STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

© http://fotoklubrp.org — strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT

BIEGŁY SĄDOWY DO SPRAW FOTOGRAFII I PRAWA AUTORSKIEGO MAREK TOMASZUK(afrp)
TEL. 604 991 032


POLECAMY


HISTORIA FOTOGRAFII


O Internetowej Galerii Zaproszonych


Wirtualna Galeria Fotografii PAWIE OKO


O diaporamie
- Antoni Rut
poinformuj
Fotoklub RP
o
nadchodzącym wydarzeniu

[»]

NOWOŚCI

[1]  
  WANŻE INFORMACJE:
   Dla członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej:
Warszawa
Noakowskiego 10 lok. 54
/dodano: 2017-03-29/

Prosimy o opłacanie składek wynikających z przynależności do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Informujemy, że zgodnie ze Statutem Fotoklubu RP, nieopłacenie składki w ciągu roku powoduje utratę członkostwa w Fotoklubie RP, paragraf 18 punkt D (,,skreślenie z lity członków jako wynik nieopłacenia składek zadeklarowanych za okres 12 miesięcy”).
Zaległe i bieżące składki wpłacamy na konto Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej ul. Grójecka 75 02-094 Warszawa nr: 79 1020 1055 0000 9102 0015 8642

Członek rzeczywisty - składka za jeden rok - 120.00 PLN

Członek nadzwyczajny - składka za jeden rok - 60.00 PLN

Adres do korespondencji: ul. Noakowskiego 10 m 54 00-666 WARSZAWA.

Za dotychczasowe terminowe wpłaty dziękujemy

Krystyna Małgorzata Dołowska

Jednocześnie informuję, że w uzasadnionych przypadkach Zarząd Fotoklubu RP może obniżyć lub zwolnić członka z opłacania składek. W takim przypadku proszę o dostarczenie prośby wraz z uzasadnieniem i przesłanie na podany wcześniej adres do korespondencji.
 


  WAŻNA INFORMACJA:  
medal "ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ" nadawany w
„100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚI” (1918-2018)
 
Warszawa
Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej

/dodano: 29.10.2017/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców ustanowił medal „Za zasługi dla fotografii polskiej” w 100. rocznicę odzyskania niepodległości (1918-2018). Medal będzie nadawany przez Kapitułę FRP z własnej inicjatywy lub na wniosek osób działających w dziedzinie fotografii przez okres minimalny 5 lat.

Członkowie Fotoklubu RP powinni mieć opłacone składki członkowskie, a osoby nie będący członkami proszone są o dokonanie wpłacenia darowiznę na rzecz statutowej działalności Fotoklubu RP w wysokości nie mniejszej niż 100 zł.

Uroczystość wręczania rozpocznie się w styczniu 2018 roku. Można wnioskować nadanie medalu osobie wspierającej znacząco twórczość fotograficzną. Osoba zgłaszająca proszona jest o dokonanie darowizny na rzecz Fotoklubu RP w wysokości nie mniejszej niz 100 zł.

W załączeniu: Druk 1 wniosek indywidualny, Druk 2 wniosek dla osoby proponowanej, wspierającej twórczość fotograficzną. Wnioski można przesyłać zapisane jako PDF lub listownie na adres: Fotoklub RP ul. Noakowskiego 10 lokal 54, 00-666 Warszawa..

DECYZJA KAPITUŁY BĘDZIE ZAMIESZCZANA NA STRONIE WWW: FOTOKLUB RP.

Druk 1 wniosek indywidualny można pobrać tu:
Druk 1

Druk 2 wniosek dla osoby proponowanej, wspierającej twórczość fotograficzną można pobrać tu:
Druk 2 
  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
fotografii, foto-grafiki i foto-rzeźby Stanisława Wojcieszaka i Antoniego Ruta
     

Środa Wielkopolska
Muzeum Średzkiego Dwór w Koszutach, Stary Rynek 16
/dodano: 12.12.2017/


Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii, foto-grafiki i foto-rzeźby Stanisława Wojcieszaka i Antoniego Ruta do Galerii Miejskiej Muzeum Średzkiego Dwór w Koszutach w Środzie Wielkopolskiej Stary Rynek 16 w piątek 15 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00.

Wystawa pod Honorowym Patronatem Związku Artystów Plastyków i Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków.

Serdecznie zapraszamy.
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ I PROMOCJĘ KSIĄŻKI:
„Władysław Rut – życie i twórczość”,
 
Poznań
Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury, ul. Bolesława Prusa 3
/dodano: 30.11.2017/


Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy i promocję książki „Władysław Rut – życie i twórczość”, które odbędzie się w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przy ul. Bolesława Prusa 3 w sobotę 9 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00.

Antoni Rut (zdfp)(afrp) 


  ZAPROSZENIE NA 8 DOROCZNĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
członków Fotoklubu RP - Region Radomski        

Radom
Galeria "Łaźnia", ul. Żeromskiego 56.

/dodano: 30.11.2017/


Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Radomski, "Łaźnia" Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria w Radomiu oraz autorzy zapraszają na 8 doroczną wystawę fotografii członków Fotoklubu RP - Region Radomski.

Wernisaż wystawy odbędzie się 8 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00 w Galerii "Łaźnia", Radom ul. Żeromskiego 56.
  546


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ JUBILEUSZOWĄ:
z okazji 55 lecia Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego
oraz Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa
 
Radomsko
Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1
/dodano: 30.11.2017/


Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku serdecznie zapraszają do Galerii Muzeum, ul. Narutowicza 1 w piątak 1 grudnia 2017 o godz. 19.00 na wystawę fotografii "Jubileusz 55 lat".

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
księdza Arkadiusza Wuwra i Henryka Tkocza (afrp)(afiap),
PRZESTRZEŃ i CISZA - PRZENIKANIE        

Rudy Raciborskie
Galeria w Starym Opactwie w Pocysterskim Zespole Klasztorno - Pałacowym.

/dodano: 30.11.2017/


Zapraszamy na wystawę fotografii księdza Arkadiusza Wuwra i Henryka Tkocza (afrp)(afiap), PRZESTRZEŃ i CISZA - PRZENIKANIE - w Pocysterskim Zespole Klasztorno - Pałacowym w Rudach Raciborskich. Galeria w Starym Opactwie. Listopad 2017 - Styczeń 2018.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 grudnia 2017 roku o godzinie 16:00.
  546


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII POKONKURSOWEJ:
"Niezwykłe zjawiska na niebie"
 
Kórnik
Kurnicki Ośrodek Kultury, ul. Prowent 6
/dodano: 30.11.2017/


Kurnicki Ośrodek Kultury, Fotoklub RP oraz autorzy serdecznie zapraszają do Kurnickiego Ośrodka Kultury, ul. Prowent 6 w czwartek 9 grudnia 2017 o godz. 18.00 na wystawę fotografii pokonkursowej "Niezwykłe zjawiska na niebie.

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Michała Piotrowskiego (afrp) "25 Spojrzeń"        

Stary Sącz
"Galerii na piętrze" ZSP im. ks. prof. Józefa Tischnera, ul. Daszyńskiego 15

/dodano: 30.11.2017/


Zapraszamy na wystawę Michała Piotrowskiego pt. "25 Spojrzeń". Wystawa ta będzie prezentowana w "Galerii na piętrze" ZSP im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu ul. Daszyńskiego 15

Można ją oglądać od 23 listopada do 5 stycznia 2018 r.

Fotografia we współczesnym świecie stała się czymś tak prostym i powszechnym, że zatraciliśmy umiejętność przeżywania patrzenia na nią. W jednej sekundzie spoglądamy na ekran aparatu, a za moment na ekran telefonu nie pamiętając już o poprzedniej chwili. Dlatego w tej wystawie prezentuje tylko jeden motyw wykonany różnymi aparatami i technikami, na bardzo odmiennych materiałach. Większość użytych technik fotograficznych pochodzi z XIX wieku. Są wśród nich: talbotypia, papier solny, mokry kolodion, guma chromianowa, ambrotypia, gumoil, technika chromianowo proszkowa, cyjanotypia, odbitki srebrowe z negatywów różnego rodzaju oraz kilka odmian w/w technik. Każde zdjęcie jest indywidualnym dziełem w wielu przypadkach niemożliwym do powtórzenia.


Michał Piotrowski -Artysta fotografik Rzeczypospolitej Polskiej, absolwent fotografii UMCS w Lublinie, nauczyciel, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Rzeczypospolitej, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Autor kilkudziesięciu wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Zajmuje się fotografią socjologiczną i artystyczną.

Więcej prac autora obejrzysz na: =>http://fotna.dlm.pl
  546


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Elżbiety Waszczuk (afrp)(zdfp) "METOPOLIS"
 
Warszawa
Galerii F10, ul. Noakowskiego 10 m. 54
/dodano: 30.11.2017/


Fundacja Fotografia dla Przyszłości, Fotoklub RP oraz autorka serdecznie zapraszają do Galerii F10 w Warszawie, ul. Noakowskiego 10 m. 54 klatka VII II piętro (domofon 54)w czwartek 7 grudnia 2017 o godz. 18.00 na wystawę fotografii Elżbiety Waszczuk (afrp)(zdfp) "METOPOLIS" oraz spotkanie z autorką.

Serdecznie zapraszamy. 
  XII OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW
TRANSYLWANIA 2018        

TRANSYLWANIA 2018
Region Kujawsko-Pomorski Fotoklubu R.P.

/dodano: 12.11.2017/


Region Kujawsko-Pomorski Fotoklubu R.P. informuje, że kolejne XII Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików - TRANSYLWANIA 2018, odbędą się w dniach 11 - 17 czerwca 2018 roku w Saschiz w Rumunii.

Tematem pleneru jest przepiękna rumuńska TRANSYLWANIA z jej urokliwymi zamkami, cytadelami, twierdzami i kościołami warownymi, z wszechobecnymi śladami słynnego Vlada Draculi. Transylwania ma być inspiracją do twórczego przetworzenia prac fotograficznych.

Zakwaterowanie uczestników w miejscowości Saschiz 11 czerwca od godz. 13, a wykwaterowanie 17 czerwca do godz. 12.00.

Szczegółowy program uczestnicy otrzymają w późniejszym terminie.

14 września 2018r. odbędzie się otwarcie wystawy poplenerowej z katalogiem w galerii GiOPTD w Toruniu przy Rynku Nowomiejskim 17. Wystawa obejmie od 150-200 prac i odbędzie się w ramach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Dodatkowo każdy uczestnik wystawy w dniu otwarcia otrzyma specjalny katalog z wszystkimi zdjęciami formatu A4 w sztywnej, laminowanej oprawie. Powiększenia z przekazanego materiału do wystawy i odbitki wykona organizator. Tradycyjne katalogi wystawowe oraz albumy będą wykonane przez naszego stałego współpracownika firmę PSP DRUKCYFROWY.

W związku z bardzo ograniczoną liczbą miejsc oraz atrakcyjnością Transylwanii obowiązują tylko imienne zaproszenia organizatora.

Impreza organizowana jest przy współpracy Rumuńskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz z Instytutem Polskim w Bukareszcie.

Organizatorem Spotkań jest kol. Marek E. Grausz oraz Region Kujawsko-Pomorski Fotoklubu R.P.

Wszelkich informacji udziela organizator pleneru kol. Marek Grausz: marek.grausz@wp.pl

  546


  ZAPROSZENIE NA X-lecie:
Międzynarodowego Konkursu "Tylko jedno zdjęcie",        

Jarosław
Mała Galeria MOK, PL. Mickiewicz 6,
/dodano: 12.11.2017/


Fundacja Fotografia dla Przyszłości, Fotoklubu RP oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu serdecznie zapraszają w dniu 18 listopada 2017 r. o godz. 18.00 do Mała Galerii MOK, PL. Mickiewicz 6 na otwarcie poplenerowej wystawy "Jarosław i okolice" oraz w dniu 18 listopada 2017 r. o godz. 17.00 do Mała Galerii PROJEKTOR SZYUKI (Hol kina Ikar), PL. Mickiewicz 6 na wernisaż wystawy prac pokonkursowych połączonych z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom X Międzynarodowego Konkursu "Tylko jedno zdjęcie".

Serdecznie zapraszamy
  546


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
"Dzieci gór",        

Stary Sącz
"Galerii pod Piętką", Rynek 5,
/dodano: 12.11.2017/


Michał Piotrowski (afrp) serdecznie zaprasza do "Galerii pod Piętką" - Stary Sącz Rynek 5 na wystawę "Dzieci gór".

Na wystawie można zobaczyć ponad 50 fotografii wykonanych w czasie festiwalu "Święto Dzieci Gór"

Wystawa będzie trwać od 03.11.2017 do 15.11.2017
  546


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
"Wspomnienia 1918"
 
Krynica Zdrój
Galerii "Siedlisko" w Centrum Kultury, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19
/dodano: 12.11.2017/


Michał Piotrowski (afrp) serdecznie zaprasza do Galerii "Siedlisko" w Centrum Kultury - Krynica Zdrój ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19 na wystawę "Wspomnienia 1918".

Na wystawie będą prezentowane prace wykonane techniką chromianowo-proszkową.

Wystawa będzie prezentowana od 10 do 26 listopada 2017r. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII OTWORKOWEJ:
Pawła Janczaruka „Kraków – 48 godzin”,        

Jastrzębie-Zdrój
Galeria „Ciasna”, ul. Katowicka 17,
/dodano: 24.10.2017/


Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają w dniu 27.10.2017 (piątek!) o godz. 17.00 do Galerii „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju ul. Katowicka 17, na wystawę fotografii otworkowej Pawła Janczaruka „Kraków – 48 godzin”.

Wystawa będzie trwać od 27.10.2017 do 15.12.2017

Od 27.10. do 10.11. będzie jej towarzyszyć wystawa Pawła Janczaruka „Tryptyk śląski”

Paweł Janczaruk to artysta fotografik Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Członek Rzeczywisty Fotoklubu RP.
Organizator Warsztatów Fotowidzenia, prowadzący: Pracownię Edukacji Fotograficznej ZUTW i warsztaty „Fotograficzna Fabryczna”. Autor 40 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 500 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród.

Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Brązową Odznaką PFSF i Złotą Odznaką LTK.

Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii.

Autor książek: „Wszystko, co chcę powiedzieć o otworkach”, „RetroFotografia, czyli dawne techniki fotograficzne”, „Wszystko, co wiem o technikach fotograficznych”, „To, co wiem o fotografii otworkowej”, „Zielona Góra – fotografie znalezione” i mini albumów: „Puchełki, kiedy życie było piękne – łomografie z puchełkami”, „Jest taki samotny dwór”.


  546


  ZAPROSZENIE NA WRĘCZENIE NAGRÓD I WERNISAŻ:
V międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy,        

Częstochowa
Sala Reprezentacyjna Ratusza, Plac Biegańskiego
/dodano: 20.10.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz twórcy serdecznie zapraszają 21 października 2017 r. do Sali Reprezentacyjnej Ratusza w Częstochowie na uroczystość wręczenia nagród oraz wernisaż V międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy.

Serdecznie zapraszamy
  546


 ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE:
autorskie z fotografikiem Zbigniewem Ptaszkiem
 
Częstochowa
Galeria "Fotopobudka", ul. Ogińskiego 13a
/dodano: 30.10.2017/


Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Jurajski Fotoklub serdecznie zapraszają 6 listopada 2017r. o godzinie 19.00 na autorskie spotkanie z fotografikiem Zbigniewem Ptaszkiem (Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, Ogólnopolska Fotograficzna Grupa Twórcza AF+13).

Fotografia to moja pasja sposób na życie, która rozwija się po dzień dzisiejszy. Współzałożyciel Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13 obecnie członek zarządu, członek Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, organizator i współorganizator wielu plenerów fotograficznych, uczestnik wystaw fotograficznych indywidualnych jak i zbiorowych.
Poprzez fotografię przedstawiam piękno i minimalizm otaczającego nas świata portret, krajobraz, makro, fotografia okolicznościowa, chwile, które są mi powierzane, mogę zatrzymać na dłużej, w pamięci każdego z nas by pokazać piękno, jakie nas otacza wystarczy spojrzeć na własne podwórko, za stodołę i wszystko jest w zasięgu oka i ręki , staram się pokazać to, czego nie widzą inni.

 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII ZBIOROWEJ:
członków Jurajskiego Fotoklubu
 
Częstochowa
Galeria "Fotopobudka", ul. Ogińskiego 13a
/dodano: 30.09.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Galeria "Fotopobudka" oraz autorzy serdecznie zapraszają 6 listopada 2017r. o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy zbiorowej członków Jurajskiego Fotoklubu "Świadomość kadru w kontekście inspiracji jurą krakowsko-częstochowską" /część druga/.

Wystawa będzie prezentowana do 20 grudnia 2017r. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
członków Fotoklubu RP Regonu Radomskiego „Krajobraz letni”,        

Radom
Dom Kultury „IDALIN” ul. Bluszczowa 4/8
/dodano: 20.10.2017/


Dom Kultury „IDALIN” w Radomiu oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Radomski serdecznie zapraszają na wystawę fotografii członków Fotoklubu RP Regonu Radomskiego „Krajobraz letni”

Otwarcie wystawy 26 października 2017 roku o godz. 18.00.
  546


 WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO:
towarzyszącgo Festiwalowi Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju
 

Goczałkowice-Zdrój
Stowarzyszenie „Przeciw Nicości”


Patronat honorowy Starosta pszczyński p. Paweł Sadza

Patronat artystyczny Fotoklub RP
/dodano:07.10.2017/

Sprawozdanie z prac Komisji Konkursowej 2 Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Ojczystej. Na konkurs wpłynęło 670 zdjęć, na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 147 prac 68 autorów Komisja w składzie : Mieczysław Wielomski - artysta fotografik AFRP, ZPAF Kazimierz Jastrzembski - artysta fotografik AFRP Jerzy Niedziela - artysta fotografik AFRP podjęła następujące decyzje co do przyznania nagród (jak poniżej):

I. Pejzaż Polski – kategoria dla dorosłych:
I miejsce: Złoty Medal Fotoklubu RP oraz 7 dniowy turnus rekreacyjny (ufundowane przez Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój) Uzdrowiskowe Extra Spa dla dwóch osób – wartość 2tys. zł Janusz Chojnacki - Nokturny Dolnośląskie.

II miejsce Srebrny Medal Fotoklubu RP oraz weekend (piątek – niedziela) dla dwóch osób w „Siódmym Lesie” (Centrum Holistycznej Odnowy k/Kazimierza Dolnego) - 860zł

Grzegorz Ojrzyński - za całokształt III miejsce Brązowy Medal Fotoklubu RP oraz nagroda Stowarzyszenia „Przeciw Nicości” – wystawa w Galerii Fotografii Piktorialnej WERANDA (druk wystawy, katalog, wernisaż oraz pobyt dwudniowy dla dwóch osób w Uzdrowisku) – 800zł Przemysław Kruk – za Ponidzie.


II. Kocham polską prowincję, czyli miasteczka polskie w obiektywie.
I miejsce: Złoty Medal Fotoklubu RP oraz 7 dniowy turnus rekreacyjny(ufundowany przez Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój) Uzdrowiskowe Extra Spa dla dwóch osób – wartość 2tys. zł Liliana Wolnik - za zdecydowane odejście od banalności w ujęciu tematu.

II miejsce Srebrny Medal Fotoklubu RP oraz pobyt 3 dniowy (dwa noclegi) dla dwóch osób ze śniadaniem i strefą SPA w hotelu „Modrzewiówka” w Lanckoronie – 560zł + 300zł = 860zł Tomasz Orłowski - za cykl miasteczek małopolskich.

III miejsce Brązowy Medal Fotoklubu RP oraz nagroda FOTONET-u – usługa fotograficzna – wartość nagrody 500zł + 300zł = 800zł Josef Frydrych - za oryginalność spojrzenia.


Wyróżnienia dla kategorii dla dorosłych:
1. Nagroda artysty fotografika Mieczysława Wielomskiego – wartości 500zł Janusz Gawlik - za niebanalność w rozumieniu tematu.

2. Nagroda ufundowana przez malarza akwarelistę Romualda Romańczyka – wartość 400zł Katarzyna Gritzman - za malarskość w fotografii

3. Nagroda Słodkiej Manufaktury Leona – wartość nagrody 300zł Bogdan Białczak - za pejzaż znad Biebrzy.

4. Nagroda We Coffe – palarnia kawy – nagroda Jakubowska Anna - za cykl Dolina Nidy

5. Weekend (piątek – niedziela) dla dwóch osób w „Willi Zamek” w Lanckoronie – 320zł Szymon Bialic - za aleję lipową w Karpnikach.

6. Pobyt 2 dniowy (jeden nocleg) dla dwóch osób ze śniadaniem i strefą SPA w hotelu „Modrzewiówka” w Lanckoronie – 260zł Waldemar Konopka - za cykl miasteczek.

7. Nagroda kawiarni WERANDA – 200zł Grzegorz Moroń - za kolorowe nastroje.

8. Foto S z Gliwic – wydruk 5 zdjęć w formacie 60/ Damian Łękawa - za dziewczęta z małopolski.

9. Nagroda Piekarni, Cukierni U BRZĘCZKA z Pszczyny – nagroda o wartości 100zł oraz dodatkowo 200 PLN decyzją komisji Piotr Targoński - za piękną Warmię.

10. Nagroda pieniężna - 200PLN Andrzej Alicki - za brzezinę z Wincenty.


III. Pejzaż Polski – kategoria dla młodzieży:


II. Kocham polską prowincję, czyli miasteczka polskie w obiektywie.
I miejsce: 500zł nagroda Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Dubaniowska Matylda – za pracę Biebrza.

II miejsce: 400zł (300zł nagroda ufundowana przez firmę Telus z Piaseczna + 100zł od GPW) Krystyna Grzegorzek – za pracę Pszczyna.

III miejsce: 300zł (bon) nagroda Dyrektora GOK w Goczałkowicach-Zdroju Oliwia Sztorgyn – za pracę Morskie Oko.


Pozostałych wyróżnień dla młodzieży nie przyznano, decyzją komisji zostały przeniesione do kategorii dla dorosłych.

Prócz nagród głównych dodatkowo – wyróżnienie dyplomem dla wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej i katalogiem z wszystkimi zdjęciami biorącymi udział w Festiwalu (laureaci nagród głównych otrzymują także – zgodnie z regulaminem – luksusowy katalog/album).

Serdecznie gratulujemy. 


  ZAPROSZENIE NA FESTIWAL:
Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju
     

Goczałkowice-Zdrój
Stowarzyszenie „Przeciw Nicości”
/dodano: 08.10.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Stowarzyszenie „Przeciw Nicości” zapraszają Festiwal Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju.

Program i terminarz Festiwalu:

- 11.10. o 14.oo - rozpoczęcie ogólnopolskiego pleneru fotograficznego towarzyszącego Festiwalowi.

o 19.15 - uroczyste otwarcie Festiwalu i wernisaż wystawy Jerzego Piątka p.t. „Smutek i urok prowincji” oraz spotkanie z Autorem - galeria Gminnego Ośrodka Kultury ul. Uzdrowiskowa 61

- 12.10. o 19.15 - wernisaż wystawy Małgorzaty Dołowskiej i Mieczysława Cybulskiego p.t. „Podlaskie krajobrazy” oraz spotkanie z Autorami - Galeria Starego Dworca w Goczałkowicach Zdroju

- 13.10. o 19.15 - wernisaż wystawy Pictorial Teamu p.t. „ Prowincjonałki polskie” oraz spotkanie z Autorami - Galeria Fotografii Piktorialnej WERANDA w Uzdrowisku (nad jaskinią solną)

- 14.10. o 19.15 - wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród - pawilon V oraz główny pasaż sanatoryjny

- 15.10. - zakończenie pleneru fotograficznego i pożegnanie gości specjalnych festiwalu


będą spotkania z wybitnymi artystami, wino, kanapki, czekoladki, soki i znakomite ciasta…a wstęp wszędzie jest wolny!

Serdecznie zapraszamy.
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII ZBIOROWEJ:
członków Jurajskiego Fotoklubu
 
Czestochowa
Galeria "Fotopobudka", ul. Ogińskiego 13a
/dodano: 30.09.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Galeria "Fotopobudka" oraz autorzy serdecznie zapraszają 2 października 2017r. o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy zbiorowej członków Jurajskiego Fotoklubu "Swiadomość kadru w kontekście inspiracji jurą krakowsko-częstochowską" /część pierwsza/.

Wystawa będzie prezentowana do 6 listopada 2017r. 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII ZBIOROWEJ:
"ZŁOTA PRAGA"
 
Toruń
FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
/dodano: 30.09.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski, FOTOGALERIA Domu Muz oraz autorzy serdecznie zapraszają 5 października 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy zbiorowej "ZŁOTA PRAGA".

Wystawa będzie prezentowana do 31 października 2017r.

Serdecznie zapraszamy.

Do pobrania katalog wystawy: KATALOG_ZLOTA_PRAGA_100.pdf.pdf 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Antoniego Ruta "foto i grafika"
     

Czarnków
Muzeum Ziemi Czarnkowskiej
/dodano: 30.10.2017/


Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na otwarcie wystawy "Foto i Grafika" z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej Antoniego Ruta. Wernisaż odbędzie się w czwartek 5 października 2017 r. o godzinie 19:00 w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej w Czarnkowie. Wystawa odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików, Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt, Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej: =>www.fotoplastykon.com.pl.
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego i przyjaciół w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka
 

Bełchatów
PGE Giganty Mocy

/dodano:22.09.2017/

Festiwal Sztuki Jabłka, któremu towarzyszy wystawa fotografii Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego i przyjaciół. Przyjaciele to fotograficy z Belgii, Bułgarii, Czech, Litwy, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Polski ich spojrzenia na jabłko jako element zawarty w przestrzeni. 6.10.2017 godz. 16.45 w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie.

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Bartłomieja Bałabana (afrp) "PORTRETY VI MUZ".
     

Kraków
Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b
/dodano: 22.09.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b oraz autor serdecznie zapraszają 29 września 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy Bartłomieja Bałabana (afrp) "PORTRETY VI MUZ". O wystawie:

„Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
To prawda nie potrzebna wcale mi
Gdy nie po drodze będzie razem iść
Uniosę Twój zapach snu
Rysunek ust, barwę słów
Niedokończony, jasny portret Twój
Uniosę go ocalę wszędzie (...)”
Bogusław MecSerdecznie zapraszamy.
 


 ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM:
towarzyszącym Festiwalowi Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju
 

Goczałkowice-Zdrój
Stowarzyszenie „Przeciw Nicości”


Patronat honorowy Starosta pszczyński p. Paweł Sadza

Patronat artystyczny Fotoklub RP
/dodano:17.09.2017/

Stowarzyszenie „Przeciw Nicości”, Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, Starostwo powiatowe w Pszczynie, Gmina Goczałkowice Zdrój zapraszają do udziału w konkursie towarzyszącym Festiwalowi Fotografii Ojczystej w Goczałkowicach-Zdroju. Konkurs dostępny jest dla wszystkich fotografujących.

Serdecznie zapraszamy.

Regulamin i informacje o konkursie:

=>http://przeciwnicosci.pl/wp-content/uploads/2017/09/Regulamin-Konkursu-Fotoografii-Ojczystej-2017-1.pdf
 


  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W:
III Wojnickim Międzynarodowy Konkursie Fotograficznym 2017       

Wojnicz
Wojnickie Towarzystwo Fotograficzne Fotum
/dodano: 17.09.2017/


Serdecznie zapraszamy do udział w "III Wojnickim Międzynarodowy Konkursie Fotograficznym 2017". Konkurs odbywa się pod patronatami największych światowych federacji fotograficznych takich jak: FIAP, PSA, GPU, IAAP oraz naszego rodzimego Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Pula nagród to 111 medali oraz wyróżnień wyżej wymienionych federacji. Wpisowe dla uczestników z Polski to jedynie 35 zł, a każdy z zakwalifikowanych autorów otrzyma drukowany album z najlepszymi pracami.

Serdecznie zapraszamy.

Termin nadsyłania prac upływa 30. września.

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie: =>http://www.salon.fotum.org na niej znajduje się również szczegółowy regulamin konkursu.
  546


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Krzysztofa Muskalskiego (afrp)(afiap)(zpaf) "W hucie"
 

Częstochowa
AUTORSKA GALERIA FOTOGRAFII „CZAS PODRÓŻY”, ul. Piłsudskiego 19

/dodano:17.09.2017/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, AUTORSKA GALERIA FOTOGRAFII „CZAS PODRÓŻY” oraz autor serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Krzysztofa Muskalskiego (afrp)(afiap)(zpaf) "W hucie.

Era mezozoiczna nie poskąpiła Jurze bogactwa. Na długości 120 km powstało wtedy obfite złoże rud żelaza. Od XIV wieku stało się ono źródłem do produkcji żelaza w okolicach Częstochowy. Powstawały kuźnice, które dawały początek nowym osadom wokół miasta, mi.in. Konopiskom, Poczesnej, Błesznu, Gnaszynowi czy Pankom. Jednak największy impuls dały Częstochowie. Na przełomie XIX i XX wieku z inicjatywy Bernarda Hantke w przylegającej do miasta osadzie Raków wzniesiono hutę. Była to w ówczesnej Kongresówce druga co do wielkości huta, ale za to najnowocześniejsza. Od tego czasu, mimo różnych zawirowań dziejowych, Huta Częstochowa wpisała się trwale w krajobraz samego miasta jak i Jury. Jej industrialne wnętrza niewątpliwie inspirują - nie tylko w wymiarze technologicznym ale i artystycznym…

Fotografie powstały w ramach XIII Pleneru Artystycznego FOTO-ART ISD Huty Częstochowa 2017 (komisarz pleneru Mariusz Chrząstek).

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Tomasza Kasprzyka (afrp)(afiap) "ŚWIAT ZA MURAMI"
     

Bardejov
Galeria Polsko-Słowackiego domu, Radnicne namesti 24
/dodano: 17.09.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, oraz autor serdecznie zapraszają od 3 października do 3 listopada 2017r.na wystawę Tomasza Kasprzyka (afrp)(afiap) "ŚWIAT ZA MURAMI".

Autor zdjęć Tomasz Kasprzyk w sobie tylko znany sposób nie tylko dostał pozwolenie na wejście do strefy niedostępnej Zakonu Klauzurowego Sióstr Bernardynek w Zakliczynie ale również zaskarbił sobie ich zaufanie i przychylność. Jego pracy towarzyszyła myśl o poszukiwaniu i uchwyceniu Ducha Zakonu …

Fotografie przedstawione na wystawie to również wielki pokłon w stronę klauzury. Uchylają rąbka tajemnicy świata zamkniętego za murami. Różne wiekowo Siostry Bernardynki ,każda ze swoją historią wniesioną razem z osobistym powołaniem i poświęceniem siebie służbie innym , każda ze swoją osobowością zamkniętą w schemacie dnia codziennego. Zdjęcia ,które bardziej skupiają się na człowieku , na pokazaniu jego życia godzina po godzinie , w różnych porach dnia i roku… To siostry zakonne są tutaj bohaterkami. Wypełniają mury klasztoru sobą tworząc swoistą atmosferę. W budynku unoszą się ich emocje, radość , skupienie , troska … Przestrzeń wokół klasztoru one pielęgnują i porządkują. Na nie przede wszystkim skierowany jest kadr fotografa wrażliwego i uważnego ,umiejącego wyłapać i zatrzymać czas z zaklętą w nim emocją i pięknem. Mury stanowią tylko tło. Czy to nie jest właściwy sposób na szukanie Ducha Zakonu ? Myślę ,że tak.

Tomkowi udało się to znakomicie, a uważny i wrażliwy odbiorca doceni szczerość i otwartość Sióstr Bernardynek z jaką wprowadziły nas , poprzez pośrednika fotografa ,w swój świat. Pozostańmy na chwilę w skupieniu , refleksji i fascynacji nad różnorodnością ludzkich postaw dotyczących sposobu na życie.

Beata WalczukSerdecznie zapraszamy.
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Elizeusz Cieślik (afrp) "75 lat twórczości fotograficznej"
 

Poznań
Galeria WBPiCAK, ul. Prusa 3

/dodano:08.09.2017/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców,Galeria WBPiCAK oraz autor serdecznie zapraszają w dniu 13 września 2017 o godzinie 17.00 na ul. Prusa 3 na wernisaż wystawy Elizeusza Cieślika (afrp) "75 lat twórczości fotograficznej".

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Piotra Bieńka (afrp)(afiap) "Kraków nowoczesny"
     

Kraków
Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b
/dodano: 08.09.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b oraz autor serdecznie zapraszają 8 września 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy Piotra Bieńka (afrp)(afiap) "Kraków nowoczesny".

Kraków – miasto pełne tradycji widocznej co krok, a jednocześnie tętniące współczesnym życiem we wszystkich jego aspektach. Starając się pokazać nowoczesną twarz tej barwnej metropolii, skupiłem się głównie na symbolicznych wycinkach – kadrach, do których obejrzenia serdecznie zachęcam.

autor

Piotr Bieniek – członek rzeczywisty ZPAF (Okręg Świętokrzyski) oraz Fotoklubu RP, posiada tytuł AFIAP. Pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.


Serdecznie zapraszamy.

Strona autorska: =>www.PiotrBieniek.pl
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
Agnieszki Ulatowskiej i Mirosława Radciniewskiego "Owady w obiektywie"
 

Toruń
Fotogaleria, ul. Podmurna 1/3

/dodano:08.09.2017/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski, Fotogaleria oraz autorzy serdecznie zapraszają w dniu 14 września 2017 o godzinie 18.00 na Podmurną 1/3 na wernisaż wystawy Agnieszki Ulatowskiej z Torunia i Mirosława Radciniewskiego z Chełmży "Owady w obiektywie".

Autorzy wystawy są absolwentami Uniwersytetu Przyrodniczo-Technicznego w Bydgoszczy.

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII POPLENEROWEJ:
XI OPSF-KOTLINA KŁODZKA 2017
     

Toruń
Filia Galerii Ośrodka Twórczości Plastycznej Dziecka Kościuszki 41/47
/dodano: 01.09.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski, Galeria Ośrodka Twórczości Plastycznej Dziecka oraz autorzy serdecznie zapraszają 8 września 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy podsumowującej XI Ogólnopolskie Spotkania Fotografików Kotlina Kłodzka 2017

Wystawa będzie prezentowana do 10 października 2017r.

Wystawa jest zorganizowana w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Serdecznie zapraszamy.

Do pobrania katalog wystawy: KATALOG XI OPSF-KOTLINA KŁODZKA 2017 - 100.pdf
-->
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego "Akt"
 

Gdańsk Wrzeszcz
Galeria GTF, Al. Wojska Polskiego 8/10

/dodano:01.09.2017/

Serdecznie zapraszamy w dniu 7 września 2017 o godzinie 18.00 do Galerii GTF na wernisaż wystawy Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego "Akt".

Indywidualna wystawa fotografii pana Andrzeja pt. „Akt” zbudowana jest z serii nienazwanych kompozycji monochromatycznych, których tematem jest akt kobiecy. Projekt pieczołowicie tworzony jest od siedmiu lat. Jest to niezwykle emocjonalny zapis w obiektywie aparatu. Zestaw tych prac dostarcza informacji na temat przebiegu twórczych procesów. Wyobraźnia autora karmi się pejzażem kobiecego ciała, kontempluje, dokumentuje, kolekcjonuje „żywe” obrazy. Potem przetwarza i buduje z nich indywidualne kompozycje. Zauważalny jest twórczy dialog między modelką a artystą. Świadome wykorzystanie tego zjawiska jest budulcem większości prac i można sądzić, że stanowi dla niego artystyczny genotyp. (Mariusz Białecki)

ANDRZEJ KAZIMIERZ WRÓBLEWSKI artysta fotograf , członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski Stowarzyszenia Twórców. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki fotograficznej.
Od kilku lat tworzy w technikach historycznych; gumie chromianowej i platynotypii. Od kilku lat sygnuje swoje fotografie niezależnie od kategorii i techniki wykonania jako odautorskie, ponieważ od zamysłu – projektu do całkowitego zakończenia, niezależnie od przeznaczenia, wszystko wykonuje w pracowni autorskiej (łącznie z oprawą) i ma bezpośredni kontakt fizyczny z tymi pracami. Zgłębia procedury i wymogi dla fotografii kolekcjonerskiej, starając się sprostać trudnym wymogom formalnym aby fotografia była uznana za kolekcjonerską i zapewniała trwałość archiwalną. W najbliższej przyszłości planuje zwieńczyć prowadzone projekty w technikach szlachetnych indywidualną wystawą autorską.


Wystawa czynna od 07.09 do 06.10.2017r.

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Antoniego Ruta "foto i grafika"
     

Koszuty
Muzeum Średzkim Dwór
/dodano: 01.09.2017/


Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na otwarcie wystawy "Foto i Grafika" z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej Antoniego Ruta. Wernisaż odbędzie się w piątek 25 sierpnia 2017 r. o godzinie 18:00 w Muzeum Średzkim Dwór w Koszutach. Wystawa odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików, Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt, Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Wystawa będzie prezentowana do 24 września 2017r.

Otwarcie wystawy uświetni koncert Standardów Jazzowych wykonaniu Tobiasza Gottfrieda – fortepian, śpiew, Jana Jerzego Kołackiego – kontrabas, oraz Mikołaja Kostki – skrzypce.

Serdecznie zapraszamy.
 


 ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE:
VII Poznański Salon „Robinsonada”. "
 

Poznań
Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków

/dodano:08.08.2017/

Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza do udziału w VII Poznańskim Salonie „Robinsonada”. Poznański Salon „Robinsonada” to otwarty ogólnopolski konkurs będący przeglądem dokonań i prezentacją dorobku artystów z całego kraju, mający na celu integrację środowisk twórczych. W konkursie mogą brać udział artyści (absolwenci wyższych uczelni plastycznych oraz członkowie stowarzyszeń artystycznych).

Serdecznie zapraszamy.

Regulamin i informacje o konkursie:

=>http://www.wzap.info/wp-content/uploads/2017/05/Regulamin-VII-Poznański-Salon-Robinsonada-2017-r-1.pdf

 


  ZE SMUTKIEM I ŻALEM ZAWIADAMIAMY O ŚMIERCI:
           Borisa Czonkowa
       

Warna
26 lipca 2017 roku
/dodano: 03.08.2017/


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 26 lipca 2017 roku o godz. 15.00 w szpitalu Św. Anny w Warnie zmarł Boris Czonkow. Borysław Czonkow odszedł w wieku 77 lat. W piątkowe popołudnie zostanie pochowany na Cmentarzu Centralnym w Warnie.

Artysta fotograf, Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Borysław Czonkow, bułgarski fotoreporter w latach 80. i 90. związany z Trójmiastem i wybrzeżową prasą. Mieszkał w Gdańsku. Pracownię miał na ul. Grobla I. Fotografował modę i kobiece piękno. Jego zdjęcia najczęściej oglądali czytelnicy „Wieczoru Wybrzeża”. - Kochał fotografować kobiety i robił to świetnie. Miał taki dystans do tego, był absolutnym profesjonalistą. Nigdy nie pokazywał tylko nagości. Uwielbiał fotografować kobiety w kapeluszach. Miał duszę artysty. Kochał plener, robił piękne zdjęcia. Z wielkim podziwem patrzyłem na jego warsztat zawodowy. Z dużym spokojem podchodził do pracy. Miał też ten dar, że dziewczyny do niego lgnęły. One się przed nim niczego nie wstydziły. Człowiek wielkiej kultury. Długo mieszkał w Polsce, najpierw na Wybrzeżu, potem także na Mazowszu, ale chyba nigdy do końca nie czuł się Polakiem. Przed kilkoma laty powrócił do kraju rodzinnego – wspomina Borysa znany trójmiejski dziennikarz Tomasz Gawiński.


Śmierć Borisa Czonkowa, jest wielką stratą dla całego środowiska fotograficznego. Pozostanie w naszej pamięci.

Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie.

Kapituła i Zarząd Fotoklubu RP
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
Grzegorza Lizakowskiego "Bieszczadzkie ścieżki"
 

Mielec
Muzeum Fotografii "Jadernówka"

/dodano:30.06.2017/

Muzeum Fotografii "Jadernówka" w Mielcu zaprasza na wernisaż wystawy "Bieszczadzkie ścieżki" autorstwa Grzegorza Lizakowskiego.

Wystawa jest podsuwaniem kilkunastu wypraw zrealizowanych w ciągu ostatnich kilku lat, w jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Mroźna zima, wietrzna wiosna, upalne lato, czy złota polska jesień. Każda pora roku w Bieszczadach jest wyjątkowa, każda pora roku stawia inne wymagania, ale w zamian oferuje inne barwy i różne doznania. Zapraszam na wędrówkę bieszczadzkimi szlakami, przez cztery pory roku.

Wernisaż odbędzie się 5.07.2017 w galerii Muzeum Fotografii ul. Jadernych 19 o godzinie 18.00."

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Michała Piotrowskiego "Miniatury Jazzowe"
     

Wytrzyszczka koło Czchowa
zamku Tropsztyn
/dodano: 30.06.2017/


Zapraszamy na wystawę fotografii Michała Piotrowskiego "Miniatury Jazzowe".

Wystawa będzie prezentowana w zamku Tropsztyn ( Wytrzyszczka koło Czchowa) od 1 lipca do 31 sierpnia 2017r.

Zamek jest otwarty w godz. pn-pt 9:00-17:00, sb-nd 9:00-19:00.

Serdecznie zapraszamy.
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
Andrzeja Wróblewskiego "13 fotografii Żniwowanie, Ludzie"
 

Warszawa
ul. Noakowskiego 10 m. 54, klatka VII, II piętro (domofon 54)

/dodano:30.06.2017/

Fotoklub RP i Fundacja Fotografia dla Przyszłości zapraszają na wernisaż wystawy Andrzeja Wróblewskiego "13 fotografii Żniwowanie, Ludzie" oraz prezentację prac w technice szlachetnej "gumy".

Wernisaż odbędzie się 5.07.2017 o godzinie 18.00."

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Michała Pietrzaka "Granice"
     

Wrocław
Browar Mieszczański, ul. Hubska 44
/dodano: 23.06.2017/


Zapraszamy na wystawę fotografii Michała Pietrzaka "Granice".

Wystawa będzie prezentowana w ramach festiwalu Podwodny Wrocław 2017 od 22 czerwca do 24 czerwca 2017r.

Michał Pietrzak urodzony w 1977 roku w Bystrzycy Kłodzkiej, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem architektonicznym oraz dydaktyką. Twórczo wypowiada się głównie za pomocą fotografii oraz video, wykorzystując te media instrumentalnie jako narzędzia do realizacji własnych zamierzeń koncepcyjnych, które odciskają się głęboko w formie obrazu, pozostając z nią w bezpiecznej harmonii. Jak sam mówi - fotografia nie ukazuje rzeczywistości, fotografia ją kreuje.

Serdecznie zapraszamy.
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
"Foto i Grafika" z okazji jubileuszu 70-lecia i
50-lecia pracy twórczej Antoniego Ruta
 

Poznań
Galeria "Kolegiacki Art", Plac Kolegiackim 5

/dodano:11.06.2017/

Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na otwarcie wystawy "Foto i Grafika" z okazji jubileuszu 50-lecia pracy twórczej Antoniego Ruta.

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00 w Galerii "Kolegiacki Art" w Poznaniu na Placu Kolegiackim 5.

Wystawa odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików, Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt, Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Serdecznie zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
"GÓRY W GÓRACH"
     

Polanica Zdrój
Polanicka Galeria Sztuki AKWARIUM
/dodano: 11.06.2017/


Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy zapraszają na fragment wystawy poplenerowej podsumowującej X Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików - Tatry 2016.

Wernisaż wystawy 16.06.2017 o godz. 17.00 na ulicy Parkowej 15 w Polanicy-Zdrój.

Serdecznie zapraszamy.
 


 ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
Paweł Janczaruk & Anna Szafran
"BALETNICA W MIEŚCIE. Księga 1"
 

Zielona Góra
Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15

/dodano:11.06.2017/

Wystawa fotografii "BALETNICA W MIEŚCIE. Księga 1" Paweł Janczaruk & Anna Szafran 21 czerwca 2017, godz. 17.00 Muzeum Ziemi Lubuskiej al. Niepodległości 15, Zielona Góra.

„„Baletnica w oknie” przedstawia piękno ukryte w ruchach tancerki, pozbawionej scenicznego makijażu, kostiumu” - tak napisała Ania Szafran, baletnica Społecznego Ogniska Artystycznego. „Miasto pełni tu bardzo ważną rolę. Urbanistyczny krajobraz staje się sceną dla sztuki, dzięki czemu każde zdjęcie jest inne” mówi Ania. W projekcie ważna jest rola obojga nas. Ania uczestniczy również w wyborze zdjęć. Dzięki temu, z poszczególnej sesji, pozostają te najlepsze. Balet na zdjęciach możne wyglądać dobrze lub źle. Najtrudniejszym nie jest zrobienie samych zdjęć, ale wybór najlepszych, na którym baletnica prezentuje się idealnie według prawideł techniki baletowej. Dla Ani tańczenie w balecie „pozwala na zdobywanie technicznych umiejętności, niezbędnych do tworzenia”. Moim zatrzymanie tego w fotografii. Najpiękniejszym w naszym projekcie jest to, że Ania tańczy tylko dla mnie. Spektakl, którego świadkiem, widzem i rejestratorem jestem tylko ja. Ania ma również nadzieję, że: „„Baletnica w mieście” poruszy i zachwyci a w szczególności uświadomi, że posiadanie pasji to wielki skarb”.

Paweł Janczaruk: Członek ZPAF, artysta Fotoklubu RP. Prowadzący Warsztaty Fotowidzenia, oraz Pracownię Edukacji Fotograficznej ZUTW i Fotograficzna Fabryczna. Autor 38 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 500 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród. Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Brązową Odznaką PFSF i Złotą Odznaką LTK. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii. Autor 4 książek o fotografii otworkowej oraz technikach szlachetnych i specjalnych.
Anna Szafran: Tegoroczna maturzystka. Ukończyła I LO w Zielonej Górze. Mając 7 lat rozpoczęła naukę tańca ludowego w Lubuskim Zespole Pieśni i Tańca, gdzie tańczy również obecnie. Z zespołem uczestniczyła w festiwalach w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy, Bośnia i Hercegowina, Rumunia). Tańczy balet klasyczny, pod okiem kierownika artystycznego Anieli Sidło, w Sekcji Baletowej SOA. Nagrody zespołowe: Lubuskia Gala Taneczna - PRO ARTE 2013, I nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej - Elbląg 2013, oraz I nagroda w I Ogólnopolskich konfrontacjach Baletowych Tańca Klasycznego i Tańca Współczesnego Szkół Prywatnych i Ośrodków Kultury - Kołobrzeg 2015. Finalistka w kategorii solowej Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Baletowej - Elbląg 2013. W 2015 r. otrzymała stypendium twórcze artystyczne Miasta Zielona Góra. Uczestniczka warsztatów baletowych min. Ballet Summer School Gdynia 2015.


Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00 w Galerii "Kolegiacki Art" w Poznaniu na Placu Kolegiackim 5.

Wystawa odbywa się pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Polskich Artystów Fotografików, Ekologicznego Stowarzyszenia Środowisk Twórczych EkoArt, Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Wystawa prezentowana do 27 lipca 2017 r.

Serdecznie zapraszamy.

Informacje:

=>http://baletnicawmiescie.wordpress.com/


oraz
=> https://besaofotografii.wordpress.com/

 


  INFORMACJA O WARSZTATACH I WYSTAWIE:
VII Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne ENERGIA 2017
     

Bełchatów
PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów
/dodano: 07.06.2017/


VII Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne ENERGIA 2017 trwają od 9-11 czerwca 2017 roku w których będą uczestniczyć fotograficy z Czech, Finlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Polski oraz laureaci konkursu "Energetyczny Kadr".

Pod Patronatem Honorowym Pana Henryka Baranowskiego Prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., Pana Witolda Stępnia Marszałka Województwa Łódzkiego, Pana Zbigniewa Rau Wojewody Łódzkiego, Pani Marioli Czechowskiej i Waldemara Wyczachowskiego Starosty Bełchatowskiego. Prawie 60 fotografików będzie przez trzy dni nie tylko doskonalić techniki fotograficzne, wymieniać się doświadczeniami ale również poznawać region Bełchatowa i Bełchatowskie Giganty Energetyczne. W programie przewidziany zjazd do kopalni Bełchatów, zwiedzanie PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów, fotografia sportowa na skateparku z Adamem Łakomym, warsztaty z fotografii reportażowej z Tomaszem Tomaszewski, martwa natura z Małgorzatą Kozakowską, studio z Mariuszem Pałczyńskim będą konie, samochody terenowe wiele innych atrakcji. Wieczorami prezentacje multimedialne i dyskusje a jak nastanie ciemność "światłem malowane" zajęcia które poprowadzi Petr Vlasak z Pragi.

Impreza towarzysząca warsztatom to wystawa fotografii litewskiej.

Serdecznie zapraszamy.
 


  WAŻNA INFORMACJA:  
Postanowienia Kapituły Fotoklubu RP

 
Warszawa
Fotoklub RP

/dodano: 31.05.2017/

W dniu 14-05-2017r. odbyło się posiedzenie Kapituły Fotoklubu R.P. w związku z przyjęciem nowych członków rzeczywistych Fotoklubu.
Kapituła w składzie:
 • Lech Grabowski
 • Mieczysław Cybulski
 • Małgorzata Dołowska
 • Marek Tomaszuk
 • Juliusz Multarzyński


 • Zapoznała się z wnioskami i teczkami autorskimi prac kandydatów.

  Decyzją Kapituły na nowych członków rzeczywistych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców przyjęto 8 osób.
 • Michał Piotrowski - Nowy Sącz
 • Anna Dorota Góra-Siudmak - Czechowice-Dziedzice
 • Kazimierz Szczepan Jastrzembski - Oświęcim-Babice
 • Daniel Wiktor Ejsymont - Ostrołęka
 • Jerzy Niedziela - Katowice
 • Andrzej Kazimierz Wróblewski - Gdańsk
 • Mirosław Władysław Chmiel - Zamość
 • Mieczysław Wojciech Wielomski - Czechowice-Dziedzice


 • Pozdrawiamy i gratulujemy.   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Adama Sowuli "Miasto w niezwykłej tonacji"
   

  Olkusz
  Miejski Ośrodek Kultury, ul.Nullo 29


  Patronat artystyczny 197/2017; Fotoklub RP
  /dodano:28.05.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz autor serdecznie zapraszają w dniu 1 czrewca 2017 o godz. 18.30 na wernisaż wystawy fotografii Adama Sowuli "Miasto w niezwykłej tonacji".

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Kamili Krawczyk "Oczy szeroko zamknięte"
       

  Zamość
  GF Stylowy
  /dodano: 28.05.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Towarzystwo Fotograficzne im. E.Osterloffa, Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autorka zapraszają na wystawę fotografii Kamili Krawczyk "Oczy szeroko zamknięte".

  Wystawa obejmuje zdjęcia kobiet z zamkniętymi oczami. Dlaczego? Jaki to ma sens? Oczy przecież uznawane są za podstawowe źródło przekazywania emocji i podstawę dobrego portetu. Na tych zdjęciach nie widzimy oczu, a mimo to umiemy odczytać z ułożenia ciała, fryzury i grymasu twarzy, całą gamę uczuć: smutek, rozmarzenie, zamyślenie, zachwyt, przerażenie, tęsknotę, żal, rozkosz, miłosne uniesienia...Wachlarz uczuć tak intensywnych, że nie da się ich ukryć za zamkniętymi oczami. Czyż więc nie są to oczy szeroko zamknięte? Przekonajcie się Państwo sami poszukując tych wszystkich emocji na wystawie.


  (...) "bo najciężej jest ruszyć.. Nie dojść, ale ruszyć. Dać ten pierwszy krok.. Bo ten pierwszy krok nie jest krokiem nóg, lecz serca. To serce najpierw rusza, a dopiero nogi za nim zaczynają iść. A na to nie tylko trzeba siły, ale i przeznaczenia, żeby przemóc serce i powiedzieć, to ruszam..."
  Wystawa jest wyrazem podziękowania dla wszystkich tych, dzięki którym "przygoda z portretem" była możliwa i była źródłęm inspiracji artystycznych , w tym dla: organizatorów warsztatów, Modelek, oraz tych wszystkich ludzi,których nie widać,a składają się na wynik końcowy zdjęcia - stylistów, makijażystów, fryzjerów a również tych "trzymających blendę";-) Bez tych wszystkich ludzi ta wystawa byłaby niemożliwa. Szczególne podziekowania dla Cezariusza i Iwony Belicy,którzy pomagali przy wyborze i efekcie końcowym zdjęć.  Kamili Krawczyk to Członek Towarzystwa Fotograficznego im.Edmunda Osterloffa w Radomsku od 2011 roku, a od 2015 roku jego Sekretarz. Uczestnik i współorganizator wielu plenerów fotograficznych. Wystawy indywidualne : "Skoro świt" w 2014 roku , "Wehikuł czasu" w 2015 roku oraz wiele wystaw zbiorowych w Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Częstochowie, Kroczycah k/Zawiercia, Zamościu i Lanckoronie. Fotografia to dla Autora pasja, odskocznia od codzienności i sposób patrzenia na świat. Pokazuje nie tylko piękno krajobrazu, który podziwia głównie o wschodzie i zachodzie słońca. Próbuje również poruszać odbiorcę do myślenia i emocji, fotografując ludzi w codziennych sytuacjach ale również kreując rzeczywistość na sesjach. Sesje fotograficzne to nie tylko szukanie dobrych fotografii,ale kontat z drugim człowiekiem i przeżycie,które nie da się porównać z żadnym, nawet najpiekniejszym wchodem słońca. Zapytana czym chciałaby,żeby była jej fotografia - odpowiada: tabliczką czekolady z odrobiną chili -może nie do końca doskonała,ale pełna smaku i emocji.

  Wystawa czynna do 15.05.2017 do 15.06.2017.

  Spotkanie z autorką w GS Stylowy w dniu 10.06.2017r. o godz.17.00.

  Zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Krzysztofa Jakubowskiego "Plakaty 1974 - 1987"
   

  Gdańsk - Strzyża
  Galeria GTF, Al. Wojska Polskiego 8/10

  /dodano:28.05.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Galeria GTF oraz autor serdecznie zapraszają na wystawę Krzysztofa Jakubowskiego "Plakaty 1974 - 1987".

  Wystawa w ramach 70-lecia Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Magdaleny Drac-Tatoń "Zapiski z podróży"
       

  Bełchatów
  Miejskie Centrum Kultury
  /dodano: 28.05.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie oraz autorka zapraszają na wystawę fotografii Magdaleny Drac-Tatoń "Zapiski z podróży".

  Magdalena Drac-Taton z wykształcenia chemik - ukończyła prestiżową Akademię Łomonosowa w Moskwie. Jest założycielem firmy MEGMAR, tworzącej chemię dla różnych sektorów przemysłowych. Mieszka nad morzem. Swoją pasję do tworzenia chemii, łączy z zamiłowaniem do sztuki. Uwielbia dobrą książkę, muzykę i teatr. Po spotkaniach z fotografikami z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego powróciła i na nowo zaczęła w sobie rozwijać pasję do fotografii. Jest na początku długiej drogi poznawania tej trudnej sztuki jaką jest fotografowanie. W fotografii szuka perfekcji, piękna oraz możliwości pokazania swoich odczuć przy pomocy obrazu. Jest to jej pierwsza autorska wystawa i niech to motto będzie dla niej zachętą, aby nie zatrzymała się na tej długiej fotograficznej drodze.


  (...) "bo najciężej jest ruszyć.. Nie dojść, ale ruszyć. Dać ten pierwszy krok.. Bo ten pierwszy krok nie jest krokiem nóg, lecz serca. To serce najpierw rusza, a dopiero nogi za nim zaczynają iść. A na to nie tylko trzeba siły, ale i przeznaczenia, żeby przemóc serce i powiedzieć, to ruszam..."

  Wiesław Myśliwski  Zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Wacława Turka "Poezja dźwięku"
   

  Iwonicz Zdrój
  Galeria Pasaż, Pijalnia Wód Mineralnych

  /dodano:09.05.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Galeria Pasaż oraz autor serdecznie zapraszają od 10 maja do 15 czerwca 2017r. na wystawę fotografii Wacława Turka "Poezja dźwięku".

  Czy można sfotografować muzykę? Tak, to możliwe. Dokonał tego Wacław Turek. Fotografował instrumentalistów w chwili, gdy wykonywali najwyższe dźwięki dyktowane sercami. Zatrzymywał ich emocje w apogeum – zatrzymywał w chwili najwyższego lotu (odlotu może?). Dzięki tym fotografiom mamy prawo przypuszczać, że muzycy zanurzali się w obłokach mistycznych. Możemy więc mówić, że to fotografia piękna. Piękna w chwili, gdy muzyka biegnie po promieniach światła. Piękna, gdy promienie układają się w klawiaturę, jasny strumień klawisza łączy się szczelnie z czernią – to klawisz cienia.
  Wacław Turek jest prezesem Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, v-ce prezesem rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Posiada tytuł Artysty Fotografika Fotoklubu RP, którego jest członkiem, tytuł honorowego członka Związku Fotografów Słowackich. Odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Złotym Medalem Zasłużony dla Fotografii Polskiej.


  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Wacława Turka "Podkarpackie kapliczki"
       

  Krosno
  Kościół oo. Franciszkanów
  /dodano: 28.05.2017/


  Kościół oo. Franciszkanów w Krośnie oraz autor zapraszają w dniach 31.05 - 12.06.2017 do Kościoła oo. Franciszkanów na wystawę fotografii Wacława Turka "Podkarpackie kapliczki".

  Wędrując przez Polskę spotykamy przydrożne kapliczki, drewniane bądź murowane, z gipsowymi lub rzeźbionymi w drewnie, a czasem kutymi w kamieniu figurkami. Cudowności te szczególnie często oglądać można w południowej części kraju. Zadziwiają swoim kształtem, tajemniczością, wrastając w nasz ojczysty krajobraz.
  Z kapliczkami związane są liczne zwyczaje i praktyki, od wymierzania kary złodziejom i źle prowadzącym się dziewczętom, do rozpędzania dzwonkiem groźnych chmur i odganiania korowodu duchów.
  Każdy takie obiekt ma swoją historię. Część z nich stanowią tzw. kapliczki ślubowane, zawdzięczające powstanie wywiązaniem się z obietnic. Stawiano je również w podzięką np. za powrót do zdrowia, powrót z wojny, uchronienie od zarazy. Kapliczki stały się dla ludu, dla wiernych miejscem kultu wizerunku różnych świętych, którzy mieli strzec od nieszczęść i niepowodzeń, zapewnić urodzaj i pomoc w potrzebie. Wrośnięte w pejzaż polskiej wsi i miasteczek przemawiają tajemnicą, pozostawioną przez naszych dziadków i ojców, stanowiąc cząstkę historii.  Wacław Turek urodził się w 1947 roku w Krośnie – poeta, muzyk, fotografik . Od 1970 związany z pracą w kulturze, obecnie emeryt. Autor 6 tomików wierszy, kilkunastu wystaw fotograficznych. Wystawa fotograficzna „Podkarpackie kapliczki” w różnych zestawach przewędrowała m.in. przez Australię, Finlandię, Litwę, Słowację, Ukrainę i Węgry. Miejscami prezentacji były: Dom Polonii Rzeszów - 2002, Galeria Kina Żródło w Bardejowskich Kupelach na Słowacji - 2002, Galeria Krośnieńskiego Domu Kultury - 2002, Galeria Pasaż w Iwoniczu Zdroju – 2002, Fotogaleria NOVA w Koszycach na Słowacji - 2002, Biblioteka Miejska w Preszowie na Słowacji – 2003, Dom Sztuki Zalaegerszeg na Wegrzech – 2003, Muzeum Etnograficzne we Lwowie – 2003, Krośnieńska Biblioteka Publiczna – 2003, Ośrodek Parafialny w Tampere w Finlandii – 2004, Ambasada RP w Helsinkach – 2004, Dom Kultury Polskiej w Wilnie – 2004, Ośrodek Katolicki o. Franciszkanów w Perth w Australii – 2014, Dom Polski w Perth-Mayland w Australii – 2014, Kościół św. Augustyna i Kościół St. Marys w Adelajdzie w Australii – 2004, Kościół oo Franciszkanów w Krośnie - 2017


  Zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Andrzeja Kamińskiego "toruńskie portrety 1970-2000"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:09.05.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 11 maja 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Kamińskiego "toruńskie portrety 1970-2000".

  Wystawa czynna do 05.06.2017, wstęp wolny

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Bogusława Lebiedzińskiego "Na skraju Puszczy"
       

  Białystok
  Centrum Kultury Prawosławnej ul. Św. Mikołaja 5
  /dodano: 09.05.2017/


  Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku zaprasza w dniu 25 maja o 17:00. do Centrum Kultury Prawosławnej ul. Św. Mikołaja 5 na wernisaż wystawy fotografii Bogusława Lebiedzińskiego "Na skraju Puszczy".

  Wystawa czynna do końca czerwca 2017 w godz. 8.00 - 17.00.

  Zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  Tadeusza Myślińskiego - 70x70

   
  Przasnysz
  Muzeum Historyczne, ul. Rynek 1

  /dodano: 17.04.2017/

  Muzeum Historyczne w Przasnyszu oraz autor zapraszają na wystawę fotografii Tadeusza Myślińskiego - 70x70.

  Otwarcie wystawy 22 kwietnia 2017 o godzinie 17.00.

  Wystawa czynna do 31 maja 2017r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  z okazji 70-lecia
  Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego
       

  Gdańsk
  Dom Uphagena, ul Długa 12
  /dodano: 10.04.2017/


  Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w dniu 27 kwietnia o 18:00. do Domu Uphagena na ul Długa 12 w Gdańsku na wernisaż wystawy fotografii z okazji 70-lecia Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

  W 2017 roku Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne obchodzi 70 rocznicę swojego powstania. Ilość zorganizowanych w tym okresie wystaw jest trudna do policzenia, natomiast można ją oszacować na dziesiątki większych i kilkaset mniejszych wystaw zbiorowych oraz indywidualnych.

  Ekspozycja jubileuszowa obejmuje 84 prace fotograficzne, zarówno archiwalne jak i wykonane przez aktualnych członków naszego stowarzyszenia – pasjonatów fotografii. Wszystkie eksponowane zdjęcia archiwalne, to oryginalne odbitki, z których znaczna część była w swoim czasie wielokrotnie pokazywana na międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych, zdobywając tam liczne nagrody oraz wyróżnienia.

  Zdjęcia współczesne świadczą o tym, że nasi członkowie, realizując się w wielu różnych tematykach fotograficznych, również starają się utrzymywać wysoki poziom estetyczny swoich prac, biorąc za dobry wzór dokonania i realizacje swoich poprzedników.

  Obchody 70-lecia działalności Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego objęte zostały: - Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka - Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza - Patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Gdański - Patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Patronatem Stowarzyszenia Archiwistów Społecznych i Ośrodka Karta

  Kuratorami wystawy są Wojciech Jung i Adam Fleks.

  Autorzy prac: Krystyna Andryszkiewicz, Witold Bianga, Beata Biernat, Zdzisław Błażejczyk, Wojsław Brydak, Barbara Chmielińska, Iwona Delegiewicz, Adam Dereszkiewicz , Erazm Felcyn, Sławomir Fiebig, Adam Fleks, Adam Gardziewicz, Juliusz Garztecki, Zbigniew Gąsior, Barbara Gierczak, Krzysztof Główczyk, Marek Gracz, Jerzy Hajdul, Jolanta Herbutowska, Leszek J. Pękalski, Anna Jakubowska, Krzysztof Jakubowski, Piotr Januszewski, Roman Joachimowski, Wojciech Jung, Stefan Kaczorowski, Krzysztof Kamiński, Michał M. Kamiński, Stefan Korona, Ewa Kosecka-Judin, Maciej Kostun, Andrzej Kraj, Stefan Kraszewski, Mirosław Kubacki, Dariusz Kula, Jerzy Kulczycki, Leszek Kułakowski, Jan Kups, Maciej Kwiek, Kazimierz Lelewicz, Grzegorz Lewandowski, Agnieszka Marcyniuk, Adam Matuszewski, Ryszard Meksiak, Elżbieta Mielcarzewicz, Wojciech Milewski, Zenon Mirota, Ewa Młodzianowska, Tercjan Multaniak, Ewa Nagadowska, Bogusław Nieznalski, Jaromir Nowak, Henryk Nowak, Adam Nowicki, Waldemar Nowy, Eugeniusz Nurzyński, Anna Okońska, Aleksander Orzechowski, Jarosław Pazio, Leszek Pękala, Janusz Piechota, Zbigniew Pieniak, Sławomir Pryc, Sławomir Pultyn, Piotr Rogalski, Maria Różańska, Grażyna Sadłoń, Jacek Sadłowski, Ryszard Siwiec, Stanisław Składanowski, Tadeusz Sobol, Arkadiusz Srebnik, Jan Stańczak, Florian Staszewski, Andrzej Tanewski, Eugeniusz Trojanowski, Mieczysław W. Wątorski, Joanna Wardyn-Wolanicka, Witold Węgrzyn, Mirosław Węsiora, Andrzej Wróblewski, Piotr Zabłocki, Zbigniew Zagórski, Edmund Zdanowski


  Zapraszamy.

  Informacje o wystawie: =>http://gtf.org.pl/2017/04/70-lecie-gtf-wystawa-jubileuszowa/
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  XX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2017"

   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a.

  /dodano: 10.04.2017/

  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO" w Częstochowie zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii XX Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2017".

  Otwarcie wystawy 28 kwietnia 2017 o godzinie 19.00.

  Wystawa towarzysząca - Ryszard Czernow "Martwe z natury"

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Grzegorza Ojrzyńskiego „Rozmowa z Górami”
       

  Radomsko
  Biblioteka Publiczna
  /dodano: 10.04.2017/


  TFR im. E. Osterloffa zaprasza w dniu 12.04.2017r. o godz. 18.15 na wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego "Rozmowa z Górami".

  Grzegorz Ojrzyński "Rozmowa z Górami" - to zbiór fotografii o tematyce górskiej, efekt wieloletnich wypraw i wędrówek po Tatrach, Karkonoszach i Beskidach.Wystawa prezentuje piękno gór, ich ogrom, różnorodność i tajemniczość.

  Grzegorz Ojrzyński urodził się i mieszka w Radomsku. Dzieciństwo i młodzieńcze lata spędził w Pławnie k/Radomska. Przygodę z fotografią analogową rozpoczął w 1978 roku. Wiedzę i doświadczenie zdobywał sam inspirowany ciekawością i potrzebą poznawczą. Nadal nie poprzestaje w poszukiwaniu doświadczeń i poszerzaniu wiedzy.

  Pierwsze własnoręcznie wykonane i wywołane zdjęcia czarno-białe wyszły spod jego rąk w 1979r. a pierwsze odbitki kolorowe w 1981r. Fotografia cyfrowa zagościła w jego progach w 2005 roku po nabyciu pierwszego aparatu cyfrowego. W 2009 r. rozpoczął etap uczestnictwa w plenerach fotograficznych, nawiązywania kontaktów ze środowiskami i stowarzyszeniami fotograficznymi oraz prezentowania swoich fotografii na wystawach. Wiosną 2012 roku przyjął zaproszenie do grupy PICTORIAL TEAM, której został członkiem. Jesienią 2012 roku wspólnie z przyjaciółmi założył amatorską, nieformalną grupę FOTOPLENERY W grudniu 2012 roku został przyjęty do grona członków nadzwyczajnych STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW FOTOKLUB RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ a w listopadzie 2013 roku nominowany na członka rzeczywistego otrzymując tytuł „ Artysta Fotograf ” W kwietniu 2014 roku współtworzy OGÓLNOPOLSKĄ FOTOGRAFICZNĄ GRUPĘ TWÓRCZĄ „ART FOKUS 13” i zostaje wybrany na prezesa Stowarzyszenia.


  Zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ
  Marty Wrzask i Sławomira Sajkowskiego
  "Oblicza Birmy"
   
  Toruń
  Fotogaleria Domu Muz, ul. Podmurna 1/3

  /dodano:10.04.2017/

  Fotoklub RP Region Kujawsko-Pomorski oraz autorzy serdecznie zapraszają do Fotogalerii Domu Muz w Toruniu na wystawę fotografii Marty Wrzask i Sławomira Sajkowskiego "Oblicza Birmy".

  Oblicza Birmy to próba pokazania tego, co w Birmie najpiękniejsze, a zarazem ulotne i przemijające. Na fotografiach zobaczycie bajkowe krajobrazy Baganu, świątynie posadzone na skałach, twarze mnichów i oblicza Buddy z tajemniczym, wszystkowiedzącym uśmiechem. Autorzy starali się zapisać to, co nieuchronnie odchodzi i rozpada się. Świątynie zamieniają się w kupy gruzu i kamieni, piękne freski rozsypują jak obrazki usypane z piasku, a ludzie coraz częściej wybierają to, co nowe, globalne, porzucając tradycyjne stroje i styl życia. Ciągle jednak to jeszcze kraj mnichów, mistyki, wiary w numerologię, kraj chiromantów, wozów zaprzężonych w woły, kraj tysięcy oblicz Buddy. Ale także najnowocześniejszych samochodów, fast foodów, szklanych domów i wyluzowanych nastolatków, bardziej przypominających młodych Japończyków niż potwierdzających nasze wyobrażenia o Birmańczykach zrodzone z opisów serwowanych przez biura podróży oferujące komercyjne wycieczki do Birmy.

  Zapraszamy   


    ZE SMUTKIEM I ŻALEM ZAWIADAMIAMY O ŚMIERCI:
             Juliusza Witolda Wilczura-Garzteckiego
         

  Warszawa
  2 kwietnia 2017 roku
  /dodano: 02.04.2017/


  Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 2 kwietnia 2017 roku zmarł w wieku 96 lat śp. Juliusz Witold Wilczur-Garztecki.

  Artystka fotograf, pisarz, Prezydent Kapituły Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

  Odznaczony Złotym Medalem Fotoklubu RP „Zasłużony dla fotografii polskiej”.

  Żołnierz Kampanii wrześniowej 1939 r. W czasie okupacji należał do AK, brał udział w Powstaniu Warszawskim, nosił pseudonim "Wilczur".

  Należał do ZPAF, WTF, PTF, Grupy Niezależni, GTF. W 1974 r. stworzył grupę artystyczną A74.

  Był jurorem konkursów fotograficznych, wykładowcą Wyższego Studium Fotografii. Prowadził wykłady o historii fotografii i estetyce. Założył Komitet Historii Fotografii Polskiej. Autor kilku książek i wielu publikacji w czasopismach branżowych. Tłumaczył książki z języka angielskiego i francuskiego..

  Śmierć Juliusza Garzteckiego, jest wielką stratą dla całego środowiska fotograficznego. Pozostanie w naszej pamięci.

  Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie.

  Kapituła i Zarząd Fotoklubu RP

  Msza św. żałobna odbędzie się w poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.00 w Kaplicy Cmentarza Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, ul. Żytnia 42.
   


    ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE
  Mariusz Broszkiewicz
  GRUPA TWÓRCZA "AF13"
   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

  /dodano:11.03.2017/

  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza w dniu 3 kwietnia 2017r. o godz. 19.00 do Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie na spotkanie z cyklu "FOTOGRAFIA - OD PODSTAW DO PROFESJONALIZMU" spotkanie autorskie Mariusz Broszkiewicz - grupa twórcza "AF13".

  Mariusz Broszkiewicz - Pasjonat fotografii, artysta który dostrzega otaczające nas interesujące tematy tworząc atrakcyjne, perfekcyjne technicznie fotografie. Świadomy wizualnego znaczenia koloru i jego oddziaływania na linię i kształt szczególną uwagę zwraca właśnie na kolor i światło jednocześnie prezentując własny punkt widzenia świata.

  Członek Zarządu Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Twórców w Warszawie, Współtwórca i Członek Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej ART FOKUS 13 , Członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Członek Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego w Bełchatowie, Honorowy Członek Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - Region Świętokrzyski w Kielcach, Honorowy Członek Myślenickiej Grupy Fotograficznej MGfoto w Myślenicach, organizator warsztatów i plenerów fotograficznych, praca z młodzieżą i promowanie młodych talentów.

  Autor ponad dwudziestu wystaw indywidualnych i dziesiątków zbiorowych w kraju i za granica. Laureat licznych konkursów fotograficznych.


  Zapraszamy   


    INFORMACJA O POKAZIE
  Mariana Rynkiewicza (AFRP)
  KALWARIA ŻYCIA
   
  Warszawa
  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

  /dodano:25.03.2017/

  Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski Koordynator Międzynarodowego Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego UKSW mają zaszczyt zaprosić 25 marca 2017 r., (sobota) godz. 17.00 do Auli Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego ul. Dewajtis 5 w Warszawie na WIECZÓR REFLEKSJI NAD PRZEMIJANIEM w oparciu o SPEKTAKL AUDIOWIZUALNY DIAPORAMA KALWARIA ŻYCIA autorstwa artysty fotografika Mariana Rynkiewicza – jednego z prekursorów diaporam w Polsce

  Po zakończeniu uroczystości zapraszamy na spotkanie z autorem diaporamy Panem Marianem Rynkiewiczem

  Zapraszamy

  Więcej informacji o albumie i diaporamie „Kalwaria Życia” można przeczytać na stronie::
  =>http://www.ksiazka.dlawas.net
   


    ZAPROSZENIE NA PLENER:
  „Lefkada”
       

  Grecja
  Lefkada
  /dodano: 24.03.2017/


  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na fotovodeoplener Lefkada (Grecja).

  Bliższych informacji udziela Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ul. Ogińskiego 13a. tel. 34 3244651

  Zapraszamy.

  Informacje o plenerze: =>www.rok.czestochowa.pl
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ
  Krzysztofa Strzody (AFRP, EFIAP)
  w ramach 14 Rybnickiego Festiwalu Fotografii
   
  Rybnik
  Rybnicki Festiwal Fotografii

  /dodano:24.03.2017/

  W dniach od 24 do 26 marca odbędzie się 14 Rybnicki Festiwal Fotografii. Wśród spotkań autorskich, wystaw indywidualnych i zbiorowych będzie można obejrzeć również wystawę indywidualną członka Fotoklubu, Krzysztofa Strzody (AFRP, EFIAP). Zaprezentowane zostaną fotografie tatrzańskie wykonane w latach 2012-2014.

  Zapraszamy

  Pełna informacja o festiwalu:
  =>http://festiwal.rybnik.pl/   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Fotoklubu Zamek „Miedzy jawą a snem”
       

  Szczecin
  Zamek Książąt Pomorskich
  /dodano: 24.03.2017/


  Fotoklubu Zamek w Szczecinie zaprasza w dniu 07.04.2017r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Fiotoklubu Zamek „Miedzy jawą a snem”.

  Fotoklub „Zamek” jest klubową formą zainteresowań sztuką fotograficzną działającą przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Fotoklub „Zamek” jest kontynuatorem powstałego w 1961 r. przy Wojewódzkim Domu Kultury w Szczecinie Klubu działającego pod taką samą nazwą.

  "Miedzy jawą a snem" to tytuł wystawy, którą mamy wielką przyjemność Państwu zaprezentować. Czas miedzy jawą a snem jest momentem bardzo różnym, jest to czas tuż przed zaśnięciem, bądź zaraz po obudzeniu się, czas w którym świat oniryczny nakłada się na świat rzeczywisty (bądź odwrotnie) rozmywając granice, mieszając jeden z drugim. Ludzie przeżywają ten czas bardzo różnie. U niektórych trwa on mgnienie oka, ledwie kilka sekund, u innych może przedłużać się do wielu godzin. Dla jednych ten czas "pomiędzy" jest czasem, w którym przywoływane są obrazy z przeszłości. Dla innych ludzi może być to czas, który trwa tylko chwilę i w którym rzeczywistość zaczyna się rozmywać, staje się nieostra, niejasna, mało klarowna i w efekcie zanika. Dla jeszcze innych ludzi czas pomiędzy jawą a snem może być wypełniony emocjami - nie ma tam obrazów, nie ma też wspomnień, natomiast ludzi zalewa fala emocji: zarówno tych niechcianych - lęk, smutek, czy strach, jak i pożądanych - radość, szczęście, spełnienie.

  I tak jak ten czas może być różnie rozumiany, tak jest pokazany na naszej wystawie. Proszę pamiętać, że jest to wystawa przeglądowa, gdzie twórcami jest wiele osób. Każdy autor jest inny i ma prawo do odmiennego rozumienia czy odczuwania czasu między jawą a snem. Dlatego też zobaczycie Państwo różnego rodzaju prace. Są tu prace, które są wspomnieniem czegoś z przeszłości, są prace, które generują emocje, są też prace, na których świat przedstawiony jest jako nieostry.

  To, czy udało nam się zrealizować temat leży w Państwa ocenie

  Pozdrawiam

  Andrzej Krupiński AFRP - Fotoklub Zamek Szczecin


  Wystawa czynn od 8 do 30.04.2017r..

  Wstęp wolny.

  Zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA OTWARCIE WYSTAWY
  OGÓLNOPOLSKIEJ FOTOGRAFICZNEJ GRUPY
  TWÓRCZEJ "AF13"
   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

  /dodano:11.03.2017/

  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza w dniu 17 marca 2017r. o godz. 18.00 do Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie na wernisaż wystawy ogólnopolskiej fotograficznej grupy twórczej "AF13".

  AF13 to grupa fotografów i fotografików z różnych zakątków Polski, to artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej i wielu lokalnych towarzyszeniach.
  Członkowie grupy wielokrotnie spotykali się na ogólnopolskich plenerach i wystawach fotograficznych, po których w ich sercach powoli rodził się plan stworzenia czegoś wyjątkowego, czegoś co połączy ich na dłużej niż dźwięk migawek ich aparatów.

  Na 14-tej wystawie p.t. „Człowiek” członkowie Grupy pragną pokazać człowieka wielopostaciowego o wielu obliczach i w różnych sytuacjach życiowych. Autorzy podejmują próbę ukazania problemów człowieka, jego zmagania w poszukiwaniu celów życiowych i zagubienie w rzeczywistości, jego przeżycia, dramaty i kontrasty społeczne a także jego pracę i wypoczynek. Portrety pokazują ludzkie uczucia i przeżycia, pozwalają zajrzeć w głębię ich dusz. Portrety pokazują ludzkie uczucia i przeżycia, pozwalają zajrzeć w głębię ich dusz.
  Fotografie starają się zatrzymać widza i dostrzec w nich Człowieka.


  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Zbigniewa Ciborowskiego (AFRP) „Symetriale”
       

  Łomża
  Galeria Pod Arkadami
  /dodano: 11.03.2017/


  Galeria Pod Arkadami w Łomży oraz autor zapraszają na wystawę fotografii Zbigniewa Ciborowskiego (AFRP) „Symetriale”.

  Wernisaż odbędzie się 17 marca 2017r, w Galerii Pod Arkadami w Łomży.

  W „Symetrialach” chciałem przedstawić własną wizję rzeczywistości potraktowanej jako tworzywo kreujące jej inność i zachęcającą do spojrzenia na świat jako swoisty „ekran wyobraźni”. Inne zorientowanie przestrzenne i kierunkowe moich fotografii mają pomóc w takim właśnie uruchomieniu wyobraźni, co pozwoli zobaczyć ten „alternatywny” świat” jako jeden z nieskończonych jego wariantów. Ogólnie uważa się, że symetria w obrazie jest „przegadaniem” bo obie strony obrazu są tożsame. Chciałem jednak pokazać, że symetria utworzona w „naturalny sposób” -tj. jako odbicie w wodzie- potrafi stworzyć specyficzny obraz o niecodziennych walorach plastycznych, wystarczy tylko wyłączyć nawykowe poszukiwanie materialnej dosłowności (typowej w percepcji fotografii) i patrzeć tylko oczami własnej wyobraźni czyli ” tylko obraz i ja”. Mam nadzieję, że moje zdjęcia uruchomią Waszą wyobraźnię i oderwą od monotonii codziennej rzeczywistości.

  Zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE FOTOGRAFICZNE
  „CEBERFOTO” W OBIEKTYWIE SŁAWOMIRA JODŁOWSKIEGO  
   
  Radomsko
  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego

  /dodano:11.03.2017/

  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oraz Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zapraszają na spotkania fotograficzne z cyklu „FOTOGRAFIA NIEZWYKŁA”.

  Trzecie spotkanie pt. „CYBERFOTO ” z udziałem Sławomira Jodłowskiego odbędzie się 15 marca 2017 r. (środa), godz. 18.00, Galeria Muzeum.

  Sławomir Jodłowski – na co dzień pracuje jako instruktor ds. fotografii i filmu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie, artysta-fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Jurajskiego Fotoklubu RP, współpracuje z TVP jako operator obrazu filmowego, twórca i animator kultury w dziedzinie upowszechniania fotografii. W Regionalnym Ośrodku Kultury od ponad trzydziestu lat prowadzi działania promujące fotografie jako wartość kulturotwórczą polegającą na organizacji plenerów, warsztatów, szkoleń i spotkań z artystami-fotografikami. Jest kuratorem Galerii ARTFOTO działającej przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Preferuje cyfrowy aspekt sztuki związany z filozofią digitalizacji działań twórczych. Jako jeden z pierwszych fotografików, zwrócił uwagę na fotografię cyfrową jako sztukę, w wyniku czego zainicjował i stworzył w Regionalnym Ośrodku Kultury najstarszy i jeden z największych w Polsce Międzynarodowy Konkurs Fotografii Cyfrowej CYBERFOTO, którego jest komisarzem. Konkurs odbywa się od dziewiętnastu lat, ma na celu promocje fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, akcentuje relacje i utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującą także naszą tożsamość narodową. Współpracuje z wieloma fotografikami i Galeriami zagranicznymi co owocuje międzynarodową wymianą fotograficzną integrującą europejską fotografie.

  Zapraszamy wszystkich pasjonatów oraz miłośników fotografii.

  Spotkania mają charakter otwarty.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tadeusza Myślińskiego (afrp) 70x70
         Przasnysz
  Muzeum Historyczne,
  ul.Rynek 1
  /dodano: 01.03.2017/

   


    ZAPROSZENIE DO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
  "Detal Architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego"
  Edycja XVI pl. "Zabytki UNESCO – cztery pory roku"  
   
  Muszyna-Krynica Zdrój
  Kurator konkursu: Alicja Przybyszowska (afrp)

  /dodano:27.02.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Detal Architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego" Edycja XVI pl. "Zabytki UNESCO – cztery pory roku" organizowanym przez Krynickie Towarzystwo Fotograficzne w Krynicy- Zdrój oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny.

  Celem projektu jest ukazanie fotograficznej wizji, obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zlokalizowanych w obrębie historycznego „Państwa Muszyńskiego” w czterech porach roku.

  Należą do nich: Cerkiew p.w. św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku (49°22′10,43″N 20°57′00,97″E powiat nowosądecki), Cerkiew św. Michała Archanioła w Brunarach (49°32′02,60″N 21°01′57,25″E powiat gorlicki) Konkurs jest adresowany do amatorów jaki i zawodowców w dziedzinie fotografii, niezależnie od wieku.

  Organizatorzy oczekują fotografii przedstawiającej: bryłę zabytków, detali zewnętrznych i wewnętrznych wykorzystując specyficzne atrybuty charakterystyczne dla poszczególnych pór roku. Dopuszczalne są fotografie obrazujące obiekty w ciekawych zjawiskach atmosferycznych, czy porach dnia. Zestawy fotografii mogą przedstawiać dowolną porę roku, i nie ma wymogu by fotografie jednego autora przedstawiały „wszystkie cztery pory roku”.


  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie:
  =>http://www.fotokrynica.republika.pl/zabytki.html   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Eweliny Dziewońskiej-Chudy
       


  Częstochowa
  Galeria "Fotopobudka" Regionalny Ośrodek Kultury, ul.Ogińskiego 13a
  /dodano: 01.03.2017/


  Jurajski Fotoklub Częstochowa, Galeria "Fotopobudka" Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie oraz autorka zapraszają 6 marca 2017r. o godz. 19.00 na wernisaż wystawy fotografii Eweliny Dziewońskiej-Chudy, członka Jurajskiego fotoklubu Częstochowa.

  Ewelina Dziewońska-Chudy – częstochowianka, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania kulturą w strukturach Unii Europejskiej w Polskiej Akademii Nauk. Doktorantka w AJD w Częstochowie na kierunku literaturoznawstwo. Współpracowała z Salezjańskim Ośrodkiem Wychowania i Animacji „SOWA”. Obecnie jest zatrudniona w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Laureatka konkursu oraz uczestniczka wielu szkoleń organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury. Współuczestniczy przy tworzeniu szaty graficznej, katalogów, stron internetowych oraz przy obsłudze mediów społecznościowych różnych organizacji. Przynależy do Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Piotrkowskiego Oddziału Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie oraz Jurajskiego Fotoklubu przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.


  Zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA OGÓLNOPOLSKĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "Kobieta"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:22.02.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 3 marca 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż ogólnopolskiej wystawy fotografii "Kobieta".

  Na wystawie prezentujemy fotografie kobiet 28 autorów z całej Polski - profesjonalistów i amatorów. to prace nadesłane na propozycję wystawy "Kobieta" organizowanej w Galerii Domu Muz przez Region Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenie Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Domu Muz. Wizerunki kobiet w różnym wieku. Naturalne, upozowane, wykreowane. Ubrane, nagie - wśród przyriody, w domu, w atelier. Skromne i bogate. Portrety postaci kobiety - dziewczyny, kobiety dojrzałej i staruszki niewymagającej kreacji. Wywołujące emocje i skrajne refleksje - efekt różnorodności spojrzenia na młodość, wiek dojrzały i starość.


  Serdecznie zapraszamy.   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "torunianki"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:22.02.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 2 marca 2017r. o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii "torunianki", czternastu autorów pokazuje portrety kobiet w różnym wieku, znanych i mniej znanych....

  Więcej informacji na zdjęciu, po powiększeniu.

  Wystawa czynna do 31.03.2017, wstęp wolny.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZE SMUTKIEM I ŻALEM ZAWIADAMIAMY O ŚMIERCI:
             Janusza Jerzego Pysiaka
         

  Płock
  4 lutego 2017 roku
  /dodano: 11.02.2015/


  Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 4 lutego 2017 roku zmarł, w wieku 84 lat, nasz kolega Janusz Jerzy Pysiak . Odszedł człowiek o bogatym i barwnym życiorysie. Pozostawił swój wkład w postaci cennego dorobku naukowego i twórczego.

  Prof. dr hab. inż. Janusz Jerzy Pysiak urodził się w 1933 roku w Wilnie gdzie spędził pierwsze lata swojego życia. Wykształcenie wyższe zdobywał na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, z którą to uczelnią związany był praktycznie przez całe dalsze swoje życie. W połowie 1970 roku dołączył do grupy pracowników Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku, gdzie współtworzył Oddział Zamiejscowy Wydziału Chemicznego, pełniąc funkcję zastępcy, a następnie kierownika oddziału. W 1976 r. został dyrektorem Instytutu Chemii, powstałego z przekształcenia Oddziału Chemicznego. Funkcję tę sprawował do 1984 roku, a również później w latach 1994 – 1997. Był także Prodziekanem ds. Ogólnych Wydziału Budownictwa i Maszyn Rolniczych (1984 – 1990) oraz wieloletnim kierownikiem Zakładu Podstaw Chemii i członkiem Senatu Politechniki Warszawskiej.

  Jego osiągnięcia na różnych polach działalności były dostrzegane i doceniane. Otrzymał wiele nagród naukowych, dydaktycznych, jak też wysokich odznaczeń państwowych. Odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Zasłużony dla Województwa Warszawskiego, Złotą Odznaką Zasłużony dla Województwa Płockiego, Odznaką Zasłużony dla PW, Odznaką Honorową SIiTPChem.

  Był członkiem Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy i byłym wiceprzewodniczącym PTF, członkiem rzeczywistym Związku Polskich Fotografów Przyrody (przez pewien czas jako członek Zarządu Okręgu Mazowieckiego) oraz członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem artysty fotografika (AFRP). Od 8 grudnia 2007 roku cieszył się tytułem Zasłużonego dla Fotografii Polskiej (zdfp).

  Ulubionym tematem Janusza Jerzego Pysiaka był pejzaż, także miejski, ale również portret, fotografia rodzinna i akt w plenerze.

  W swoim dorobku miał 15 wystaw indywidualnych i udział w blisko 55 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą (8), m.in. w Niemczech, na Litwie, w Mołdawii i USA. Jego fotografie można obejrzeć w trzech albumach zbiorowych i na okładkach książek.

  Uzyskał wiele wyróżnień na wystawach "Mój Płock" i za działalności całoroczne. Był autorem Zdjęcia Roku (1997). W 1999 roku otrzymał dyplom ZPAF-u na XIX Międzynarodowa konkursie "Krajobraz Górski" im. Jana Sunderlanda.

  W 2004 roku Minister Kultury przyznał mu Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury. W 2006 roku Kapitula Fotoklubu RP odznaczyła go Złotym Medalem za 50-lecie działalności twórczej, a 8 grudnia 2007 roku Srebrnym Medalem Zasłużonego dla Fotografii Polskiej (zdfp). Został odznaczony Złotą Odznaką Płockigo Towarzystwa Fotograficznego im. Alksandra Macieszy i Medalem im. Aleksandra Macieszy.

  Śmierć Janusza Pysiaka, jest wielką stratą dla całego środowiska fotograficznego. Pozostanie w naszej pamięci.

  Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie.

  Kapituła i Zarząd Fotoklubu RP
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tadeusza Biłozora (afrp) "Stuły"
       

  Jelenia Góra
  Muzeum Przyrodnicze, ul. Cieplicka 11a
  /dodano: 26.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz autor zapraszają 10 lutego 2017r. o godz. 16.00 do Muzeum Przyrodniczego w miejscowości Jelenia Góra na wernisaż wystawy Tadeusza Biłozora (afrp) "Stuły".

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z
  Joanną Sidorowicz i Piotrem Krasem  
   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

  /dodano:09.01.2017/

  Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie serdecznie zaprasza w dniu 6 lutego 2017r. o godz. 19.00 do udziału w spotkaniu autorskim z Joanną Sidorowicz i Piotrem Krasem p.t. Solarigrafia i fotografia otworkowa.

  Joanna Sidorowicz - mieszka w Częstochowie. Fotografią zajmuję się około 14 lat. Działa amatorsko. Zajmuję się fotografią starej i nowej architektury – podwórka, klatki schodowe, urbexy, miejsca opuszczone, tematy związane z mieszanką kultur – wschodnia Polska, krajobrazy, portrety oraz fotografią otworkową inaczej zwaną solarigrafią.

  Piotr Kras – fotograf , zajmuje się fotografia dokumentalną i reportażową. Fotografuje także w technice solarigrafii.


  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi"
       

  Faaborg, Dania
  Galerii Sztuki Levins Hus
  /dodano: 26.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz autorka zapraszają 12 lutego 2017r. o godz. 15.00 do Galerii Sztuki Levins Hus w miejscowości Faaborg, Dania na wernisaż wystawy Doroty Kyci (afrp) (efiap)"Przyroda na rozlewiskach Biebrzy i Narwi".

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE:
  „Odkrywaj i promuj Powiat Radomszczański”  
   
  Radomsko
  Starosta Powiatu Radomszczańskiego

  /dodano:04.02.2017/

  Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki i Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku serdecznie zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym "Odkrywaj i promuj Powiat Radomszczański".

  „Odkrywaj i promuj Powiat Radomszczański” – pod takim hasłem, wraz z nowym rokiem rusza całoroczny ogólnopolski konkurs fotograficzny. Jego organizatorem jest Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień. Nad merytoryką konkursu czuwa Towarzystwo Fotograficzne im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

  Konkurs trwa od 1 stycznia 2017 r. do 31.12.2017 r. Do udziału zapraszamy nie tylko lokalną społeczność, ale i turystów odwiedzających nasz region.

  Co tydzień najciekawsze nadesłane zdjęcia będą prezentowane na fanpage Powiatu Radomszczańskiego. Pod koniec każdego miesiąca wspólnie wybierzemy tę fotografię, która zostanie wydrukowana i zawiśnie w powstającej galerii Starostwa Powiatowego w Radomsku. Ponadto zdjęcie miesiąca wybrane w głosowaniu znajdzie się na magnesach promujących powiat. Pod koniec roku będzie ich dwanaście. Powstanie zatem całkiem okazała kolekcja, która z pewnością przyozdobi nie jedną lodówkę.

  Zapraszamy

  Regulamin konkursu umieszczony jest na stronie:
  =>http://www.radomszczanski.pl   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Postanowienia Kapituły Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 28.01.2017/

  W dniu 28-01-2017r. odbyło się posiedzenie Kapituły Fotoklubu R.P. w związku z przyjęciem nowych członków rzeczywistych Fotoklubu.
  Kapituła w składzie:
 • Mieczysław Cybulski
 • Małgorzata Dołowska
 • Marek Tomaszuk
 • Juliusz Multarzyński


 • Zapoznała się z wnioskami i teczkami autorskimi prac kandydatów.

  Decyzją Kapituły na nowych członków rzeczywistych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców przyjęto 2 osoby.
 • Aneta Mudyna - Kraków
 • Alicja Przybyszowska - Nowy Sącz


 • Dodatkowo Kapituła podjęła decyzję o przyznaniu złotego medalu „Za Fotograficzną Twórczość” panu Andrzejowi Koniakowskiemu w uznaniu za jego wieloletnią i aktywną działalność na polu fotografii artystycznej.

  Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Eli Waszczuk (afrp) (afiap)"Impresje portowe"
       

  Kołobrzeg
  Galeria SAN, ul. Kasprowicza 17
  /dodano: 26.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria SAN w Kołobrzegu zapraszają 28 stycznia 2017r. o godz. 11.00 na wernisaż wystawy Eli Waszczuk (afrp) (afiap)"Impresje portowe".

  O swojej wystawie autorka mówi tak:
  „...Jako obiekty kreacji od jakiegoś czasu fascynują mnie porty, w obrazie których mieści się cała kwintesencja morza. Oprócz portowych pejzaży, szczególnie fascynują mnie oglą¬dane z bliska elementy wyposażenia nabrzeży, falochronów, statków, kutrów rybackich, a także ich odbicia w wodzie. Takie obrazy znajdowałam w portach morskich Bułgarii, Tur¬cji, Tunezji, a także polskich portach w Ustce, Łebie, Kołobrzegu, Dźwirzynie...”  Wystawa czynna codziennie do końca maja 2017.

  Wstęp wolny.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W JUBILEUSZOWYM
  XX MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE:   "CYBERFOTO 2017"  
   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

  /dodano:09.01.2017/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "CYBERFOTO 2017".

  Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Z wystawy poplenerowej wydawany jest katalog w języku polskim i angielskim. Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową. Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświecone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.

  Ostateczny termin zgłaszania prac: 10 kwietnia 2017r.

  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie:
  =>http://www.cyberfoto.czest.pl   


    XI OGÓLNOPOLSKIE PLENEROWE SPOTKANIA FOTOGRAFIKÓW
  KOTLINA KŁODZKA 2017        

  KOTLINA KŁODZKA 2017
  Region Kujawsko-Pomorski Fotoklubu R.P.

  /dodano: 11.12.2016/


  Niniejszym mamy zaszczyt zaprosić na kolejne XI Ogólnopolskie Plenerowe Spotkania Fotografików - KOTLINA KŁODZKA 2017, które odbędą się w dniach 12 - 18 czerwca 2017 roku w Dusznikach Zdroju.

  Tematem pleneru jest KOTLINA KŁODZKA z jej urokami takimi jak miejscowości Duszniki Zdrój, Polanica Zdrój, Kudowa Zdrój i Kłodzko oraz ciekawostkami przyrodniczymi jak Strzeliniec, Błędne Skały czy torfowiska w artystycznym ujęciu.

  Zakwaterowanie uczestników w pokojach z łazienkami, śniadania, obiado-kolacje oraz bezpłatny parking zapewnione są w „Willi FORTUNA” w Dusznikach Zdrój przy ul. Granicznej 6 (500m od centrum Dusznik) Jest to świetna baza wypadowa do penetracji okolicy. Praktycznie wszystko w promieniu 35km. Dostępny jest sprzęt do grillowania i TV w pokojach. Myślę, że jest to idealna okazja do intensywnej pracy twórczej połączonej z wypoczynkiem, relaksem i spotkaniami towarzyskimi oraz wymianą doświadczeń. Właśnie taki profil plenerów preferuję od 2013 roku. Kotlina Kłodzka ma być inspiracją do twórczego przetworzenia prac fotograficznych.

  Plener rozpoczyna się obiado-kolacją 12 czerwca na terenie pensjonatu o godz. 17, a uroczyste otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz.. 20, ogniskiem z kiełbaskami. Zakwaterowanie uczestników 12 czerwca od godz. 14, a wykwaterowanie 18 czerwca do godz. 10. Szczegółowy program uczestnicy otrzymają w późniejszym terminie.

  W lokalnym biurze podróży można również wykupić wycieczki do Pragi ( 75 PLN ), Jaskini Macochy ( 80 PLN ), Adrszpackie Skały – Skalne Miasto ( 42 PLN ), wyjazdy z Sanatorium Chemik w centrum Dudsznik, 10 minut spacerem od pensjonatu, ceny z 2016 roku.

  W „Willi FORTUNA”odbędą się prezentacja autorskie uczestników pleneru w formie elektronicznej lub papierowej. Uczestnicy otrzymają upominek, materiały promocyjne. W dniu 08 września 2017r. odbędzie się wystawa poplenerowa z katalogiem w Toruniu (około 100 prac), w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

  Każdy uczestnik pleneru zobowiązany jest dostarczyć organizatorowi do dnia 10 lipca 2017r. minimum 8 fotogramów formatu 30 x 45cm (w zestawach po 4 szt. pionowe lub poziome) w zapisie cyfrowym JPG o rozdzielczości 300dpi mailem na adres marek.grausz@wp.pl Tylko ta forma zapisu oraz dostarczenia materiału będzie spełniała warunki uczestnictwa w wystawach.

  Powiększenia z przekazanego materiału do wystawy i odbitki wykona organizator. Tak jak w roku ubiegłym istnieje możliwość udziału osób towarzyszących, które również otrzymują pamiątki i materiały promocyjne, ale nie obowiązuję ich część dotycząca prezentacji oraz spraw wystawowych.

  W związku z ograniczoną liczbą miejsc oraz atrakcyjnością Kotliny Kłodzkiej decyduje kolejność nadesłania kart zgłoszenia tylko z potwierdzeniem dokonania wpłaty wpisowego ( kartę zgłoszenia z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać e-mailem na adres marek.grausz@wp.pl ). Nie bez znaczenia dla ilości uczestników jest również objętość katalogu sponsorowanego przez naszego stałego współpracownika firmę PSP DRUKCYFROWY.

  Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 28 luty 2017r.

  Wszelkich informacji udziela organizator pleneru kol. Marek Grausz: marek.grausz@wp.pl

    546


   ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII:
  Krakowskiego Klubu Fotograficznego "O Nowej to Hucie..."
   

  Kraków
  Fotogaleria Nowohuckiego Centrum Kultury , ul. Jana Pawła II 232

  /dodano:11.01.2017/

  Nowohuckie Centrum Kultury oraz Krakowski Klubu Fotograficznego serdecznie zapraszają 12 stycznia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Krakowskiego Klubu Fotograficznego "O Nowej to Hucie...".

  Wystawa czynna do 26 lutego 2017r.

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad gloriam Tuam"
       

  Krosno
  Galeria Sztuki BWA, ul. Kolejowa 1
  /dodano: 01.01.2017/


  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców oraz Galeria Sztuki BWA w Krośnie zapraszają 4 stycznia 2017r. o godz. 17.00 do Galerii na wernisaż wystawy Tomasza Kasprzyka (afrp) "Ad gloriam Tuam" (Na chwałę Twoją).

  Autor zdjęć Tomasz Kasprzyk w sobie tylko znany sposób nie tylko dostał pozwolenie na wejście do strefy niedostępnej Zakonu Klauzurowego Sióstr Bernardynek w Zakliczynie ale również zaskarbił sobie ich zaufanie i przychylność. Jego pracy towarzyszyła myśl o poszukiwaniu i uchwyceniu Ducha Zakonu …


  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Joanny Stepaniuk "w odcieniach tanga"
   

  Toruń
  Galeria Domu Muz , ul. Podmurna 1/3

  /dodano:07.12.2016/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców Region Kujawsko-Pomorski oraz Galeria Domu Muz serdecznie zapraszają 12 stycznia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy fotografii Joanny Stepaniuk "w odcieniach tanga".

  Joanna Stepaniuk - absolwentka NKJO oraz WNEiZ UMK w Toruniu pasjonatka tanga i wszelkich form tanecznych od ludowych poprzez towarzyskie, salsę, bachatę na tangu kończąc.
  Biorąc udział w wielu wydarzeniach tangowych, próbowała je uwiecznić na zdjęciach. Jej fotografie spotkały się z pozytywnym odbiorem, co zachęciło ją do zgłębiania wiedzy w tej dziedzinie.

  W kwietniu 2016r. została oficjalnym fotografem podczas Tango Devoradores Marathon we Wrocławiu.


  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Członków TFR "Zostaw wszystko-Jedź w Bieszczady!"
       

  Radomsko

  /dodano: 01.01.2017/


  Serdecznie zapraszamy dnia 4 stycznia 2017r. o godz. 18.15 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku na wernisaż wystawy zdjęć Członków TFR "Zostaw wszystko-Jedź w Bieszczady!" , z pleneru w Bieszczadach - organizowanych przez TFR w październiku 2016 roku.

  Autorzy zdjęć: TFR Radomsko: Alicja Dzwonek-Bujacz, Czesław Bujacz, Mariusz Foltański, Mirosław Kercz, Krzysztof Kowalski,Joanna Sidorowicz, Kamila Krawczyk, Mariusz Kuczera, Alina Wilkoszewska, Joanna Kucharska, Paweł Lipiński, Wojciech Sterczewski.

  FCztery Piotrków Trybunalski: Dariusz łaski, Artur STępień, Monika Troszok, Aleksandra Wojtania.

  Będziecie mogli Państwo podziwiać bieszczadzkie widoki i choć na chwilę poczuć się z dala od cywilizacji, gdzie życie płynie wolniej, a ludzie mają większe Serca:-) .

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Alicji Przybyszewskiej "Maroko"
   

  Krynica Zdrój
  Galeria sztuki Siedlisko, ul. Piłsudskiego 19

  /dodano:17.12.2016/

  Krynickie Towarzystwo Fotograficzne oraz Centrum Kultury w Krynicy Zdrój serdecznie zapraszają w dniu 13 stycznia 2017r. o godz. 16.00 do Galeria sztuki Siedlisko na wernisaż wystawy fotografii Alicji Przybyszewskiej "Maroko" z cyklu "Podróże Dalsze i Bliższe".

  Wystawa indywidualna pt; „Maroko”, jest pokłosiem kilkutygodniowego pobytu autorki w tym kraju. Wybrany tytuł dla prezentowanej wystawy sugeruje szerokie spektrum spojrzenia na ten rejon świata: od architektury i krajobrazu po aspekty społeczne. W fotografiach zawarta jest również odmienność dominującego wyznania a co za tym idzie zachowań i obyczajów, jakże innych od tego w Europie.
  Prace są materialnym urealnianiem pomysłów i ich realizacji, w których wyrażone są uczucia i własne widzenie świata autorki.
  Autorka fotografią zajmuje się od ponad 20 lat, ma na koncie 8 wystaw indywidualnych i kilkanaście znaczących sukcesów w konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą. Swoje prace prezentowała już w: Polsce Słowacji Serbii i Niemczech. Jest absolwentką PWSZ w Nowym Sączu, specjalność: Sztuki wizualne i cyfrowa kreacja obrazu.


  Wystawa czynna od dnia 10.01.2017 do 05.02.2017

  Serdecznie zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA POPLENEROWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  "MONTENEGRO"
       

  Częstochowa
  Galeria Fotografii "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a
  /dodano: 01.01.2017/


  Serdecznie zapraszamy dnia 13 stycznia 2017r. o godz. 18.00 do Galerii Fotografii "ART-FOTO" w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie na wernisaż poplenerowej wystawy "MONTENEGRO".

  Zjawisko kulturowe jakim jest fotografia podróżnicza, nazywana często turystyczną, to aktualnie jedno z najważniejszych aktywnych procesów fotograficznych na świecie. Jest ona przejawem dystansu do rzeczywistości, refleksji, filozofii pasji poznawania, a także pragnieniem dzielenia się swoją wizją postrzegania świata w kontekście artystycznego przekazu. Kształtuje naszą wrażliwość analitycznie kreując świadomość odniesienia się do współczesności wzbogacając jednocześnie osobowość i percepcję. Aparat fotograficzny będąc w zasadzie martwym ale niezbędnym narzędziem stał się elementem aranżowania i poznawania świata gdzie wrażliwość tworzącego obrazy fotograficzne odgrywa kluczowa rolę. W roku 2016 plener fotograficzny odbył się w Czarnogórze. Ten kraj łączy w sobie najlepsze cechy Bałkanów i Morza Śródziemnego. Znakomitą bazą wypadową do zwiedzania Czarnogóry były okolice Budvy, skąd mieliśmy okazję pojechać do wszystkich najbardziej atrakcyjnych miejsc w Czarnogórze. Zwiedziliśmy i oczywiście sfotografowaliśmy Zatokę Kotorską, Perast, wyspę Św. Stefana, Budvę, Jezioro Szkoderskie, Ulcinj, Stary Bar i wiele innych fantastycznych miejsc w tym niewielkim bałkańskim kraju. Byliśmy także w przepięknym Dubrowniku. Miejsca te były znakomitą inspiracją dla fotografów, którzy plener traktują także jako podróż w głąb swojej artystycznej duszy, refleksji do otaczającego świata będącej uniwersalnym, artystycznym fotograficznym przekazem stanowiącym istotę fotografii

  Sławomir Jodłowski - komisarz pleneru

  Termin ekspozycji 13.01. - 03.02.2017r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy
   
  NOWOŚCI

  [1]  
  POLECAMY  DO POBRANIA

    REGULAMIN  
    PATRONATU  
    [PDF]  

  GALERIA FOTOGRAFII
  członków
  Fotoklubu RP


  Konkurs Fotografia Miesiąca


    http://fotoklubrp.org 


  Udostępnij  PLIKI DO POBRANIA
  STRONA FUNDACJI
  "Fotografia
  dla przyszłości"

  | HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA | statystyka | odwiedzin od sierpnia 2009 |
  Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska