kultura i turystyka".

  Pozdrawiamy i zapraszamy,
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ:
  "w pogoni za ulotną chwilą"
   

  Toruń
  Dom Muz, ul. Podmurna 1/3

  /dodano:19.10.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy prac zapraszają 20 października 2016r. o godzinie 18.00 do Fotogalerii Domu Muz, Toruń ul. Podmurna 1/3 na wernisaż wystawy fotografii przyrodniczej członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Toruński.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Beaty Podwysockiej „nierzeczywistość rzeczy”
       

  Olsztyn
  Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych , ul.Parkowa1
  /dodano: 19.10.2016/


  Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz autorka zapraszają 21 października 2016r. o godz. 18.00 do na wernisaż wystawy Beaty Podwysockiej „nierzeczywistość rzeczy”.

  Wystawę można oglądać do 24 listopada.

  Miło nam donieść, że amerykański magazyn Black & White, poświęcony artystycznej fotografii kolekcjonerskiej, opublikował zdjęcie Beaty Podwysockiej pt.: "Cyclist". Fotografia wygrała w kategorii Cityscape/ Street w konkursie Single Image 2016 i została wyróżniona nagrodą Spotlight dla najlepszego autora w kategorii.

  Pozdrawiamy, zapraszamy i gratulujemy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Krzysztofa Muskalskiego (afrp) "Ogrodzieniec - Twierdza Mocy"
   
  Częstochowa
  Autorska Galeria Fotografii "Czas Podróży" ul. Piłsudskiego 19

  /dodano:15.10.2016/

  Autorska Galeria Fotografii "Czas Podróży" zaprasza na wystawę fotografii Krzysztofa Muskalskiego (afrp) "Ogrodzieniec - Twierdza Mocy" z cyklu „Kraj Jurajski”.

  "OGRODZIENIEC – TWIERDZA MOCY: największy z Orlich Gniazd gotycki zamek w Ogrodzieńcu imponował swą mocą. Zwany „Małym Wawelem” stał się mocnym ogniwem w łańcuchu Orlich Gniazd – systemu zamków strzegących w średniowieczu granic Królestwa Polskiego. Zamków budowanych niczym orle gniazda na trudno dostępnych skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zamek w Ogrodzieńcu majestatycznie rozpościera się na Górze Zamkowej - najwyższym wzniesieniu Jury – dając świadectwo potęgi Królestwa Polskiego.

  Mury Zamku w Ogrodzieńcu są jak głosi legenda siedzibą mrocznych mocy. A ich źródłem stał się słynący z okrucieństwa kasztelan Stanisław Warszycki posądzany o konszachty z diabłem. Niekiedy jak powiadają miejscowi na murach zamkowych pojawia się ogromny czarny pies z płonącymi oczami ciągnący za sobą długi łańcuch. Jest w nim ponoć uwięziona dusza kasztelana Warszyckiego strzegąca bogactw ukrytych w podziemiach zamkowych.

  Zamek w Ogrodzieńcu stał się tłem dla wielu wydarzeń kulturalnych - turniejów rycerskich, inscenizacji filmowych, m.in. „Janosika” i „Zemsty” a także nagrań heavymetalowego zespołu Iron Maiden. Niewątpliwie dodając im mocy…

  Tak w jednym zdaniu należałoby opisać genezę naszego projektu autorskiego pn „Międzynarodowe, Plenerowe Spotkania Fotograficzne „Wschód - Zachód”, którego IX już edycja pod roboczym tytułem „Szlakiem Staropolskiego Okręgu Przemysłowego - Sielpia 2016” odbyła się w dniach od 02 do 05 czerwca 2016 roku.

  KRAJ JURAJSKI: mliony lat temu między Częstochową a Krakowem przelewały się wody morza górnojurajskiego. Dało ono początek unikalnym formacjom jurajskim i zjawiskom krasowym obfitującym w jaskinie i ostańce. Obszar ten nazwany Jurą Krakowsko-Częstochowską stał się ostoją wielu, często unikalnych przedstawicieli świata roślinnego i zwierzęcego. Przyrodnicy doliczyli się tu m.in. 1500 gatunków roślin naczyniowych, 3000 gatunków owadów, czy 19 gatunków nietoperzy. Z Jurą związany jest ciekawy kawałek polskiej historii, obfitującej w wiele barwnych legend, której charakterystycznym symbolem stał się Szlak Orlich Gniazd. Szlak, którego klamry stanowią zapisane złotymi zgłoskami w historii Polski i patriotycznej świadomości Polaków - Kraków i Częstochowa.

  Bogactwo flory, fauny, historii, legend oprawionych w przepiękne ramy krajobrazu czyni ten swoisty Kraj Jurajski wspaniałym tłem zarówno dla Częstochowy jak i Krakowa. Tłem, które warto na co dzień dostrzec i docenić… Cykl wystaw fotograficznych prezentuje wybrane obrazy tego urodziwego i niezwykłego Kraju Jurajskiego.


  Wystawa będzie czynna wrzesień – grudzień 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  prac uczniów Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie
       

  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria Fotografii "ART-FOTO" ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 15.10.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza 21 października 2016r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii "ART-FOTO" ul. Ogińskiego 13a na wernisaż wystawy prac uczniów kształcących się w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie w zawodzie fototechnik, kończących edukację w roku szkolnym 2016/2017.

  Fotografia jest jedną z najlepszych i najbardziej precyzyjnych form osobistej wypowiedzi artysty na temat otaczającego go świata. Tegoroczna wystawa prac uczniów świetnie ilustruje powyższą tezę. Młodzi ludzie prezentują prace z takich dziedzin jak: dokument oraz fotografia inscenizowana.

  Mariusz Ligęza w cyklu trzech dokumentalnych fotografii, stara się uchwycić istotę życia polskiej wsi w kontekście dokonywanych wyborów życiowych jej bohaterów.

  Fotografie Agnieszki Żurek stoją na pograniczu realizmu i inscenizacji. Ich autorka dotyka wrażliwej kwestii rozwoju dzieci w otoczeniu nowoczesnych technologii.

  Agnieszka Młyńczyk natomiast, poszukuje w swoich pracach metafizyki zwykłego codziennego przedmiotu poprzez nadanie mu kontekstu fabularnego.

  Najobszerniejszy cykl fotografii na wystawie prezentuje Klaudia Glińska. Jej prace w dość wyraźny sposób nawiązują do estetyki fotografii mody, a ich cel podporządkowany jest poszukiwaniu wysublimowanego, magicznego piękna pojedynczej chwili. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu przez autorkę unikatowej konfiguracji światła, kolorów i kompozycji - elementów zawartych w niezwykłej, plenerowej fotografii inscenizowanej.

  Młodzież bez wątpienia posiada talent, ale do wykonania prac prezentowanych na wystawie niezbędne są umiejętności zdobywane i systematycznie rozwijane w ramach zajęć edukacyjnych.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Towarzystwa FCztery z Piotrkowa Trybunalskiego
   
  Piotrków Trybunalski
  Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Plac Zamkowy 4

  /dodano:15.10.2016/

  TFR im. E. Osterloffa zaprasza na wystawę poplenerową zorganizowaną przez zaprzyjaźnione Towarzystwo FCztery z Piotrkowa Trybunalskiego.

  Jako Uczestnicy pleneru będziemy również wśród osób wystawiających: Czesław Polcyn,Waldemar Siatka,Marta Krawczyk,Paweł Lipiński,Alina Wilkoszewska,Kamila Krawczyk.

  "Jesienną porą 2006 roku w sposób dość spontaniczny w głowach dwóch fotografików Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery : Jacka Szewczyka i Dariusza Łaskiego zrodził się pomysł wspólnego fotografowania nie tylko w gronie krajowych fotografików ale w ramach współpracy Piotrkowa Trybunalskiego z miastami partnerskimi, zaproszenia do wspólnych działań fotografów z zagranicznych stowarzyszeń twórczych.

  Tak w jednym zdaniu należałoby opisać genezę naszego projektu autorskiego pn „Międzynarodowe, Plenerowe Spotkania Fotograficzne „Wschód - Zachód”, którego IX już edycja pod roboczym tytułem „Szlakiem Staropolskiego Okręgu Przemysłowego - Sielpia 2016” odbyła się w dniach od 02 do 05 czerwca 2016 roku.

  Efekt pracy 35 fotografików z Białorusi, Czech, Słowacji, Ukrainy i oczywiście z Polski, będzie zaprezentowany na wystawach poplenerowych. Pierwsza z nich, inauguracyjna wystawa w mieście organizatora tegorocznych spotkań będzie eksponowana w salach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.


  Wernisaż wystawy 21.10.2016 godzina 18:00

  Wystawa będzie czynna w dniach od 21.10.2016 do 08.11.2016

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  „Okruchy światła”
       

  Poznań
  Galeria „Polan Sto” w Dom Kultury Os. Polan 100
  /dodano: 15.10.2016/


  Wystawa „Okruchy światła” odbywa się w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki pod patronatem Fotoklubu RP.

  Wystawa jest plonem konkursu fotograficznego „Przestrzeń wyobraźni – zdjęcie miesiąca”. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

  W wystawie udział wzięli: Robert Anioł, Jarosław Bernatowicz, Zofia Bernatowicz, Zdzisława Czombik, Przemysław De­górski, Adam Drogomirecki, Jerzy Kubacki, Leszek Lesiczka, Władysław Nielipiński, Ewa J. Partyka, Antoni Rut, Stanisław Wojcieszak, Andrzej Ziemkowski.

  I Nagroda i Złoty Medal Fotoklubu RP: Robert Anioł, II Nagroda i Srebrny Medal Fotoklubu RP: Andrzej Ziemkowski, III Nagroda i Brązowy Medal Fotoklubu RP: Ewa J. Partyka. Nagroda Specjalna: Robert Anioł.

  Otwarcie w Domu Kultury w Galerii „Polan Sto” w Poznaniu 14.10.2016 r. o godz.18.00.

  Wystawa czynna do 30.10.2016 r.

  Kurator - Antoni Rut

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:  
  Piotra Statkiewicza (afrp): "CIENIE"
   
  Płock
  Galeria Wisła, ul. Wyszogrodzka 144

  /dodano:09.10.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz Płockie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w dniu 14 października 2016r. do Galerii Wisła w Płocku przy ul. ul.Wyszogrodzkiej 144 na wernisaż wystawy fotografii Piotra Statkiewicza (afrp) "CIENIE".

  Cienie są obszarami do których nie dociera światło w skutek obiektu, przeszkody - nieprzepuszczającej światła - stojącej na drodze światła. Spotykamy różne cienie w zależności od: źródła światła, miejsca, pory roku lub dnia, otoczenia. Cienie nie występują bez światła i przeszkód, ale mam wrażenie że żyją własnym życiem choć tak mocno powiązanym ze światłem i przeszkodą. Formy cieni są czasami bajeczne, zdeformowane, zupełnie niepodobne do obiektu lub obiektów które je tworzą. Gdy nie widzimy przedmiotu tworzącego cień, zdarza się że trudno jest nam odgadnąć co widzimy. Cienie otaczają nas przez cały czas nawet nocą - powstają od księżyca, świateł ulicznych lub przejeżdżających pojazdów. Szczególnie nocą mają wpływ na nasza wyobraźnię, tak że ogarnia nas lęk lub strach. Z jednej strony są płaskie, dwuwymiarowe jednak w połączniu z otoczeniem potrafią uzyskać trzeci wymiar.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  ELI WASZCZUK (afrp)(zdfp)„METROPOLIS”
       

  Świdnica
  Wieża ratuszowa
  /dodano: 14.10.2016/


  Agencja Zegart, Lokalna Organizacja Turystyczna "Księstwo Świdnicka-Jaworskie, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz autorka zapraszają na wystawę fotografii Eli Waszczuk (afrp)(zdfp) "Metropolis"

  Założeniem tej wystawy jest inicjalizacja wzajemnej wymiany doświadczeń w postrzeganiu bliskich kulturowo i etnicznie stolic krajów Europy Środkowej: Bratysławy, Budapesztu, Pragi i Warszawy.

  Projekt ma także na celu pokazanie różnic i podobieństw metropolii pokazanych na fotografiach, proponując odkrywanie na nowo miejsc, które spowszedniały poprzez upływający czas. Nałożenie odpowiedniej malarskiej faktury na fotografie znanych powszechnie elementów miejskiego krajobrazu, jest celowym zabiegiem powodującym zmianę ich postrzegania. Sięgam w ten sposób do podświadomości widza, powodując tym samym intuicyjne dostrzeganie niezauważalnych do tej pory szczegółów oraz walorów estetycznych krajobrazu.. Estetyzacja malarską fakturą jest zabiegiem zamierzonym, zainspirowanym przez obrazy malarzy, Norblina, Canaletta a także van Gogha. Nałożona struktura malarska zmienia wymowę fotografii, tworząc nowy obraz, stwarzający wrażenie trójwymiarowości.

  W konkluzji idea projektu zakłada wzajemny rozwój kontaktów pomiędzy mieszkańcami nie tylko Węgier, Czech, Słowacji czy Polski, ale także innych krajów, co winno przekładać się na poznanie i szacunek dla odmienności kulturowej i lokalnych tradycji regionu, a także poznanie historycznego rysu prezentowanych metropolii w kontekście porównawczym.

  Otwarcie wystawy dnia 14.10.2016 r. o godz.17.30.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE DO OBEJRZENIA WYSTAWY FOTOGRAFII
  ANTONIEGO RUTA (afrp zdfp) 
  „Czarne i białe”  
   
  Koszuty
  Muzeum Ziemi Średzkiej Dwór w Koszutach

  /dodano:09.10.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców zaprasza na wystawę „Czarne i białe” Antoniego Ruta, która odbywa się w ramach III Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki.

  Oficjalne otwarcie odbyło się w Muzeum Ziemi Średzkiej Dwór w Koszutach w dniu 6.10.2016 r. o godz.18.00. Wystawa będzie czynna do dnia 30.10.2016 r.

  Krytyk sztuki Leszek Lesiczka napisał o tej wystawie m.in.:

  „…Zdjęcia czarno-białe wymagają czystości i autentyczności od fotografa. U Antoniego Ruta wydobywanie czerni i bieli to wywoływanie ciepła, światła, pewnej tajemnicy, to obcowanie z magią, z czymś nie do końca odkrytym, to poznawanie nowych światów i odkrywanie dobra i zła. Wszystko na tak i nie, a jednak z pewną otoczką, z pewnym miejscem pozostawionym na niedopowiedzenie. Dla niego prawda na równi z pięknem jest drogowskazem twórczości. W tym, co codzienne, stara się wykryć głębię. W jego przesyconych światłem obrazach wyczuwa się radość odprężenia, nastrój rajskiego, fotograficznego szczęścia. Jako główne motywy występują: czerń, cisza, tęsknota za pięknem. Jakby nie spojrzeć na czarno-białą fotografię Antoniego zaraz jawi się nam przed oczyma jego zaczarowany świat, tajemniczy, symboliczny, filozoficznie głęboki, a zarazem swojski, tchnący mądrością i przejmująco prosty…”

  Serdecznie zapraszamy   


   NAGRODY W
  Konkursie Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach Zdroju 2016r
   
  Goczałkowice-Zdrój
  Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach Zdroju 2016r.


  Patronat honorowy – starosta pszczyński p. Paweł Sadza

  Patronat artystyczny – Fotoklub RP
  /dodano:25.09.2016/

  W Ogólnopolskim Festiwalu i Konkursie Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach Zdroju 2016r przyznano medale Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

  Tematem była „Fotografia Ojczysta, czyli piękno polskiego krajobrazu w fotografii artystycznej i dokumentalnej.”

  Oto medaliści:
 • medal złoty - Janusz Chojnacki
 • medal srebrny - Wiesław Szymański
 • medal brązowy - Tomasz Okoniewski


 • Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   


    Fotoklub Jurajski zaprasza na:
  imprezy foto
       

  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury
  /dodano: 25.09.2016/


  Fotoklub Jurajski zaprasza do udziału w trzech wydarzeniach fotograficznych zorganizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Jurajski Fotoklub.

  Pierwsza z nich dotyczy zaproszenia na otwarcie wystawy w Galerii Fotopobudka INDUSTRIALNA FOTOARANŻACJA /odsłona druga/ 3.10.2016 godz.19.00. Termin ekspozycji 03.10.2016r. - 04.11.2016r.

  W tym samym dniu i czasie odbędzie się spotkanie z artystą-Fotografikiem Ryszardem Czernowem /zaraz po otwarciu wystawy w Fotopobudce. Na spotkanie z Ryszardem przyjedzie też Krzysztof Jurecki który wraz z prezesem JF Sławkiem Jodłowskim poprowadzi to spotkanie. /termin wiąże się z spotkaniem w JF/

  Trzecia z propozycji dotyczy wyjazdu na Festiwal Światła do Łodzi w dn. 07.10.2016 /szczegóły w załącznikach/. Tak sie szczęśliwie składa, że akurat w tym dniu w Łodzi będzie otwierana w Muzeum Sztuki wystawa fotografii znanej grupy ZERO - 61 którą naprawdę warto zobaczyć. Wystawiać będzie kilku znanych autorów m. in. Józef Robakowski, Wojciech Bruszewski. Bardzo polecam tą wystawę. Wyjazd z ROKu na ta imprezę dzięki uprzejmości Pani Dyrektor ROK godz.11.00 z ROK Częstochowa autokarem.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W
  Festiwalu Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju
   
  Goczałkowice-Zdrój
  Festiwalu Fotografii Ojczystej


  Patronat honorowy – starosta pszczyński p. Paweł Sadza

  Patronat artystyczny – Fotoklub RP
  /dodano:13.09.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców zaprasza do udziału w Festiwalu Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju w dniach 29 września do 2 października 2016 roku.

  Tematem jest „Fotografia Ojczysta, czyli piękno polskiego krajobrazu w fotografii artystycznej i dokumentalnej.”

  Dokument powinien dążyć do obiektywizmu, fotografia artystyczna do subiektywnej i kreacyjnej interpretacji rzeczywistości.

  W ramach Festiwalu ma miejsce konkurs fotograficzny z pulą nagród ponad 6tys zł! Imprezie towarzyszyć będzie katalog: drukowany oraz w wersji cyfrowej (wszystkie prace pokazane podczas wystaw festiwalowych)!

  Zapraszamy

  Regulamin i informacje o konkursie:

  =>http://fotoopener.pl/


  oraz
  => http://gozdroj.pl/home/30-2/foto-opener/

   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  podsumowującej X OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW
  – TATRY 2016       

  Toruń
  Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu ul. Koścuszki 41/47

  Wystawa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
  /dodano: 30.08.2016/  Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy prac zapraszają 9 września 2016r. (piątek) o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii podsumowującą X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików "TATRY 2016".

  Prezentujemy wystawę podsumowującą X OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW – TATRY 2016 w Zakopanem. Kolejny raz gościnny pensjonat „U BZYKA” był naszą bazą wypadową w góry oraz miejscem prezentacji autorskich, „Grilla Regionów”, winnych śródziemnomorskich klimatów przygotowanych przez „WINNICĘ-KRAKÓW” oraz codziennego wspaniałego wyżywienia. Tak jak w roku ubiegłym w organizację włączył się TATRZAŃSKI PARK NARODOWY pod kierownictwem Dyrektora Szymona Ziobrowskiego, dzięki któremu uczestnicy mieli bezpłatny wstęp na tereny TPN, możliwość parkowania samochodów na parkingu dyrekcji w Kuźnicach oraz wspaniałe wydawnictwa i materiały promocyjne. Pani Dyrektor Anna Wende-Surmiak z MUZEUM TATRZAŃSKIEGO w Zakopanem, udostępniła nieodpłatnie wstęp dla naszych uczestników do jedenastu obiektów na terenie Podhala, w których mieli merytoryczną opiekę kustoszy. POLSKIE KOLEJE LINOWE zastosowały ułatwienia dla uczestników na wjazd na Kasprowy Wierch. ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY - CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ oraz TATRZAŃSKA AGENCJA ROZWOJU, PROMOCJI I KULTURY zaopatrzyły plenerowiczów w materiały promujące Zakopane i powiat tatrzański.

  To już czwarta wystawa, którą organizujemy w GALERII i OŚRODKU PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA w Toruniu i tu kolejne podziękowania dla Dyrektora Dariusza Delika za przychylność, a dla całej załogi za zaangażowanie i profesjonalizm. Dziesięć lat wspiera naszą działalność Prezes PRACOWNI SZTUK PLASTYCZNYCH w Toruniu Pan Sławomir Krankowski, dzięki któremu każda nasza wystawa wzbogacona jest o drukowane przez PSP katalogi i zaproszenia.

  Właśnie dzięki takim osobom możemy tworzyć dla dobra kultury, propagować fotografię i piękno naszego kraju. Jest to już dziesiąta jubileuszowa wystawa, na której prezentujemy 96 prac, 24 autorów z różnych stron kraju.

  Marek Grausz afrp

  Wystawę można oglądać od 09.09 do 11.10.2016
   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W
  MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM:  
  „Krajobrazy Świata”  
   
  Warszawa
  Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców

  /dodano:01.08.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata”, organizowanym pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (nr patronatu FIAP 2016/462).

  Konkurs jest realizowany jest za pośrednictwem strony internetowej: www.photocompetition.pl..

  Za najlepiej zrealizowany temat Jury przyzna następujące nagrody: Złoty/Srebrny/Brązowy Medal Fotoklubu RP, Złoty/Srebrny/Brązowy Medal FIAP, Niebieską odznakę FIAP dla najlepszego autora (Blue Pin Best Author) oraz nagrody rzeczowe.

  Data zakończenia przyjmowania prac: 10 listopada 2016 r.

  Zapraszamy

  Regulamin i informacje o konkursie:

  =>http://www.photocompetition.pl


  Wszelkie informacje i zapytania prosimy kierować na adres photo2016contest@gmail.com   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  fotoreportaż Zbigniewa Przybysza "Harmonijka i ..."        


  Toruń
  Dom Muz, ul. Podmurna 1/3


  /dodano: 01.09.2016/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski zaprasza serdecznie wystawę fotografii fotoreportaż Zbigniewa Przybysza "Harmonijka i ...".

  Wystawa będzie trwać od 01.09.2016 do 17.09.2016.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY PORTRETU:  
  Adama Polańskiego "Prosto w oczy"  
   
  Toruń
  Dom Muz, ul. Podmurna 1/3

  /dodano:01.09.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski zaprasza serdecznie w dniu 22.09.2016 o godz. 18.00 na wernisaż wystawy portretu Adama Polańskiego "Prosto w oczy".

  Wystawa czynna do 16.10.2016r.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Łukasza Resiaka pt. "Muraluksy".        


  Białystok
  Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Wyszyńskiego 1  Ekspozycja realizowana w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.
  /dodano: 01.09.2016/


  Galeria Samorządowa Województwa Podlaskiego Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński oraz "Ja i Ty" Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych zapraszają na wystawę fotografii Łukasza Resiaka pt. "Muraluksy".

  Wystawa będzie trwać do 19.09.2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:  
  Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi"  
   
  Warszawa
  Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi, Aleja Na Skarpie 27

  Patronat: Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej nr 167/2016, Biebrzański Park Narodowy, ProfiLab, Fundacja Fotografia dla Przyszłości
  /dodano:01.09.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców zaprasza serdecznie do obejrzenia wystawy fotografi Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi".

  Wystawa "Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi" przedstawia zdjęcia pięknej polskiej dzikiej przyrody w Biebrzańskim i Narwiańskim Parku Narodowym oraz okolicach.

  Ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze tych terenów i różnorodność gatunkową, jest to ulubione, szczególne miejsce dla autorki zdjęć.

  Zarówno w obu Parkach jak i w okolicznych wsiach występują rzadkie gatunki zwierząt, a wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem. Na wystawie fotografii Doroty Kycia zobaczymy nie tylko bociana i łosia, ale również rzadkie gatunki jak wodniczka czy batalion.

  Przyroda widziana tzw. "gołym okiem" intryguje i zachwyca, ale gdy patrzymy przez obiektyw aparatu, z bliska, możemy zaobserwować więcej, poznać lepiej tajniki przyrody oraz życie zwierząt i uchwycić te chwile na fotografiach.


  Wystawa czynna do 30.10.2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Postanowienia Kapituły Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 03.08.2016/

  W dniu 28-07-2016r. odbyło się posiedzenie Kapituły Fotoklubu R.P. w związku z przyjęciem nowych członków rzeczywistych Fotoklubu.

  Kapituła zapoznała się z wnioskami i teczkami autorskimi prac kandydatów.

  Decyzją Kapituły na nowych członków rzeczywistych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców przyjęto 6 osób.
 • Agnieszka Pilecka - Białystok
 • Dariusz Gawroński - Częstochowa
 • Łukasz Tadeusz Resiak - Świdnik
 • Stanisław Dulny - Ostrowiec Swiętokrzyski
 • Waldemar Bartłomiej Żak - Pyrzyce
 • Tomasz Kasprzyk - Jasło


 • Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM:  
  „KOBIETA”  
   
  Toruń
  Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Kujawsko-Pomorskiego

  /dodano:03.08.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „KOBIETA”.

  Konkurs ma charakter otwarty i przeznaczony dla wszystkich fotografujących, a jego celem jest popularyzacja fotografii artystycznej.

  Tematem konkursu jest kobieta w szerokim tego słowa znaczeniu. Nie ma żadnych ograniczeń co do formy przedstawienia tematu konkursu. Skala jest szeroka, od portretu do aktu. Oceniane będą walory artystyczne, jakość techniczna, kompozycja oraz twórcze podejście do tematu.

  Zapraszamy

  Regulamin i karta zgłoszenia:
  REGULAMIN KONKURSU KOBIETA [PDF]   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  "Znani i mniej znani fotografowie XX wieku"        


  Jastrzębie-Zdrój,
  Galeria "Ciasna", ul. Katowicka 17


  /dodano: 03.08.2016/


  Galeria "Ciasna" w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza serdecznie wystawę fotografii "Znani i mniej znani fotografowie XX wieku" ze zbiorów własnych galerii.

  Skąd pomysł tej wystawy? Staram się przypominać, że fotografia to nie tylko czasy współczesne, a od autorów tworzących jeszcze na materiałach srebrowych można się nadal wiele nauczyć. Zrobiłem kilka wystaw wczesnej fotografii, od dagerotypowych początków do czasów międzywojennych. Było to względnie łatwe,zbieram wszak stare zdjęcia od wielu lat. Ale przecież po wojnie też byli fotografowie wielcy i trzeba to, w miarę sił, pokazać. Tworzyli w XX wieku, niektórzy dalej tworzą, niektórzy już odeszli, ale nie całkiem - pamięć o nich i ich prace pozostały. Wielu z nich wpisało się w historię fotografii światowej (choćby Władysław Marynowicz, Włodzimierz Habel i David Hamilton) czy polskiej (Zofia Rydet, Paweł Pierściński), a wszyscy oni budowali fotograficzny obraz świata. Ekspozycja w galerii "Ciasnej" zawiera wyłącznie odbitki autorskie wykonane w wieku ubiegłym, ograniczyłem się do lat 1960-1980. Kilkadziesiąt prac znajdujących się na tej wystawie to zdjęcia przekazane mi dawniej przez Zofię i Jerzego Lubczyńskich oraz Juliusza Garzteckiego (za co jestem im niezwykle wdzięczny) oraz otrzymane bezpośrednio od autorów. Na wystawie nie mogło zabraknąć prac Zofii i Jerzego Lubczyńskich, artystów wielkiego kalibru, cenionych w Polsce i na świecie, dzięki którym nasze miasto było znane na wszystkich kontynentach, nie tylko w środowiskach fotograficznych. Nie zadbałem, niestety, we właściwym czasie o pozyskanie zdjęć członków JKF "Niezależni", którzy już odeszli, a znani byli nie tylko w Polsce. Tu tylko przypomnę choćby Juliusza Kleeberga, Ryszarda Brawańskiego,Cezarego Gajaka czy Tadeusza Brzozowskiego. Sporo ich prac znajdowało się w archiwum "Niezależnych" i mam nadzieję, że kiedyś klub będzie mógł przygotować wystawę zdjęć tych, którzy zapracowali na jego międzynarodową ongiś sławę.  Otwarcie wystawy 18.08.2016 (czwartek) o godz. 18.00.

  Wystawa będzie trwać od 18.08.2016 do 9.09.2016.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XVII Międzynarodowym Biennale Krajobrazu:  
  „DEFINICJA PRZESTRZENI / SPACE DEFINITION 2016”  
   
  Kielce
  Okręg Świętokrzyski ZPAF wraz z BWA Kielce

  Patronat: Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. /dodano:03.08.2016/

  Okręg Świętokrzyski ZPAF wraz z BWA Kielce jest organizatorem kolejnej edycji konkursu w rozszerzonej formule o przestrzenie - miejskie, industialne, prywatne, osobiste.

  Regulamin, karty zgłoszeniowe i inne szczegóły na stronie:

  =>hhttp://www.zpaf-kielce.pl/xvii-biennale-krajobrazu-2016   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W:
  XXV Jubileuszowym Biennale Fotografii "Zabytki Świata"       

  Zamość
  Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne
  /dodano: 03.08.2016/


  Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do udziału w XXV Jubileuszowym Biennale Fotografii "Zabytki Świata". Konkurs o 50-letniej historii.

  Medale, nagrody pieniężne, wyróżnienia i rywalizacja o nagrodę główną.

  Pula nagród pieniężnych wynosi 6000,- PLN.

  Serdecznie zapraszamy.

  Szczegóły o konkursie: =>http://www.biennale.ztf.pl
    546


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2016"

   
  Katowice
  Galeria KATOWICE ZPAF, ul. Świętego Jana 10.

  /dodano: 03.08.2016/

  Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wystawę fotografii XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2016".

  Otwarcie wystawy 3 sierpnia 2016 o godzinie 18.30.

  Wystawę można oglądać w środy, czwartki i piątki w godzinach 17.00 - 20.00

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Krzysztofa Strzody (afrp) "Tatrzańskie wariacje".        


  Dolinia Roztoki,
  Galeria Kadr Schronisko w Dolinie Roztoki.


  /dodano: 03.08.2016/


  Zapraszamy serdecznie wystawę fotografii Krzysztofa Strzody (afrp) "Tatrzańskie wariacje".

  Gdyby ktoś się w wakacje wybierał w Tatry, a w szczególności w okolice Roztoki, Morskiego Oka lub Doliny 5 Stawów Polskich, to zapraszamy w magiczne miejsce, którym jest Galeria Kadr - usytuowana w Schronisku w Dolinie Roztoki. Może obecność w górach będzie okazją do zobaczenia fotografii, a może fotografie będą pretekstem do wyprawy w góry. Właśnie tam miłośnicy gór mogą oglądać moje prace wybrane do wystawy "Tatrzańskie wariacje".

  Krzysztof Strzoda (afrp))

  Wystawa czynna do 30 września 2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
  Więcej o wystawie:
  =>http://schroniskoroztoka.pl/nowa/co-slychac/123-tatrzanskie-wariacje
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Krzysztofa Zdanowicza (AFRP) 3xF

   
  Radom
  Galerii Fotografii 3XF ul. Żeromskiego 49

  /dodano: 17.07.2016/

  Galerii Fotografii 3xF, Awalon Studio oraz Fotoklub RP Region Radomski zapraszają na wystawę fotografii Krzysztofa Zdanowicza (AFRP) "wystawa 3 fotografii".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 20.07.2016 o godz. 17.00 w Studio Avalon, ul. Żeromskiego 49 w Radomiu.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Krzysztofa Muskalskiego (afrp)(zpaf) "Dusza Seulu".        


  Rzeszów,
  Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9


  /dodano: 17.07.2016/


  Zapraszamy serdecznie wystawę fotografii Krzysztofa Muskalskiego "Dusza Seulu".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 18 lipca 2016 o godz. 18.00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9.

  „Duszę miasta tworzą dusze ich mieszkańców. Ich umysły, ich pasje, ich emocje. Niewątpliwie mają one wpływ na krajobraz miasta, jego klimat i wizerunek. Różnorodność kultur, religii i tradycji buduje odmienny wizerunek wielu miast nadając mu indywidualną duszę. Taką właśnie indywidualną duszę można odkryć w Seulu – stolicy Korei Południowej. Dusza Seulu rodziła się od tysiącleci wraz z burzliwym rozwojem Korei – państwa doświadczonego przez zawirowania dziejów. Ten wyjątkowo jednorodny etnicznie naród mimo wielu prób zdominowania Półwyspu Koreańskiego przez agresorów z zewnątrz trwa przy swoich tradycjach. Trwa otwierając się na świat asymilując jego różnorodność i dzieląc się z nim swoim dziedzictwem. Dusza Seulu, niczym zwierciadło całego kraju, pełna jest pracowitości na co dzień, fantazji w wolnej chwili, rozpamiętywania historii, szacunku dla tradycji, ambicji na przyszłość. Zanurzając się w niej możemy chłonąć to bogactwo ale też i dzielić się z nią duszą miast z których przybywamy. A dusza Seulu zdaje się tylko na to czekać…

  Krztsztof Muskalski (afrp)(zpaf)

  Wystawa czynna: 18 lipca – 17 sierpnia 2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  "Jan Paweł II w Mogile"

   
  Kraków
  FOTO-GALERIA NCK

  /dodano: 29.06.2016/

  Zapraszamy 30 czerwca 2016 r. o godz. 18:00. do FOTO-GALERII NCK w Krakowie na wernisaż wystawy fotografii "Jan Paweł II w Mogile".

  Wystawa obejmuje, w większości dotychczas niepublikowane, fotografie z wizyty papieża Jana Pawła II w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile w lipcu 1997 r. Otwarcie wystawy uświetni koncert Chóru Bazyliki OO. Cystersów pod kierunkiem Stanisława Kowalczyka.

  Autorzy zdjęć: Stanisław Gawliński, Kazimierz Kipiel, Tomasz Józef Müller, Andrzej Wróbel, Jan Zych.

  Wystawa została przygotowana przez Nowohuckie Centrum Kultury z okazji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

  Ekspozycja od 30 czerwca do 4 września2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ PLENEROWĄ FOTOGRAFII  
  Krakowskiego Klubu Fotograficznego "Kapliczki, figury i krzyże przydrożne".        


  Kraków
  Skwer przed NCK


  /dodano: 29.06.2016/


  Zapraszamy serdecznie na plenerową wystawę fotografii Krakowskiego Klubu Fotograficznego "Kapliczki, figury i krzyże przydrożne".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 30.06.2016 o godz. 17.00 na Skwerze przed NCK w Krakowie.

  „Bogu na chwałę, cierpiącym na pociechę, błądzącym jako drogowskaz” – słowa wypisane na krzyżu wystawionym w okresie millenijnym chrztu Polski na os. Kujawy w Nowej Hucie oddają lapidarnie zasadnicze przesłania, dla których te wyrosłe z ducha chrześcijańskiej Europy obiekty, od wieków, po czasy współczesne, sakralizują przestrzeń człowieczego bytowania, czyniąc ją – jak stwierdza Mircea Eliade – zintegrowaną w mistycznym odczuwaniu kosmosu. Kapliczki, figury przydrożne i krzyże są integralnie związane z polskim pejzażem kulturowym, upamiętniają ważne wydarzenia, towarzyszą nieodłącznie szlakom komunikacyjnym, kiedy indziej zaświadczają o istniejących kiedyś takich szlakach. Stanisław Dziedzic

  /Fragment wstępu do publikacji towarzyszącej wystawie „Kapliczki, figury i krzyże przydrożne”/

  Wystawa czynna: 30 czerwca – 31 grudnia 2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Roberta Pranagala (afrp) "POWRÓT"

   
  Lublin
  w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1.

  /dodano: 27.06.2016/

  Fotoklub RP oraz autor zapraszają 29 czerwca 2016 r. o godz. 18:00. do foyer Sali Operowej CSK, poziom +1 na wernisaż wystawy fotografii Roberta Pranagala (afrp) "POWRÓT".

  Land Art jest dla mnie sztuką, która powraca do korzeni. Do pierwotnych środków wyrazu, funkcji i znaczeń, materiałów i narzędzi. Podjąłem podobną próbę, dążąc do przekazania magii dzieł, energii ich Twórców i niesamowitej wręcz aury miejsc, poprzez zastosowanie XIX-wiecznej techniki gumy jednowarstwowej.

  Żywica z drzewa akacji, czerń z winorośli, prosty papier, życiodajne światło słoneczne, woda, czas i cierpliwość złożyły się na obrazy jak najbardziej osobiste i niepowtarzalne. Odzyskałem jednocześnie bezpośredni kontakt z obrabianym materiałem, utracony w dobie współczesnego terroru technicznej doskonałości natychmiastowego obrazu.

  POWRÓT stanowi część retrospektywnej wystawy fotografii SZTUKA ZIEMI, prezentującej wybrane realizacje Landart Festiwalu stworzone podczas pięciu edycji Landart Festiwalu.

  Ekspozycja do 31 sierpnia 2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Więcej na: =>http://www.spotkaniakultur.com/aktualnosci   


    ZAPROSZENIE NA ZBIOROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  CZŁONKÓW TFR "Pod żaglami".        


  Radomsko
  Miejska Biblioteka Publiczna


  /dodano: 27.06.2016/


  Zapraszamy serdecznie na zbiorową wystawę fotografii Członków Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 29.06.2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XVII MĘDZYNARODOWYM
  NIEKONWENCJONALNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM:  
  „FOTO ODLOT”  
   
  Rzeszów
  Wojewódzki Dom Kultury

  /dodano:27.06.2016/

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w XVII Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym FOTO ODLOT organizowanym pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (nr 2016/365), Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (nr 147/2016) i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

  Konkurs FOTO ODLOT to jedna z najważniejszych imprez tego typu ciesząca się dużym uznaniem wśród wielu artystów fotografików zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Konkurs kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

  Fotografie konkursowe są doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

  Temat konkursu jest dowolny, preferujący jednak nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców. Konkurs jest dostępny dla wszystkich fotografujących a każdy autor można przesyłać do czterech prac wykonanych w dowolnej technice na adres WDK w Rzeszowie do 22 sierpnia 2016 r.

  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie oraz regulamin do pobrania:
  =>http://www.wdk.podkarpackie.pl/index.php/konkursy/wdk/34-foto-odlot   


    ZAPROSZENIE NA OTWARCIE POKONKURSOWEJ WYSTAWY FOTOGRAFII:
  "Detal architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego"        

  Krynica Zdrój
  Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ul. Kruszewskiego 37
  /dodano: 27.06.2016/


  Krynickie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają dnia 2 lipca 2016r. o godz. 12.00 do sali obrad Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. na wernisaż pokonkursowej wystawy fotografii "Detal architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego".

  Serdecznie zapraszamy.
   


    X OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW
  TATRY 2016 W ZAKOPANEM

   
  Zakopane
  "U BZYKA"

  /dodano: 27.06.2016/

  W dniach 06.06.2016 - 12.06.2016 odbyły się X OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW TATRY 2016 W ZAKOPANEM.

  W programie imprezy były prezentacje działalności fotograficznej uczestników, wjazd na Kasprowy Wierch, bezpłatne wejścia na górskie szlaki, zwiedzanie Muzeów Tatrzańskich, winny poczęstunek piwnicy z Krakowa, a przede wszystkim zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia.

  Na imprezie w Zakopanem nagrodę Regionu w postaci "Toruńskiego Flisaka" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie artystycznej twórczości fotograficznej otrzymał Zygmunt Trylański (afrp) ze Szklarskiej Poręby, a za fotograficzną twórczość oraz aktywne wspieranie działań Regionu Kujawsko-Pomorskiego "Fotoklubu R.P. otrzymał Wojciech Wesołowski (afrp) z Warszawy

  Na tej samej uroczystości statuetki "Toruskiej Żaby" za fotograficzną twórczość oraz zaangażowanie w latach 2007-2016 w realizację dziesięciu edycji ogólnopolskich plenerowych spotkań fotografików otrzymali: Tomasz Grabiec (afrp) z Łubianki, Dorota Grausz (afrp) z Torunia oraz Zbigniew Przybysz (afrp) z Torunia

  Również na tej imprezie uczestnicy uhonorowali statuetką Żaby Marka Grausza (afrp) organizatora dziesięciu edycji ogólnopolskich plenerowych spotkań fotografików.

  Całość Spotkań zorganizował i koordynował kol. Marek Grausz z pomocą swojej żony Doroty oraz kolegów z Fotoklubu RP Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

  Dziękujemy Wam.

  Więcej zdjęć z imprezy:

  =>http://http://fotoklubrpregiontorun.pl/   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa "INDUSTRIAL FOTOARANŻACJA"        

  Częstochowa
  Galeria "FOTOPOBUDKA" Regionalny Ośrodek Kultury ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 27.06.2016/


  Z wielką przyjemnością zapraszamy na wystawę Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa "INDUSTRIAL FOTOARANŻACJA /odsłona pierwsza/"

  Termin ekspozycji 24.06.2016 - 20.09.2016
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Iwony Nabzdyk "wystawa 3 fotografii"

   
  Radom
  Studio Avalon, ul. Żeromskiego 49.

  /dodano: 14.06.2016/

  Fotoklub RP Region Radomski oraz Studio Avalon w Radomiu zapraszają 15 czerwca 2016 r. o godz. 18:00. na wernisaż wystawy Iwony Nabzdyk "wystawa 3 fotografii"".

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    MEDALE I WYRÓŻNIENIA:
  Krzysztof Muskalski (AFRP)        

  Słowacja
  3rd International Salon of Photography BARDAF
  /dodano: 14.06.2016/


  Z wielką przyjemnością informuję, że praca Krzysztofa Muskalskiego (AFRP)zatytułowana Longing II uzyskała w kategorii Nude nagrodę FIAP Honorable Mention a dwie inne akceptacje w dwóch kolejnych kategoriach w 3rd International Salon of Photography BARDAF na Słowacji.

  Gratulujemy
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Arkadiusza Kikulskiego "Na skraju snu"

   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz, ul. Podmurna 1/3.

  /dodano: 20.05.2016/

  Fotoklub RP Region Kujawsko-Pomorski oraz Fotogaleria Domu Muz zapraszają 16 czerwca 2016 r. o godz. 18:00 na wernisaż wystawy Arkadiusza Kikulskiego "Na skraju snu".

  Wystawa czynna do 21.07.2016. Wstęp wolny.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Leonardusa Nyomana "Piękno wyspy Flores"

   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz, ul. Podmurna 1/3.

  /dodano: 20.05.2016/

  Fotoklub RP Region Kujawsko-Pomorski oraz Fotogaleria Domu Muz zapraszają 20 maja 2016 r. o godz. 17:00. na wernisaż wystawy Leonardusa Nyomana "Piękno wyspy Flores".

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA PRZEGLĄDOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego        


  Radomsko
  Miejska Biblioteka Publiczna


  /dodano: 20.05.2016/


  Zapraszamy serdecznie na wystawę przeglądową Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego zorganizowaną w ramach współpracy z Towarzystwem Fotograficznym w Radomsku.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 25.05.2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku

  Pozdrawiamy i zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM:  
  „TATRZAŃSKA JESIEŃ 2016”  
   
  Zakopane
  Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury, ul. ul. Tetmajera 24,

  /dodano:19.05.2016/

  Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zachęca do uczestnictwa w XVII edycji Konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień”, którego celem jest:

  pokazanie fotografii jako medium - ciekawą formę przekazu zatrzymanego czasu. Dzięki umiejętnościom dobrego fotografa zyskujemy odpowiednią zdolność dostrzegania otaczających nas szczegółów, które pozwolą wydobyć zamierzony cel fotografii. Jesień w Tatrach potrafi zauroczyć feerią barw, więc zachęca do górskich wędrówek - czy to będzie piękna Dolina za Bramką, czy wyższe partie naszych wspaniałych i majestatycznych Tatr, czy widok przydrożnych kapliczek położonych wzdłuż wiejskich dróg â“€ niechaj pozwolą na oderwanie się od zgiełku, dadzą wytchnienie i pozwolą w kadrze zatrzymać niepowtarzalność chwili, której piękno często trudno opisać słowami. Fotografia zatrzyma nas na chwilę, pobudzi wyobraźnię.

  Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Tatrzańska Jesień”. Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zachęca do udziału w cyklicznym konkursie na najpiękniejsze jesienne zdjęcie Tatr. Prace można nadsyłać na adres agencji do 31 października 2016 roku na adres Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury ul. Tetmajera 24, 34-500 Zakopane.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W:
  XVIII Biennale Fotografii Górskiej       

  Jelenia Góra
  Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1-go Maja 60
  /dodano: 19.05.2016/


  Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają do udziału w XVIII Biennale Fotografii Górskiej.

  Serdecznie zapraszamy.

  Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na: =>http://www.jck.pl/news.php?id=690
    546


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W:  
  7. Międzynarodowym Salonie „Martwa natura w fotografii”,  
   
  Częstochowa
  Miejska Galeria Sztuki, Al. Najświętszej Maryi Panny 64


  Patronat: Prezydenta Miasta Częstochowy, Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców nr 146/2016, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP N° 2016/236
  /dodano:19.05.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do udziału w 7. Międzynarodowym Salonie „Martwa natura w fotografii”.

  Pomysłodawcą i wieloletnim komisarzem konkursu i wystawy „Martwa natura w fotografii” jest artysta fotografik Janusz Mielczarek. Jego słowa mogą być uznane za wprowadzenie do siódmej już, edycji konkursu, trzeci raz pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP. Składając Państwu kolejną propozycję podjęcia wyzwania i zmierzenia się z tematem, w którym wciąż niewyczerpane pozostają możliwości kompozycyjne i interpretacyjne, organizatorzy są przekonani o rozmaitości Państwa wyborów artystycznych i znakomitym efekcie prób Zobrazowania martwej natury. Zapraszamy do zapoznania się z regułami konkursu. Czekamy na Państwa zgłoszenia. Szczegółowe warunki udziału określa regulamin.

  Nadsyłanie prac: do 12 lipca 2016 r. Wpisowe: 40,- PLN lub 12,- EUR

  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie: =>http://www.galeria.czest.pl/7-miedzynarodowy-salon-martwa-natura-w-fotografii-czestochowa-2016/ogloszenia   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Aldony Sumińskiej (FRP) (RTF) "Wystawa 3 fotografii"        


  Radom
  Studio Avalon, ul. Żeromskiego 49


  /dodano: 15.05.2016/


  Avalon Studio, Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców REgion Radomski oraz autorka zapraszają 18 maja o 18.00 do Studio Avalon w Radomiu na wernisaż wystawy fotografii Aldony Sumińskiej (FRP) (RTF) "Wystawa 3 fotografii".

  Całą wystawę wraz z otwarciem wystawy będzie można oglądać od 20 maja 2016r. na stronie www.fotoklubradom.strefa.pl w przycisku wystawy.

  Serdecznie zapraszamy.
  Więcej o wystawie:
  =>https://www.fotoklubradom.strefa.pl
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  XIV Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych

   
  Rzeszów
  Galerii WDK, ul. Okrzei 7.

  /dodano: 12.05.2016/

  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza 17 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 18:00. na wernisaż wystawy XIV Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych organizowanych pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

  W wystawie uczestniczą koła, kluby i grupy fotograficzne działające w województwie podkarpackim a ich dorobek twórczy jest doskonałą okazją porównania umiejętności artystów fotografii i miłośników tej dyscypliny sztuki.

  Ekspozycja będzie czynna do 31 maja 2016 r. w Galerii WDK, ul. Okrzei 7

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Agnieszki Tomiczek ( AFRP) i Lucyny Romańskiej (AFRP) "SIÓDMY LAS"        


  Goczałkowice Zdrój
  Galeria Fotografii Piktorialnej, ul. Uzdrowiskowa 54


  /dodano: 11.05.2016/


  Lucyna Romańska, Agnieszka Tomiczek, Mieczysław Wielomski zapraszają 12 maja o 19.15 do Galerii Fotografii Piktorialnej Goczałkowice Zdrój ul. Uzdrowiskowa 54 na wernisaż wystawy fotografii Agnieszki Tomiczek ( AFRP) i Lucyny Romańskiej (AFRP) i Mieczysława Wielomskiego "SIÓDMY LAS".

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  VI Poznański Salon „Robinsonada”

   
  Poznań
  PBG Gallery Skalar Office , ul. Góreckiej 1.

  /dodano: 11.05.2016/

  Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na wernisaż VI Poznański Salon „Robinsonada” w poniedziałek 16 maja 2016 roku o godzinie 18:00 do PBG Gallery Skalar Office Center w Poznaniu przy ul. Góreckiej 1.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W:
  OGÓLNOPOLSKIM PLENERZE FOTOGRAFICZNYM „MUSZYNA 2016”       

  Muszyna
  Willa "UROCZE" ul. Nowa 12
  /dodano: 05.05.2016/


  Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców zapraszają do udziału w OGÓLNOPOLSKIM PLENERZE FOTOGRAFICZNYM „MUSZYNA 2016”.

  Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Dęblinie, Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Fundacja „Fotografia dla Przyszłości”.

  Miejsce: Willa "UROCZE" ul. Nowa 12, Muszyna tel. 18 4714093 ilość miejsc ok. 40.

  Termin: 27 czerwca – 3 lipca 2016.

  Odpłatność za udział w plenerze 490 zł. (w cenie 6 dób noclegowych plus dwa posiłki dziennie).

  Warunkiem uczestnictwa w plenerze jest: zgłoszenie chęci udziału do dnia 10 maja telefoniczne (Jerzy Kucharski 604 310 305, Agata Osika-Kucharska 509 258 012) lub elektroniczne (jurekkucharski@op.pl; agataok@onet.pl ) zaś potwierdzeniem udziału jest wpłata 490 zł w terminie do 15 maja br. na Konto: Miejski Dom Kultury, ul. 15 Pułku Piechoty „Wilków” 32 b, 08 – 530 Dęblin; 92 1240 5497 1111 0010 4911 4970 z dopiskiem „plener Muszyna”. Skan dowodu wpłaty prosimy przesłać na podany adres e-mailowy.

  Zapraszamy do udziału, jednocześnie prosimy pamiętać, że ilość miejsc jest jak zwykle ograniczona.
    546


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2016"

   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a.

  /dodano: 06.06.2016/

  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO" w Częstochowie zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii XIX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2016".

  Otwarcie wystawy 29 kwietnia 2016 o godzinie 18.00.

  Termin ekspozycji 29.04. - 02.06.2016r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Link do materiałów:

  =>https://drive.google.com/open?id=0B4KszSQVy0dldHB2a0NPbGJOT2c   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Wacława Turka "Przeglądając chwile ..."        


  Krosno
  Muzeum Rzemiosła Wieża Farna, Al. Wojska Polskiego 37


  /dodano: 06.05.2016/


  Wacław Turek (AFRP) oraz Muzeum Rzemiosła W Krośnie zapraszają do Wierzy Farnej w celu obejrzenia wystawy fotografii Wacława Turka "Przeglądając chwile ...".

  Wacław Turek, artysta fotografik, poeta, muzyk, w latach 70. współzałożyciel Krośnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 2001-2015 prezes Fotoklubu przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Autor kilkunastu wystaw w kraju i za granicą. Jest członkiem Fotoklubu RP oraz Honorowym Członkiem Związku Fotografów.

  Wystawa fotografii Wacława Turka Przeglądając chwile... to swoista relacja „z zapisków wędrowca”. Osobowość autora ma w sobie cechy wędrowca – obserwatora, który potrafi dostrzec i zatrzymać wyjątkową chwilę. Nadzwyczajność owych chwil bywa bardzo często nierozpoznawalna bądź nieuchwytna dla człowieka pochłoniętego wyłącznie pędem życia i pracy. Nie umiemy ich przeżyć, nie potrafimy zatrzymać się, aby poszukać tych właśnie chwil pośród swojej codzienności.

  Wystawa czynna od 30.04 do 29.05.2016.

  Finisaż wystawy 25 maja 2016 o godz. 18.00

  Serdecznie zapraszamy.
   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Postanowienie Kapituły Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 06.05.2016/

  Kapituła Fotoklubu R.P. przyznała Lubelskiemu Towarzystwu Fotograficznemu złoty medal "Zasłużony dla Fotografii Polskiej".

  Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Anety Konik "Pejzaże kropka pl"        


  Jelenia Góra
  Galeria "Focus", Al. Wojska Polskiego 37


  /dodano: 06.05.2016/


  Anety Konik (AFRP) oraz Galeria "Focus" zapraszają do obejrzenia wystawy fotografii "Pejzaże kropka pl".

  Wernisaż wystawy miał miejsce w Galerii "Focus" w dniu 28.04.2016 o godz. 17.00.

  Teksty pod zdjęciami na wystawie napisał Marek Gubała z Myślenic ( poeta i fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu RP).

  Wystawę można oglądać do 28.05.2016r..

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Członków Fotoklubu RP Region Radomski "ABSTRAKCJA"

   
  Radom
  Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16.

  /dodano: 06.06.2016/

  Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Radomski oraz autorzy zapraszają na wystawę fotografii Członków Fotoklubu RP Region Radomski "ABSTRAKCJA".

  Otwarcie wystawy 5 maja 2016 o godzinie 18.00.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   
    ZE SMUTKIEM I ŻALEM ZAWIADAMIAMY O ŚMIERCI:
             Zygmunta Sobienia
         

  Warszawa
  29 grudnia 2014 roku
  /dodano: 29.04.2016/


  Z żalem pragniemy poinformować, że w dniu 24 kwietnia 2016r. zmarł w wieku 82 lat Zygmunt Sobień, członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Region Radomski.

  Zygmunt Sobień od 19 lat był na początku członkiem nadzwyczajnym, a następnie rzeczywistym i w latach 2009 - 2011 pełnił funkcje Sekretarza Regionu Radomskiego. Uczestniczył do końca w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i miał kilkanaście wystaw indywidualnych.

  Uhonorowana wyróżnieniami artystycznymi nadanymi przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej Excellence FIAP, Artiste FIAP.

  Od 1967r. do chwili obecnej był również członkiem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, w który również piastował różne funkcje w Zarządzie.

  Cześć Jego pamięci.

  Zarząd i członkowie Fotoklubu RP
   


    MEDALE I WYRÓŻNIENIA:
  Piotr Bieniek (AFRP)(AFIAP)        

  Częstochowa
  6 Międzynarodowym Salonie MARTWA NATURA W FOTOGRAFII.
  /dodano: 21.04.2016/


  Z wielką przyjemnością informuję o zdobyciu przez naszego kolegę Piotra Bieńka pierwszej nagrody (Gold) w prestiżowym międzynarodowym konkursie Px3-RED w kategorii Advertising, Non-Professional (w konkursie tym za profesjonalistę uważana jest osoba osiągająca większość dochodów z fotografii), za pracę "Red Pepper" .

  Gratulujemy

  Więcej na: =>http://www.px3.fr/winners/winners.php?compName=RED&level=student
    546


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Postanowienia Kapituły Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 03.04.2016/

  W dniu 16-01-2016 odbyło się posiedzenie Kapituły Fotoklubu R.P. w związku z wnioskami o przyznanie wyróżnień.

  Kapituła pozytywnie rozpatrzone wnioski o przyznanie medali:
 • Bożena Kobiałka - Srebrny medal "Zasłużony dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej"
 • Teresa Nalepa - Srebrny medal "Zasłużony dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej"
 • Waldemar Siatka - Srebrny medal "Zasłużony dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej"
 • Monika Stachnik Czapla - Srebrny medal "Zasłużony dla Fotografii Polskiej"
 • Krzysztof Kuzko - Srebrny medal "Zasłużony dla Fotografii Polskiej"
 • Wojciech Wesołowski - Srebrny medal "Zasłużony dla Fotografii Polskiej"


 • Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE NA MIĘDZYNARODOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ  
  "Przyroda Nadbiebrzańskich Bagien"        


  Tykocin/Pentowo
  Galeria Bociana, Europejska Wieś Bociana


  /dodano: 21.04.2016/


  Dorocia Kycia (AFRP) (EFIAP) oraz Galeria Bociana zapraszają w dniu 28.04.2016r. do Europejskej Wsi Bociana w Tykocinie/Pentowo na otwarcie wystawy fotografii "Przyroda Nadbiebrzańskich Bagien".

  Plenerowa wystawa przedstawia prace fotografów przyrody, artystów z Belgii, Holandii, Francji, Niemiec, Danii, Austrii, Serbii i Polski.

  Wystawa Czynna w godzinach 9.00 - 18.00.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Piotra Krzyżaka "Cerkwie Grekokatolickie Polski Południowo-Wschodniej"

   
  Szczecin
  Galeria Libra, ul. Tarczyńskiego 1.

  /dodano: 21.04.2016/

  Jolanta Szabłowska (AFRP), Galeria Libra oraz autor zapraszają na wystawę fotografii Piotra Krzyżaka "Cerkwie Grekokatolickie Polski Południowo-Wschodniej" .

  Wernisaż wystawy odbędzie się 27 kwietnia 2016 o godzinie 18.00 w Galerii Libra, ul. Tarczyńskiego 1 w Szczecinie .

  Wystawa będzie czynna do końca czerwca 2016 r w Galerii LIBRA mieszczącej się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Tarczyńskiego 1, w Szczecinie w godzinach otwarcia Biblioteki.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII   Iwony Belica "Psy i koty"        


  Radomsko
  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego


  /dodano: 21.04.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza w dniach 13.04 - 13.05.2016r. do Miejskiej Biblioteki w Radomsku na wystawę fotografii Iwony Belica "Psy i koty", która w niezwykły wręcz magiczny sposób pokazuje zachowania tych sympatycznych zwierząt, które czasami przed obiektywem zachowują się jak prawdziwi Modele.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Roberta Sumińskiego (AFRP)(RTF) "wystawa 3 fotografii"

   
  Radom
  Galerii Fotografii 3XF ul. Żeromskiego 49

  /dodano: 19.04.2016/

  Galerii Fotografii 3xF, Awalon Studio oraz Fotoklub RP Region Radomski zapraszają na wystawę fotografii Roberta Sumińskiego (AFRP)(RTF) "wystawa 3 fotografii" .

  Wernisaż wystawy odbędzie się 20.04.2016 o godz. 18.00 w Studio Avalon ul. Żeromskiego 49 w Radomiu.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Całą wystawę można oglądać na stronie:

  =>http://www.fotoklubradom.strefa.pl w przycisku Wystawy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Bogdana Kizło "Nuda"        


  Jastrzębie Zdrój
  Galeria "Cisna" ul. Katowicka 17"


  /dodano: 19.04.2016/


  Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autor zapraszają do Galerii "Cisna ul. Katowicka 17" w Jastrzębiu Zdrój na wystawę fotograficzną Bogdana Kizło "Nuda".

  Bogdan Kizło,ur. 06.09.1957. W latach 1972-1977 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, dział fotografii artystycznej. Jego nauczycielem i idolem był Roman Joachimowski i cała bardzo prężnie działająca grupa Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. W latach 1980-1995 zajmował się działalnością gospodarczą niezwiązaną z fotografią, po roku 2000 na nowo zaczynam odkrywać fotografiętradycyjną i cyfrową i tak jest do dnia dzisiejszego.


  Wystawa będzie trwać od 14.04.2016 do 13.05.2016.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Agnieszki Tomiczek (AFRP) "Zatraconych światów okruchy"

   
  Goczałkowice Zdrój
  Galerii Fotografii Piktorialnej "Weranda" ul. Uzdrowiskowa 54

  /dodano: 08.04.2016/

  Galerii Fotografii Piktorialnej "Weranda" oraz autorka zapraszają na wystawę fotografii Agnieszki Tomiczek (AFRP) "Zatraconych światów okruchy" .

  Wernisaż wystawy odbędzie się 09.04.2016 o godz. 19.15 w Galerii Fotografii Piktorialnej "Weranda" w Uzdrowisku Goczałkowice Zdrój, ul. Uzdrowiskowa 54.

  Tempus fugit… „Zatraconych światów okruchy” to wystawa dedykowana odchodzącemu w niebyt miejskiemu krajobrazowi Śląska, ale nie tego spod znaku wielkiego przemysłu; fabryk, kominów i szybów kopalnianych, ale ulic, podwórek i klatek schodowych w osiedlach familoków i kamienicach mieszczańskich. Jednym słowem autorka zabiera nas w podróż do śląskich miast, lecz nie do współczesnych centrów handlowych i osiedli, które wyglądają już identycznie w całej Polsce, lecz do miejsc wybudowanych w dziewiętnastym i w pierwszej połowie dwudziestego wieku. ...... Lucyna Romańska

  Wystawa potrwa do końca kwietnia.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY  
  Roberta Pawłowskiego
  „W stronę piktorializmu – fotografie w XIX wiecznej technice oleju;        


  Radomsko
  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego


  /dodano: 02.04.2016/


  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej Roberta Pawłowskiego „W stronę piktorializmu – fotografie w XIX wiecznej technice oleju”, w dniu 8 kwietnia 2016 r. (piątek), godz. 18.00, Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1.

  Robert Pawłowski, rocznik 1971, technikami szlachetnymi zainteresował się w Wyższym Studium Fotografii. Od roku 2010 zajmuje się techniką oleju, która w jego opinii jest wyjątkowa, a uzyskane efekty niejednokrotnie odbiegają od standardów tradycyjnej fotografii. Nieostre, rozmyte, mgliste portrety i fotografie miast choć wykonane współcześnie, często przywodzą na myśl piktorialne tradycje.


  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Marcina Święcickiego "W przedsionkach ciszy".

   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz ul.Podmurna 1/3

  /dodano: 02.04.2016/

  Domu Muz w Toruniu oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski zapraszają na wystawę fotografii Marcina Święcickiego "W przedsionkach ciszy".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 07.04.2016 (czwartek) o godz. 18.00 w Fotogalerii Domu Muz, Toruń ul.Podmurna 1/3

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY  
  Bogusława Siwko (AFRP) „Koszalińskie krajobrazy - imaginacje 3.odsłona”        


  Karlin Karliński Ośrodek Kultury, Plac Parkowy 1

  /dodano: 30.03.2016/


  Karlińskim Ośrodku Kultury oraz autor zapraszają 8 kwietnia 2016 r o godzinie 17:00 na wernisaż wystawy Bogusława Siwko (AFRP) „Koszalińskie krajobrazy - imaginacje 3.odsłona”.

  Wystawa będzie czynna do 5 maja 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Pawła Matyki (afrp)"FOTOGRAFIA AKTU".

   
  Dzików
  Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega - Zamek Tarnowskich


  Patronat: Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
  /dodano: 30.03.2016/

  Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega - Zamek Tarnowskich w Dzikowie, Tarnobrzeskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotografii Pawła Matyki "FOTOGRAFIA AKTU".

  Wernisaż wystawy odbędzie się 10.04.2016r w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega - Zamek Tarnowskich w Dzikowie ul. Sandomierska 27.


  "Akt, od łacińskiego actus, to przedstawienie nagiego ciała ludzkiego, jeden z najczęściej występujących motywów w dziejach sztuki. Dla starożytnych Greków ciało było czymś co łączy ludzi z bogami. Wprowadzenie przez nich zasady antropomorfizmu do religii, stanowiło rewolucję w poszukiwaniu ideału piękna ludzkiego ciała.Tym tropem poszło również chrześcijaństwo, definiując ostatecznie ciało jako świątynię ducha, zaś przybranie przez Syna Bożego ludzkiego ciała, nadało temu ostatniemu charakter sacrum. Prezentowane prace, autorstwa Pawła Matyki, tarnobrzeskiego artysty - fotografika, wpisują się w klasyczny nurt artystycznego aktu, ukazując w sposób niezwykle subtelny ludzkie (kobiece) ciało. Patrząc na nie widzimy to, co wydaje się w akcie najważniejsze; pomimo nagości ciało nie zostało odarte (jak ma to miejsce w pornografii) z tajemnicy".
  Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega - dr hab. Tadeusz Zych.


  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Wystawa czynna w dniach: 01.04.- 01.05.2016r.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII TFR  
  z okazji 750 lecia lokacji Miasta Radomsko.        


  Radomsko Galeria MDK

  /dodano: 30.03.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku zapraszają na wystawę fotografii z okazji 750 lecia lokacji Miasta Radomsko.

  Wystawa obejmuje zdjęcia czarno-białe i monochromatyczne Członków Towarzystwa, również tych nieżyjących - w tym. Karola Walaszczyka, Jakuba Lechowskiego,Stanisława Janiszewskiego. Na szczególną uwagę zasługuje zdjęcie-reprodukcja naszego Patrona - Edmunda Osterloffa, udostępnione z zasobów rodzinnych dzięki uprzejmości Pani Barbary Osterloff, za co serdecznie dziękujemy.

  Zapraszamy również na spotkanie z autorami zdjęć 9 kwietnia 2016 r o godzinie 17:00 w galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Wojciecha Wesołowskiego (afrp)"Okolice Canal Grande" z cyklu Moja Wenecja.

   
  Zamość
  Centrum Kultury Filmowej "Stylowy"

  /dodano: 30.03.2016/

  Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotografii Wojciecha Wesołowskiego (afrp)"Okolice Canal Grande" z cyklu Moja Wenecja.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 04.04.2016r o godz. 17.00 w Galerii Centrum Kultury Filmowej "Stylowy"


  “Nad sestiere di Cannareggio, w samym sercu laguny, wisiała lekka, ledwo dostrzegalna mgła. W blaskach lipcowego słońca przecedzanych przez ten najsubtelniejszy z woali drzemały senne wody Canal Grande, a w nich, jak wyczarowane z bajki, nieprawdopodobnie piękne przeglądały się pałace, wille, domy i kościoły. I widziało się wszystko niby miraż złocisty, powołany do życia przez przepyszną fantazję, niby obraz senny utkany z marzeń artysty w chwilę dziwnej, twórczej szczodroty. Tylko fala przybrzeżna z cichym chlupotem roztrącająca stopnie schodów, tylko piosenka gondoliera, co przejechał mimo w żałobnej swej łodzi, budziły z zadumy olśnienia i kazały stwierdzać ten ponad wszystko radosny fakt, że jestem naprawdę w Wenecji…”
  Stefan Grabiński – Opowieść wenecka

  Zafascynowany urokiem architektury Wenecji, autor umiejętnie dokonuję narracji dla dobrego poznania klimatu miasta i jego zabytków. Moim zdanie, przez kadrowanie, dokonania zbliżeń istotnych fragmentów budowli, rzeźby, fresków wzbogaca prezentację o jednolitej tematyce. Można stwierdzić, że prezentacja posiada bogate walory poznawcze. Gratulując mam nadzieję, że niebawem obejrzymy inne dokonania autora… Mieczysław Cybulski


  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Fotografie z cyklu Moja Wenecja obejrzysz na: =>http://fotoklubrpregiontorun.pl/wirtualna-galeria-pawie-oko.html   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY  
  Antoniego Ruta (AFRP) (ZDFP) "„Wierzbowanie”"        


  Szreniawa Muzeum Narodowe Rolnictwa


  Wystawa pod patronatem Fotoklubu RP.
  /dodano: 17.03.2016/


  Muzeum Narodowe Rolnictwa oraz autor zapraszają 17 marca 2016 r o godzinie 14:00 do Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie na wernisaż wystawy „Wierzbowanie” Antoniego Ruta.

  Wystawa to nie tylko pokaz fotografii i foto-grafik ale również obrazów olejnych.


  „Świat obrazów tkany jest z motywów skoncentrowanych wokół przyrody. Obezwładnia autora wdzięk wierzb, tworzony przez wiatr, glebę i wodę, zawartą w chmurach i szemrzących strumieniach. Same chmury są dla niego kwiatami nieba. Patrząc na uschnięte osty i ciernie, potrafi zobaczyć róże. Jest zauroczony nawet najlichszym źdźbłem trawy, bo wie, że najmniejsza kałuża odbija niebo. W Naturze, aby coś zrozumieć i pojąć, trzeba coś ofiarować. Oddaje więc swoją najlepszą cząstkę, i tak jak sól jest obecna we łzie i w oceanie, tak on istnieje w słowie i w obrazie. Jego wierzby śpiewają, tańczą, wyciągają ramiona do nieba, kłaniają się kwiatom i na palecie łąk szumią melodyjnie, unosząc tęczę nad swoje konary. Można zamknąć oczy, a światło, które było słowem i obrazem, nie gaśnie w nas”.
  Leszek Lesiczka  Wystawa będzie czynna do 5 czerwca 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Piotra Bieńka (afrp) „Zima”

   
  Kraków
  Fort "Krzesławice", os. Na Stoku 27

  /dodano: 17.03.2016/

  Serdecznie zapraszamy 18 marca 2016r. o godz. 18.30 do Fortu "Krzesławice" w Krakowie (os. Na Stoku 27b) na wernisaż wystawy Piotra Bieńka (afrp) „Zima”

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY  
  Antoniego Ruta (AFRP) (ZDFP) "Meandry przestrzeni"        


  Międzychód Galeria Muzeum Regionalnego ul. 17 stycznia 100

  /dodano: 14.03.2016/


  Wielkopolski Związek Artystów Plastyków zaprasza we wtorek 15 marca 2016 r o godzinie 18:00 do Muzeum Regionalnego w Międzychodzie na wernisaż wystawy „Meandry przestrzeni” Antoniego Ruta.

  Serdecznie zapraszamy.


  Więcej o wystawie:
  =>https://www.youtube.com/watch?v=t7H4tqUFzv0
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Przemysława Niepokój-Hepnara (afrp), Tomasza Okoniewskiego (afrp)
  oraz Wacława Turka (afrp) „NA STYKU KULTUR”

   
  Krosno
  Regionalne Centrum Kultur Pogranicza ul. Kolejowa 1

  /dodano: 01.03.2016/

  Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz autorzy zapraszają 10 marca 2016r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Przemysława Niepokój-Hepnara(afrp), Tomasza Okoniewskiego(afrp) oraz Wacława Turka(afrp) „NA STYKU KULTUR”

  Autorzy wystawy są członkami Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz Fotoklubu RP.

  Żyją obok nas, na tym samym świecie, ale swoim, jakże innym. Dla jednych są Romami dla innych Cyganami. Wielu uważa, że nie są to terminy równorzędne, niosą ze sobą inną treść, choć wiele elementów się pokrywa. Zwracają jednak uwagę, że to część społeczności cygańskiej zabiega o zamianę słowa Cyganie i całkowite zastąpienie go słowem Romowie. Ks. Stanisław Opocki, krajowy duszpasterz Romów, miał dylemat do rozwiązania „na najwyższym szczeblu". - Kiedyś papież Jan Paweł II pytał go, jak ma przemawiać: Rom czy Cygan. Otrzymał wówczas dyplomatyczną odpowiedź, że tak jak mówi, na przemian, jest dobrze.

  Ekspozycja czynna od 10 marca do 30 kwietnia

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  "Zwierzyniec - Zamość"        


  Radomsko Galeria Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego

  /dodano: 01.03.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im.Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza do Galerii Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego na wystawę poplenerową "Zwierzyniec - Zamość".

  Otwarcie wystawy odbędzie się 4 marca 2016 r. o godz. 18.00.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE DO PROJEKTU
  „FOTOGRAFICZNE SPOTKANIE Z HISTORIĄ”.


   
  Toruń
  Region Kujawsko-Pomorski FOTOKLUBU R.P.

  /dodano: 01.03.2016/

  Region Kujawsko-Pomorski FOTOKLUBU R.P. rozpoczyna cykl imprez fotograficznych pod wspólną nazwą „FOTOGRAFICZNE SPOTKANIE Z HISTORIĄ”. Będą to cykliczne plenery jednodniowe organizowane w miejscach ciekawych historycznie, fotograficznie i kulturowo. Podsumowaniem każdej imprezy będzie wystawa poplenerowa w Toruniu oraz w miejscu, w którym odbywał się plener. Jak zwykle na imprezach przez nas organizowanych, ilość miejsc jest ograniczona. Dzięki życzliwości Dyrektora Jana Rzeszotarskiego, pierwszy plener odbędzie się w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.


  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Wszelkie informacje i zgłoszenia prosimy kierować na adres marek.grausz@wp.pl   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Ludmiły Voidy pt. "Fotografia"        


  Strommen Norwegia Miejska Biblioteka Skedsmo

  /dodano: 01.03.2016/


  Towarzystwo Fotograficzne im.Edmunda Osterloffa w Radomsku zaprasza do Strommen w Norwegii na wystawę naszego Członka - Ludmiły Voidy pt. "Fotografia".

  Otwarcie wystawy odbędzie się 1 marca 2016 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Skedsmo.

  Espozycja będzie trwała do 31 marca 2015r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Anny Schubring „Gdzie niebo spotyka sie z ziemią - Szmaragdowa Wyspa”


   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz ul. Podmurna 1/3

  /dodano: 01.03.2016/

  Fotogaleria Domu Muz, Fotoklub R.P. Region Kujawsko-Pomorski oraz autorka zapraszają 3 marca 2016r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Anny Schubring „Gdzie niebo spotyka sie z ziemią - Szmaragdowa Wyspa”.


  Anna Schubring studiowała na UMK w Toruniu. Ukończyła Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku, dyplom w 2013 r. (cykl fotografii „Asymetryczne symetrie”). Dodatkowo ukończyła kursy indywidualne związane z fotografią.
  Mieszkałam m. in. w Toruniu, w Gdańsku, daleko za oceanem w Michigan a także kilka lat w Irlandii, która jest tematem prezentowanej wystawy. Jestem fotografką z pasją, często podróżuję i czuję się w swoim żywiole odkrywając miejsca oraz zatrzymując je w kadrze. Natomiast zawodowo, z wielką przyjemnością fotografuję dzieci, przyszłe mamy i rodziny. Uwielbiam piękno natury...to ona daje siłę a zarazem uspokaja. Irlandia nie bez powodu nazywana jest „szmaragdową wyspą" - urzekła mnie swoją malowniczością, a piękno jej miejsc przepełnia serce radością. Przedstawiając tę zaledwie garstkę wybranych zdjęć, chciałabym przybliżyć Wam niepowtarzalne, różnorodne piękno tej mistycznej wyspy, która dla mnie jest tym miejscem „gdzie niebo spotyka się z ziemią"...
  Anna Schubring


  Wstęp wolny

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Waleriana Kiezika (afrp) pt. "Bartoszyce zapisane w fotografii"        

  Bartoszyce
  Bartoszycki Dom Kultury ul. Bohaterów Warszawy 11

  /dodano: 18.02.2016/


  Bartoszycki Dom Kultury oraz autor zapraszają do obejrzenia wystawy fotografii Waleriana Kiezika (afrp) pt. "Bartoszyce zapisane w fotografii".

  Wernisaż wystawy odbył się 17 lutego 2016r. o godzinie 17.00 w Bartoszyckim Domu Kultury.

  Fotografie Waleriana Kiezika przedstawiają jak miasto Bartoszyce wyglądało w dawnych latach.>

  Wystawa będzie czynna do 5 marca 2016r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Postanowienia Kapituły Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 14.02.2016/

  W dniu 06-01-2016r. odbyło się posiedzenie Kapituły Fotoklubu R.P. w związku z przyjęciem nowych członków rzeczywistych Fotoklubu.

  Kapituła zapoznała się z wnioskami i teczkami autorskimi prac kandydatów.

  Decyzją Kapituły na nowych członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców przyjęto 5-osób.
 • Wiesław Andrzej Korycki - Białystok
 • Marek Gubała - Krzyszkowice
 • Tomasz Jakub Okoniewski - Korczyna
 • Zbigniew Ciepłucha - Białystok
 • Piotr Grudysz - Krosno


 • Zostały również pozytywnie rozpatrzone wnioski o przyznanie medali:
 • Bożena Kobiałka - dyrektor Muzeum Regionalnego w Myślenicach - Srebrny medal "Zasłużony dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej"
 • Teresa Nalepa - dyrektor Biblioteki Publicznej w Myślenicach - Srebrny medal "Zasłużony dla Rozwoju Twórczości Fotograficznej"
 • Mieczysław Nowak - prezes Myślenickiej Grupy Fotograficznej MGFoto - Srebrny medal "Zasłużony dla Fotografii Polskiej"


 • Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Edyty Smędzik pt. "Spacerkiem wzdłuż wybrzeża.."        

  Radomsko
  Miejska Biblioteka Publiczna

  /dodano: 11.02.2016/


  TFR im. E.Osterloffa zaprasza na malowniczą i nastrojową wystawę naszego Członka-Edyty Smędzik.

  "Spacerkiem wzdłuż wybrzeża.." - to cykl zdjęć z Morza Bałtyckiego,które zachwyca swoją zmiennością i niepowtarzalnym nastrojem.

  Edyta jest kilkuletnim naszym Członkiem, wrażliwym Fotografem, który z dużą wrażliwością potrafi przekazać otaczającą rzeczywistość.


  Spotkanie z autorką odbędzie się 2 marca 2016 r. o godz. 18.15 w Małej Galerii Fotografii MBP w Radomsku. Wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  podsumowującą 10 letnią działalność członków
  Myślenickiej Grupy Fotograficznej
  pod wspólnym tytułem "Być człowiekiem"


   
  Myślenice
  Muzeum Regionalnego DOM GRECKI

  /dodano: 11.02.2016/

  To już 10 lat działalności członków Myślenickiej Grupy Fotograficznej. 10 lat przygody z fotografią. Dziesiątki spotkań, wielodniowe wypady plenerowe, ogólnopolskie konkursy fotograficzne, wystawy fotografii. Czas na małe podsumowanie.

  Zapraszamy 12 lutego 2016 r. o godz. 18:00 do myślenickiego Muzeum Regionalnego DOM GRECKI, gdzie zaprezentujemy fotograficzny album z okazji 10 lecia, przedstawimy wystawę naszych fotografii pod wspólnym tytułem "Być człowiekiem"

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Łukasza Resiaka pt. "Muraluksy"        

  Łomża
  Galeria N, Al. Legionów 133

  /dodano: 11.02.2016/


  Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga, Galeria N, Klub Wojskowy oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Łukasza Resiaka pt. "Muraluksy".

  Łukasz RESIAK (1986 r.) - magister sztuki. Fotografuje od ok. 2000 roku, na początku wyłącznie na materiałach analogowych. Członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego (od 2004) oraz Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego (2011). Dwukrotny (2008, 2009) stypendysta Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. W 2015 r. otrzymał tytuł Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (AFIAP). Swoje prace prezentował na przeszło osiemdziesięciu wystawach i salonach fotograficznych w kraju i zagranicą (Bułgaria, Chiny, Cypr, Grecja, Indie, Iran, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, USA, Włochy). Autor publikacji w prasie oraz magazynach branżowych. Prowadzi prelekcje, bierze udział w pracach jury konkursów fotograficznych, organizator wystaw. Laureat wielu konkursów fotograficznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

  Muraluksy - już sam tytuł wystawy streszcza materię, która jest środkiem wyrazu dla moich estetycznych poszukiwań. Światło (łac. lux) będące istotą fotografii, zostaje odbite od chłodnej płaszczyzny muru, by finalnie mogło zostać zarejestrowane przez oko odbiorcy. Światło jest więc dla mnie tworzywem, zaś strukturę i kolor powierzchni traktuję jedynie jako przekaźnik między mną, a widzem. Kontekst, czas i miejsce są tu nieistotne. Przy takim założeniu materia schodzi na plan dalszy, a głównym tematem staje się samo "oddziaływanie" (afekt). To ono jest głównym impulsem skłaniającym mnie do zatrzymania się i wykonania zdjęcia. Prezentowane prace nie powstawały bowiem w wyniku planowanych działań, poszukiwań. Kolejne fotografie wykonywałem niejako przy okazji. Jakaś plama, jakiś detal przykuwały moją uwagę i nie pozwalały przejść obojętnie. Z pozoru banalne wycinki rzeczywistości przenosiły mnie w inny, nierealny świat... stymulowały wyobraźnię. Jak nietrudno się domyślić, przy większości takich zdarzeń nie miałem przy sobie aparatu, skutkiem czego cykl powstawał długo, bo przez kilka lat. Faktury, kolory i kształty u każdego z odbiorców mogą wywoływać przeciwstawne skojarzenia i emocje. Zarejestrowanymi wizjami chciałbym wprowadzić widza w stan głębokiej refleksji nad obserwowanym zdjęciem, skłonić go do intelektualnego wysiłku, poruszyć jego wrażliwość. Ta namowa do kontemplacji świata przedstawionego jest także moim osobistym protestem przeciwko współczesnemu sprowadzaniu fotografii do roli "obrazków", które są pokazywane, oglądane i oceniane w pośpiechu, zbyt pochopnie, bez głębszej refleksji, bez pokory dla tego wspaniałego medium. Niniejszy cykl odnosi się poniekąd do fotografii subiektywnej, czyli prądu zapoczątkowanego po II Wojnie Światowej przez Otto Steinerta. Wskazywał on na intelektualny, a niekiedy wręcz mistyczny wymiar zdjęcia. Szczególnie istotne wydają się być słowa tworzącego w tym nurcie amerykańskiego fotografa Minora White'a, który mawiał, że prawdziwe znaczenie fotografii sytuuje się między obrazem, a widzem. Można zatem powiedzieć, że moje zdjęcia są warte tyle, ile czasu pozostaną w pamięci odbiorcy. Mam nadzieję, że wśród prezentowanych prac znajdzie się przynajmniej jedna, którą będzie trudniej zapomnieć... czego sobie z całego serca życzę.
  Autor  Wernisaż odbędzie się 23 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133 (klub wojskowy) w Łomży. Wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ DOROCZNEJ WYSTAWY FOTOGRAFII
  podsumowującą działalność Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego
  im. Edwarda Hartwiga członków w roku 2015


   
  Lublin
  Galerii LTF Pałac Parysów


  Patronat honorowy: Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
  /dodano: 11.02.2016/

  Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga zaprasza na WYSTAWĘ DOROCZNĄ podsumowującą działalność swoich członków w roku 2015. Wystawa wpisuje się w obchody 80-cio lecia Towarzystwa obchodzone w tym roku.

  Wernisaż odbędzie się 19 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w Galerii LTF Pałac Parysów, ul. Przechodnia 4 (II piętro).

  Autorzy Fotografii: Andrzej Bojarski, Ewa Brodziak, Alicja Buczek, Mieczysław Cybulski (hon.), Piotr Gołębiowski, Piotr Jaruga, Cezary Kowalczuk, Stanisław Kusiak, Krzysztof Kuzko (hon.), Karol Malec, Mariusz Mazur, Marcin Michałowski, Witold Nowakowski, Waldemar Nowiński, Grzegorz Pawlak, Ewa Pietras, Andrzej Polakowski (hon.), Dariusz Prażmo, Łukasz Resiak, Mieczysław Sachadyn, Barbara Wilczyńska, Małgorzata Chomont, Agata Kaszuba, Anna Klinkosz, Jakub Mizuła, Rafał Nawojczyk, Mikołaj Socha, Zuzanna Szczepaniak, Małgorzata Szura-Piwnik, Marta Walla, Michał Wallo.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   
    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Andrzeja Borowca (afrp) i Tomasza Grzyba (afrp) "Czarne i Białe"        

  Szczecin
  Galeria LIBRA, ul. Tarczyńskiego 1

  /dodano: 11.02.2016/


  W imieniu organizatora i kuratora Jolanty Szabłowskiej (afrp)zapraszamy do Galeria LIBRA na wystawę fotografii Andrzeja Borowca (afrp) i Tomasza Grzyba (afrp) "Czarne i Białe".

  , Andrzej Borowiec (AFRP) z Lublina oraz Tomasz Grzyb (AFRP) z Radomia to autorzy wystaw indywidualnych, uczestnicy wielu wystaw zbiorowych i grupowych. Zdobywcy licznych nagród w konkursach krajowych i zagranicznych.

  „Czarne i Białe” jest kwintesencją ich artystycznych zainteresowań i wzorem, od którego możemy spokojnie brać lekcje z zakresu kompozycji i roli światła w fotografii. Białe to prace Andrzeja Borowca, Czarne Tomasza Grzyba. Wspólnie stworzyły opowieść o pejzażu w konwencji nawiązującej do Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Delikatność i cisza krajobrazów w bieli współgra z ekspresją rozświetlonej czerni. Fotografie wzajemnie się uzupełniają, dając równowagę wystawie. Moc jest zarówno w bezkresie białej ciszy jak i w muśniętej światłem czerni.


  Wystawa będzie czynna do końca marca 2016 r w Galerii LIBRA mieszczącej się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Tarczyńskiego 1, w Szczecinie w godzinach otwarcia Biblioteki..

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Mirosława Kercza "Kinetyka w bursztynie"


   
  Zamość
  Galeria "Stylowy"

  /dodano: 11.02.2016/

  Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz TFR im. E.Osterloffa zapraszają 12 marca 2016r. o godz. 17.00 do Galerii "Stylowy" na wernisaż wystawy Mirosława Kercza "Kinetyka w bursztynie".

  Ruch zastygły w mgnieniu oka, z pogłosem tego, co było (oraz antycypacją tego, co będzie), prawdziwszy okazuje się nawet niż postrzegany w naturalnej ciągłości. Schwytany w jedną klatkę opowiada własną historię. Uwypuklone w ten sposób sceniczne układy i struktury z niewielkiej cząstki całości stają się niezależnym bytem zyskującym własne sensy.
  Wystawa obejmuje zdjęcia z kilku przedstawień teatralnych , w których emocje są wyrażane poprzez ciało ukazując nam magię, zwiewność i ulotność chwil w tańcu w taki sposób,że widz może się poczuć ich faktycznych uczestnikiem. Ten ruch uwieczniony w aparacie wydaje się jak zastygły w bursztynie. Polecamy Państwu tę wystawę , a szczególnie tym z Państwa, którzy kochają teatr i taniec.


  Mirosław Kercz jest wieloletnim aktywnym członkiem Towarzystwa Fotograficznego im.Edmunda Osterloffa w Radomsku . Jako miłośnik teatru, uczestnik wielu imprez teatralnych , nie tylko dokumentuje te wydarzenia, ale na swoich fotografiach oddaje wiernie klimat, emocje, grę świateł. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. "Kartoteka", "Teatr w obiektywie", oraz licznych wystaw z cyklicznej imprezy organizowanej w Radomsku "Różewicz Open Festiwal". Zainteresowany jest również fotografią studyjną , w tym szczególnie fotografią aktu artystycznego, pokazując piękno ludzkiego ciała m.in. na wystawie "Nietakt".

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    INFORMACJA:
  X OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW - TATRY 2016        

  Zakopane
  2016

  /dodano: 04.01.2016/


  Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić na kolejne, tym razem jubileuszowe X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików „TATRY 2016”, które odbędą się w dniach 6 – 12 czerwca 2016 roku.

  Na życzenie większości uczestników plener jest o jeden dzień dłuższy w porównaniu do roku 2015.

  Tematem pleneru są TATRY z jego urokami i teren Podhala, w artystycznym ujęciu.

  Zakwaterowanie uczestników w pokojach 2 osobowych z łazienkami, śniadania, obiado-kolacje oraz bezpłatny monitorowany parking zapewnione są w Willi „U BZYKA” w Zakopanem przy ul.Stachonie 17B (5km od centrum Zakopanego) w dzielnicy Olcza, która jako samodzielna miejscowość jest starsza od samego Zakopanego. Dostępny jest sprzęt do grilowania i TV w pokojach. Pensjonat ma świetne połączenia komunikacją miejską z centrum i ze szlakami turystycznymi. Myślę, że jest to idealna okazja do intensywnej pracy twórczej połączonej z wypoczynkiem, relaksem i spotkaniami towarzyskimi oraz wymianą doświadczeń. Właśnie taki profil plenerów preferuję od 2013 roku.

  Kolejny raz Tatry i Podhale maję być inspiracją do twórczego przetworzenia prac fotograficznych. Tak jak w roku ubiegłym, impreza będzie obfitowała w wiele udogodnień dla uczestników oraz atrakcji. Plener rozpoczyna się obiado-kolacją 6 czerwca na terenie pensjonatu o godz. 17.00, a uroczyste otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 20.00, grillem lub degustacją win.

  W Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN odbędą się prezentacja autorskie uczestników pleneru w formie elektronicznej lub papierowej z udziałem publiczności. Uczestnicy otrzymają upominek i materiały promocyjne. W dniu 09 września 2016r. odbędzie się wystawa poplenerowa z katalogiem w Toruniu (około 100 prac), w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Z okazji naszego małego jubileuszu, każdy uczestnik wystawy otrzyma katalog z wszystkimi prezentowanymi pracami.

  Tak jak w roku ubiegłym istnieje możliwość udziału osób towarzyszących, które również otrzymują pamiątki i materiały promocyjne, ale nie obowiązuję ich część dotycząca prezentacji oraz spraw wystawowych.

  Całkowity koszt uczestnictwa wynosi 660 PLN.

  W związku z ograniczoną liczbą miejsc oraz atrakcyjnością Tatr, Zakopanego i Podhala decyduje kolejność nadesłania kart zgłoszenia tylko z potwierdzeniem dokonania wpłaty wpisowego.

  Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 29 luty 2016r.

  Wszelkich informacji udziela organizator pleneru kol. Marek Grausz: marek.grausz@wp.pl

    546


    ZAPROSZENIE NA PRZEGLĄDOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  członków TFR im. E.Osterloffa "NASZE NAJ"


   
  Bełchatów
  MCK PGE Giganty Mocy ul. Narutowicza 3

  /dodano: 11.02.2016/

  TFR im. E.Osterloffa oraz Prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego Andrzej Juchniewicz zapraszają 12 lutego 2016 r. o godz. 18.00 do MCK PGE Giganty Mocy ul. Narutowicza 3 na wernisaż wystawy członków TFR im. E.Osterloffa "NASZE NAJ".

  Pierwsza edycja tej wystawy miała miejsce w kwietniu'2015 roku w Piotrkowie Trybunalskim na zaproszenie Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego "FCztery Wystawę można było zobaczyć w kilku miastach Polski, w tym: Zamość, Kroczyce k/Zawiercia, a także w Radomsku. W każdej kolejnej edycji można znaleźć perełki fotograficzne, których nie było na poprzednich wystawach.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Po wernisażu - spotkanie integracyjne o fotografii.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII  
  Grupy 22 fotografów "Fotografia Ojczysta - wiek XXI"        

  Rydułtowy
  Galeria Sztuki Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS

  /dodano: 03.02.2016/


  W imieniu grupy 22 fotografów (w składzie są członkinie Fotoklubu RP : Agnieszka Tomiczek i Lucyna Romańska) zapraszamy na wernisaż wystawy "Fotografia Ojczysta - wiek XXI".


  Idea „fotografii ojczystej” narodziła się niemal sto lat temu. Jej pomysłodawcą i niestrudzonym propagatorem był ojciec fotografii polskiej – Jan Bułhak. Fotografowanie ojczystego kraju; krajobrazu i ludzi, tego co zwyczajne i unikalne, w latach tuż po odzyskaniu niepodległości stało się dla niego wyrazem miłości do Ojczyzny. Po niemal stu latach sięgamy po ten cudowny w swojej prostocie pomysł, aby w fotografii artystycznej utrwalić piękno różnych zakątków Polski.


  Otwarcie wystawy będzie miało miejsce w znanej Galerii Sztuki Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS w Rydułtowach ul, Strzelców Bytomskich 9a w dniu 12 lutego o godz. 18.oo. Wstęp wolny.

  Wystawa będzie czynna do 10 marca 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Piotra Krzyżaka
  "Cerkwie Greko-Katolickie Polski Południowo-Wschodniej"


   
  Toruń
  FOTOGALERIA DOMU MUZ,ul. Podmurna 1/3

  /dodano: 27.01.2016/

  Fotogaleria Domu Muz, Fotoklub R.P. Region Kujawsko-Pomorski oraz autor zapraszają 4 lutego 2016r. o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Piotra Krzyżaka "Cerkwie Greko-Katolickie Polski Południowo-Wschodniej".

  Informacje o autorze i wystawie znajdują się na powiększeniu obrazka.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Michaliny Śrubkowskiej "Fotografia"        

  Toruń
  Galeria "Omega" ul. Podzamcze 12

  /dodano: 29.01.2016/


  Galeria "Omega" w Toruniu oraz autorka zapraszają do obejrzenia wystawy Michaliny Śrubkowskiej zatytułowanej "Fotografia". W czwartek 28 stycznia 2016 r. o godzinie 18:00 do "Omega" odbył się wernisaż tej wystawy.

  Michlina Śrubkowska uczęszcza do trzeciej klasy o profilu artystyczno-humanistycznym w 7 Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Fotografia jest jej pasją, która pomimo młodego wieku autorki towarzyszy jej od lat. Na swoich fotografiach ukazana jest głównie natura, krajobrazy a także ludzie. Od ponad roku wykonuje również reportaże.

  Wystawa będzie czynna od 28 stycznia 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Krzysztofa Muskalskiego "Yosemite - śladami Ansela Adamsa"


   
  Częstochowa
  AUTORSKA GALERIA FOTOGRAFII „CZAS PODRÓŻY”,ul. Piłsudskiego 19

  /dodano: 27.01.2016/

  Autorska Galeria Fotografii „CZAS PODRÓŻY” oraz autor zapraszają do obejrzenia wystawy Muskalskiego "Yosemite - śladami Ansela Adamsa".
  Ansel Adams – jeden z dawnych mistrzów fotografii, twórca amerykańskiej fotografii krajoznawczej i krajobrazowej otworzył oczy świata na piękno natury USA. Szczególnie w jego ukochanym Parku Narodowym Yosemite rozpościerającym się w górach Sierra Nevada w Kalifornii. Jego życie odmienił w młodości prezent w postaci aparatu fotograficznego i wycieczki do Yosemite.
  Park Narodowy Yosemite wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO został założony w 1890 roku. Wciąż zachwyca granitowymi masywami, imponującymi wodospadami, krystalicznymi potokami i gigantycznymi sekwojami. Ten unikalny spektakl natury nieustannie inspiruje. Inspiruje obrazami natury ale też fotografiami i słowami jego największego rzecznika – Ansela Adamsa. I warto poddać się tym inspiracjom natury wsłuchując się w fotografie mistrza Adamsa…


  Galeria czynna codziennie 10.00-18.00, sobota 10.00-14.00, niedziele i święta – nieczynna

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAW FOTOGRAFII  
  Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa
  "Jurajskim szlakiem do Wieliczki i Krakowa"        

  Częstochowa
  Galeria Fotopobudka ul. Ogińskiego 13a

  /dodano: 26.01.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza we poniedziałek 1 lutego 2016 r. o godzinie 19:00 do Galerii Fotopobudka ul. Ogińskiego 13a na wernisaż wystawy członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa p.t. "Jurajskim szlakiem do Wieliczki i Krakowa".

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna od 1 stycznia do 7 marca 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Czesława Polcyna "Birma"


   
  Radomska
  Miejska Biblioteka Publiczna

  /dodano: 23.01.2016/

  Miejska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Fotograficzne Im. Osterloffa w Radomsku oraz autor zapraszają w dniu 27 stycznia 2016 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku na spotkanie z autorem i obejrzenie wystawy Czesława Polcyna "Birma"

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAW FOTOGRAFII  
  Antoniego Ruta (AFRP,ZDFP) „Meandry przestrzeni”        

  Poznań
  Galeria Miejska Arsenał przy Starym Rynku 6


  Wystawa pod patronatem Fotoklubu RP 143/2016.
  /dodano: 23.01.2016/


  Zapraszamy we wtorek 2 lutego 2016 r. o godzinie 18:00 do Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu przy Starym Rynku 6 na wernisaż wystawy Antoniego Ruta (AFRP,ZDFP) „Meandry przestrzeni”

  Wystawa to nie tylko pokaz dwuwymiarowych fotografii i fotografik ale również fotografii 3D w Fotoplastykonie Poznańskim.

  Fragment tekstu: „We wstępie do katalogu tej wystawy krytyk sztuki Leszek Lesiczka napisał m.in.: „Patrząc na jego obrazy, fotografie, foto-grafiki zauważamy, że mamy do czynienia z czystą wyobraźnią pozwalającą udanie odtwarzać mechanizmy podświadomości, snu, kolejnych fal i impulsów rzeczywistości, zdumiewających wizji. Jest w tych barwnych zapisach pewna tajemnica, której rozwikłać nie można. W tej twórczości wszystko jest odkrywaniem i wszystko jest poszukiwaniem. Wydaje się, że kluczem do tych zdarzeń fotograficznych jest znajomość świata, jego umiłowanie zderzone z wyobraźnią, przeżycie, które przekształca się we wzruszenie. Autor przekazuje nam prawdę o otaczającym nas świecie i prawdę o sobie, odbitą i zwielokrotnioną w wielu obrazach.
  W nowych, śmiałych formach wypowiada szczere przeżycia artystyczne. Wyzwolony z rutyny i schematyzmu dąży do swobody wyrazu. Jego uduchowiona, wizjonerska, ekstatyczna fotografia wyrasta ponad różne doktryny. Ma jakiś urok świeżego przeżycia, czystości kolorytu, jaki oko fotografika zdobywa w zetknięciu ze światem rzeczywistym. Twórczość Antoniego Ruta, jego fotografowanie to wędrowanie ku oddalonemu horyzontowi przez trudny do rozpoznania krajobraz, to droga ku nieznanemu”.  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna do 13 marca 2016 r.

  Serdecznie zapraszamy
   
    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Bogusława Siwko "Koszalińskie krajobrazy-imaginacje"


   
  Sławno
  Galeria "W Ratuszu" Urzędu Miejskiego

  /dodano: 23.01.2016/

  W imieniu Burmistrza Miasta Sławno, Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin - Słupsk oraz autora zapraszam na wystawę Bogusława Siwko "Koszalińskie krajobrazy-imaginacje".

  Wernisaż miał miejsce 14 stycznia w Galerii "W Ratuszu" Urzędu Miejskiego w Sławnie.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Wystawa czynna od 14.01 do 05.02.2016r.   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAW FOTOGRAFII  
  „Fotosynteza” Kamila Myszkowskiego i „Ustąp mi słońca” Krzysztofa Szlapy        

  Sosnowiec
  Galeria Łakomscy ul. Wysoka 1a

  /dodano: 23.01.2016/


  Galeria Łakomscy oraz autorzy mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystaw fotograficznych „Fotosynteza” Kamila Myszkowskiego i „Ustąp mi słońca” Krzysztofa Szlapy.

  Dwie wypowiedzi autorskie zaprezentowane w jednej przestrzeni, korespondują ze sobą, poruszając wspólny temat, jakim jest Słońce.

  Otwarcie wystaw i spotkanie z autorami odbędzie się 9 lutego, o godzinie 18.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Tadeusza Biłozora "Fotografia"


   
  Piechowice
  Sala widowiskowa Piechowickiego Ośrodka Kultury ul. Żymierskiego 53

  /dodano: 17.01.2016/

  W imieniu Piechowickiego Ośrodka Kultury oraz autora zapraszam na wystawę Tadeusza Biłozora "Fotografia".

  Wernisaż będzie miał miejsce 22 stycznia o godz. 17.oo w sali widowiskowej Piechowickiego Ośrodka Kultury ul. Żymierskiego 53.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.

  Wystawa czynna od 22.01 do 12.02.2016r.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Zygmunta Trylańskiego (afrp) "ZŁOTE GODZINY"        

  Szklarska Poręba
  Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
  ul. 11 listopada 23

  /dodano: 09.01.2016/


  Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków fotografii na otwarcie wystawy fotografii Zygmunta Trylańskiego "ZŁOTE GODZINY".

  Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 15.01.2016, o godzinie 17.00, w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów, zlokalizowanej w Szklarskiej Porębie, przy ulicy 11 listopada 23.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna od 15.01 do 15.02.2016

  Serdecznie zapraszamy
   
    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE:  
  "CYBERFOTO 2016"  
   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

  /dodano:09.01.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "CYBERFOTO 2015".

  Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Z wystawy poplenerowej wydawany jest katalog w języku polskim i angielskim. Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową. Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświecone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.

  Ostateczny termin zgłaszania prac: 5 kwietnia 2016

  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie:
  =>http://www.cyberfoto.czest.pl/index2.php?lang=Pl   


    ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  "MALTA 2015".        

  Częstochowa
  Galeria Fotografii "ART-FOTO"
  Ogińskiego 13a

  /dodano: 09.01.2016/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Galeria Fotografii "ART-FOTO" zapraszają wszystkich sympatyków fotografii na otwarcie poplenerowej wystawy fotografii "MALTA 2015".

  Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 15.01.2016, o godzinie 18.00, w Galeria Fotografii "ART-FOTO", zlokalizowanej w Częstochowie, przy ulicy Ogińskiego 13a.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna od 15.01 do 15.02.2016

  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
  Pictorial Teamu inspirowanej twórczością Bruno Schulza  
  "Na krawędziach rzeczywistości... "


   
  Katowice Nikiszowiec
  Galerii Szybu WILSON ul. Oswobodzenia 1

  /dodano: 09.01.2016/

  W imieniu Pictorial Teamu (w składzie są członkinie Fotoklubu RP : Agnieszka Tomiczek i Lucyna Romańska) zapraszam na wystawę inspirowaną twórczością Bruno Schulza : Na krawędziach rzeczywistości... w znanej Galerii Szybu WILSON w Katowicach Nikiszowcu na ul. Oswobodzenia 1.

  Wernisaż będzie miał miejsce 14 stycznia o godz. 18.oo.

  W poszukiwaniu inspiracji fotograficznych trafiliśmy do krainy Brunona Schulza, do krainy „zdegradowanej rzeczywistości” - jak nazwał ją Artur Sandauer. „Schulzowskie przeciwstawienie prawdziwego piękna i tandety, mitu i zdegradowanej rzeczywistość objawia się więc w ostatniej instancji jako antyteza dwu stuleci.” Przemyślenia mistrza z Drohobycza wciąż porażają swoja trafnością jak chociażby wizja człowieka - manekina, który z podmiotu stał się przedmiotem egzystencji. Schultz jest boleśnie trafny w swoich wizjach. Degradacja cywilizacji, negowanie wartości, panoszenie się tandety są znamienne także dla naszego stulecia.

  W naszej fotografii nie interesuje nas ilustrowanie tekstów lub biografii artysty, nie odwiedzamy Drohobycza w poszukiwaniu tego genius loci, które przeniosło to miasto do sfery mitu i legendy. Pochylamy się z zachwytem nad tekstem mistrza i patrzymy na tak zwaną rzeczywistość w poszukiwaniu Schulzowskich klimatów. Jakie te klimaty są? Oniryczne, tajemnicze, wręcz surrealistyczne, na granicy jawy i snu, mitu i rzeczywistości, prawdy i zmyślenia. Szukamy tej „krawędzi rzeczywistości”, w której świat Schultza przemawia do nas wciąż mocnym głosem. Mamy nadzieję, że w naszych pracach odnajdziecie Państwo chociaż echo wizji pisarza i zaczniecie patrzeć na świat Schultzem.


  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Łukasza Breitenbacha, pod tytułem "NOSTALGIA MIASTA".        

  Toruń
  Fotogaleria Dom Muz
  Podmurna 1/3

  /dodano: 09.01.2016/


  Zapraszam wszystkich sympatyków fotografii na wystawę fotografii Łukasza Breitenbacha, pod tytułem "NOSTALGIA MIASTA".

  Wernisaż wystawy odbył się w dniu 7.01.2016, o godzinie 18.00, w Fotogalerii Dom Muz, zlokalizowanej w Toruniu, przy ulicy Podmurnej 1/3.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna do 31.01.2016

  Serdecznie zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY SOLARIGRAFII
  Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy  
  "JAWORZNO OD ŚWITU DO ZMIERZCHU"


   
  Jastrzębie-Zdrój
  Galeria "Ciasna" ul. Katowicka 17

  /dodano: 06.01.2016/

  Galeria "Ciasna" w Jastrzębiu-Zdroju ul. Katowicka 17 zaprasza na wystawę solarigrafii Jakuba Kaszuby i Krzysztofa Sowy "JAWORZNO OD ŚWITU DO ZMIERZCHU"

  Wernisaż i spotkanie autorskie 14.01.2016 (czwartek) o godz. 18.00.

  Prezentowane na wystawie prace to druga część, realizowanego przez autorów od roku 2010 projektu, noszącego nazwę „Jaworzno od Świtu do Zmierzchu”, którego założeniem była rejestracja wędrówki Słońca nad miastem w którym obaj mieszkają. Do projektu wykorzystali jednakowe aparaty otworkowe wykonane z jakże prozaicznych przedmiotów, jakimi są puszki po napoju. Aparaty stały się jednocześnie przykładem świadomego recyklingu, kolejnym dowodem na to, że nawet pozornie bezwartościowy przedmiot może być sensownie wykorzystany.

  Jakub Kaszuba i Krzysztof Sowa obaj są mieszkańcami Jaworzna i wiernymi członkami jaworznickiej Szkoły Widzenia, grupy amatorów prowadzonej przez prof. Jakuba Byrczka przy tamtejszym MCKiSie. Obaj są również członkami Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego i wielokrotnymi uczestnikami warsztatów fotograficznych w Broniszowie. Zawodowo niezwiązani z fotografią, poświęcają jej znaczną część swojego wolnego czasu. Dla wspólnych działań i projektów tworzą tandem fotograficzny „Kaszuby”, którego nazwa narodziła się właśnie na broniszowskich warsztatach i pod tym szyldem mają na swoim koncie dwa wspólne projekty.

  Wystawa będzie trwać od 14.01.2016 do 12.02.2016.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII  
  Jarosława Kurzawy, pod tytułem "CHORWACJA".        

  Lublin
  galeria fotografii Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego
  Pałacu Parysów /II piętro/, przy ulicy Przechodnia 4

  /dodano: 06.01.2016/


  Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza wszystkich sympatyków fotografii na wernisaż wystawy fotografii Jarosława Kurzawy /Siedlce/, pod tytułem "CHORWACJA".

  Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 8.01.2016, o godzinie 18.00, w galerii fotografii Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego, zlokalizowanej w Pałacu Parysów /II piętro/, przy ulicy Przechodnia 4.

  Wstęp wolny. Wszyscy mile widziani.

  Wystawa będzie czynna w dniach 8.01.2016 - 28.01.2016

  Serdecznie zapraszamy
   
  NOWOŚCI

  [1]  
  POLECAMY  DO POBRANIA

    REGULAMIN  
    PATRONATU  
    [PDF]  

  GALERIA FOTOGRAFII
  członków
  Fotoklubu RP


  Konkurs Fotografia Miesiąca


    http://fotoklubrp.org 


  Udostępnij  PLIKI DO POBRANIA
  STRONA FUNDACJI
  "Fotografia
  dla przyszłości"

  | HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA | statystyka | odwiedzin od sierpnia 2009 |
  Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska