STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

© http://fotoklubrp.org — strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT

BIEGŁY SĄDOWY DO SPRAW FOTOGRAFII I PRAWA AUTORSKIEGO MAREK TOMASZUK(afrp)
TEL. 604 991 032


POLECAMY


HISTORIA FOTOGRAFII


O Internetowej Galerii Zaproszonych


Wirtualna Galeria Fotografii PAWIE OKO


O diaporamie
- Antoni Rut
poinformuj
Fotoklub RP
o
nadchodzącym wydarzeniu

[»]

NOWOŚCI

[1]  


  WAŻNA INFORMACJA:  
Projekt statutu Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej

 
Warszawa
Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej

/dodano: 27.06.2018/

Komisja Statutowa po wprowadzeniu zmian przedkłada statut Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej do dyskusji i zgłaszania ewentualnych wniosków. Statut będzie zgłoszony do zatwierdzenia przez Walny Zjazd.

Do pobrania: STATUT PO ZMIANACH 2018.doc [DOC] 
  ZAPROSZENIE NA:
wernisaż IX Poznańskiego Salonu Robinsonada  
 
Poznań
Galeria Skalar Office Center

/dodano:18.03.2019/

Zarząd Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków zaprasza na wernisaż „IX Poznański Salon Robinsonada” w piątek 22 marca 2019 r. o godz. 18:00 do Galerii Skalar Office Center w Poznaniu przy ul. Góreckiej 1. Otwarcie wystawy uświetni koncert Marzeny Kurpisz.

„IX Poznański Salon Robinsonada” odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Zapraszamy
br>Pełna informacja o przeglądzie:
=>http://wzap.info/index.php/ix-poznanski-salon-robinsonada/
--> 


  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W :
V PRZEGLĄDZIE Fotografii Zamojskiej
     

Zamość
V Przegląd Fotografii Zamojskiej
/dodano: 18.03.2019/


Serdecznie zapraszamy do udziału w V Przeglądzie Fotografii Zamojskiej

Informacje na plakacie obok po kliknięciu myszką.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Michała Piotrowskiego (afrp) "Między grafika a fotografią" -odsłona VII"  
 
Nowy Sącz
Foto Galeria Atelier Jazz Club w Pawilonie HEJAN ul. Zielona 45

/dodano:18.03.2019/

Foto Galeria Atelier Jazz Club oraz autor serdecznie zapraszają od 7 marca do 3 kwietnia 2019r. w godz. 7.00 - 17.00 na wystawę fotografii Michała Piotrowskiego (afrp) "Między grafika a fotografią" -odsłona VII".

Wystawa powstawała na przełomie kilku ostatnich lat i ciągle wzbogaca się o nowe prace. Każda odsłona to inna aranżacja i inny zestaw fotografii stąd widz może za każdym razem odkrywać coś nowego. Prace ze względu na technikę prezentują w specyficzny sposób polskie pejzaże i architekturę.

Wszystkie prace wykonane są w technice chromianowo-proszkowej, nazywanej również buritypią. Początki tej techniki sięgają XIX w. Należy ona do technik szlachetnych.Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Członków Fotoklubu Zamek "Po tej stronie światła"
     

Szczecin
Galeria Fotoklubu Zamek
/dodano: 03.03.2019/


Galeria Fotoklubu Zamek zaprasza w dniu od 4 marca 2019 roku o godzinie 18.oo do Galerii Fotoklubu Zamek (Hol Wschodni, wejście A) w Szczecinie na wernisaż wystawy fotografii Członków Fotoklubu Zamek "Po tej stronie światła".

Wystawa" Po tej stronie światła", podsumowuje pracę klubowiczów w 2018 roku. Temat pozornie prosty, banalny, okazał się w rzeczywistości rozległy i dał autorom szerokie spektrum możliwości.

Głównym motywem zdjęć jest światło, bez którego nie ma fotografii. Przedstawione na ekspozycji prace pokazują, po której stronie światła byli ich autorzy. Zobaczymy krajobrazy, portrety, martwą naturę i sceny z życia codziennego. Prace kolorowe i monochromatyczne. Są prace, w których światło jest wiodącym tematem, ale są i takie, gdzie jest go bardzo mało.

Wystawa będzie dostępna w Zamku do 30 kwietnia br.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Alicji Przybyszowskiej (afrp)(afiap) "Ekwiwalent"  
 
Bardejow
Polski-Słowacki Dom

/dodano:11.03.2019/

Kulturalno-turystyczne Centrum w Bardejowie oraz autorka serdecznie zapraszają 11 marca 2019r. o godz. 17.00 na wernisaż wystawy fotografii Alicji Przybyszowskiej (afrp)(afiap)"Ekwiwalent".

Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Wacława Turka (AFRP) "POEZJA DŹWIĘKU"
     

Gorlice
Dwór Karwacjanów ul. Wróblewskiego 10A
/dodano: 11.03.2019/


Wacław Turek (AFRP) zaprasza w dniu od 22 marca 2019 roku o godzinie 18.oo do Dworu Karwacjanów w Gorlicach na swoją wystawę "POEZJA DŹWIĘKU".

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Alicji Przybyszowskiej (afrp)(afiap) "Maroko"  
 
Gorlice
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

/dodano:11.03.2019/

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach oraz autorka serdecznie zapraszają 14 marca 2019r o godz. 18.00 do sali Pod Sową i galerii Na Pietrach MBP w Gorlicach na wernisaż wystawy fotografii Alicji Przybyszowskiej (afrp)(afiap).

Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Krzysztofa Muskalskiego (AFRP) "VANUTUATU - RAJ NIETKNIĘTY..."
     

Częstochowa
Galeria Pod Arkadami ul. 1 Maja 27
/dodano: 01.03.2019/


Krzysztof Muskalski (AFRP) zaprasza w dniu od 2 marca 2019 roku o godzinie 18.oo do Galerii Pod Arkadami w Częstochowie na swoją wystawę "VANUTUATU - RAJ NIETKNIĘTY...".

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Sebastiana Soberskiego "Światło i cień"  
 
Toruń
Fotogaleria Domu Muz

ul. Podmurna 1/3 /dodano:14.02.2019/

Fotogaleria Domu Muz, Toruński Fotoklub oraz autor serdecznie zapraszają 28 lutego 2019r do Galerii Domu Muz w Toruniu na wernisaż wystawy fotografii astronomicznej Sebastiana Soberskiego "Światło i cień".

Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Tadeusza Myślińskiego (AFRP) "Pejzaż - architektura - przyroda"
     

Ciechanów
Galeria im Bolesława Biegasa Powiatowego Domu Kultury i Sztuki
/dodano: 12.02.2019/


Tadeusz Myśliński (AFRP) zaprasza w dniu od 15 lutego 2019 roku o godzinie 18.oo do Galerii im Bolesława Biegasa w Powiatowym Domu Kultury i Sztuki w Ciechanowie na swoją wystawę "Pejzaż - architektura - przyroda".

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
Michała Piotrowskiego (AFRP) "Wspomnienia 1918"  
 
Muszyna
Muzeum

/dodano:15.01.2019/

Muzeum w Muszynie, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz autor serdecznie zapraszają na wystawę fotografii Michała Piotrowskiego (AFRP) "Wspomnienia 1918".

Wystawa ta przedstawia kilkadziesiąt prac fotograficznych wykonanych techniką chromianowo-proszkową prezentujących rekonstrukcje historyczne z I Wojny Światowej. Są to zdjęcia zarówno walk (Bitwy Limanowskiej, Marcinkowickiej i Gorlickiej) jak i życia obozowego. Jest to już VII odsłona tej wystawy, mimo to będzie można zobaczyć zdjęcia które dotąd na żadnej z nich nie były prezentowane.

Specyficzna, ręczna technika wykonywana odbitek której początki sięgają XIX wieku sprawia że niemal cofamy się do tamtych chwil. Wystawa ta wpisuje się w szereg imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r. Pragnę by była hołdem dla walczących i wyrazem wdzięczności dla tych co upamiętniają te wydarzenia poprzez rekonstrukcje historyczne.

Zapraszamy 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Andrzeja Wróblewskiego (AFRP)"PRAWDA"
     

Gdańsk
Galerii ZPAP ul. Piwna 67/68
/dodano: 15.01.2019/


Galerii ZPAP, Fotoklub RP oraz autor zapraszają w dniach od 9 stycznia do 31 lutego 2019 roku do Gdańska na wystawę fotografii Andrzeja Wróblewskiego "PRAWDA" .

"Technika gumy chromianowej pozwala mi na poszukiwania artystyczne, głęboką ingerencję w jakość obrazu. Pozwala zmieniać bezduszny negatyw w unikatowy spontaniczny obraz. Staram się przy tym pozostawać wierny fotograficznemu tworzywu na tyle, na ile jest to zgodne z zamiarem kreacji obrazu."

Andrzej Kazimierz Wróblewski artysta fotograf , członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polski Stowarzyszenia Twórców. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dziedzinach sztuki fotograficznej. Przez dłuższy okres zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie stanowiących unikatowe egzemplum o zróżnicowanej symbolice, co w połączeniu ze srebrem nadawało głębię oraz ponadczasową pewność wartości. Od 1990 roku prowadzi rodzinną firmę wykorzystując również doświadczenie fotograficzne przy tworzeniu materiałów dla celów marketingu, reklamy, katalogów produktowych, wystaw oraz prezentacji w prasie i periodykach, jak również dokumentowania wydarzeń i historii firmy. Od kilku lat tworzy w technikach historycznych; gumie chromianowej i platynotypii. Szczególne miejsce zajmuje guma chromianowa, technika pozwalająca na świadomą kreację obrazu angażując umysł i manualną pracę rąk do osiągnięcia zamierzonego dzieła - zawsze w tej technice będącego unikatem. Radość tworzenia w tej technice często jest przypomnieniem z okresu tworzenia rzeźb w bursztynie i zakuwania formy w srebro modelowane palnikiem gazowym. Również technika platyny jest niezwykle zajmująca i ceniona, ponieważ dwa najszlachetniejsze metale: platyna i pallad, w wyniku reakcji fotochemicznych zostają osadzone na szlachetnym podłożu bawełnianym tworząc obraz o niezwykłej rozpiętości tonalnej i nieskończonej trwałości. Od kilku lat sygnuje swoje fotografie niezależnie od kategorii i techniki wykonania jako odautorskie, ponieważ od zamysłu – projektu do całkowitego zakończenia, niezależnie od przeznaczenia, wszystko wykonuje w pracowni autorskiej (łącznie z oprawą) i ma bezpośredni kontakt fizyczny z tymi pracami. Zgłębia procedury i wymogi dla fotografii kolekcjonerskiej, starając się sprostać trudnym wymogom formalnym aby fotografia była uznana za kolekcjonerską i zapewniała trwałość archiwalną. Aktualna wystawa „PRAWDA” jest zwieńczeniem wieloletnich działań tworzenia w technikach szlachetnych, a w szczególności w technice gumy chromianowej.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W
IX Poznańskim Salonie "Robinsonada 2019"  
 
Poznań
PBG Gallery Skalar Office Center

/dodano:10.02.2019/

Wielkopolski Związek Artystów Plastyków oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zapraszają artystów wszystkich dziedzin sztuk plastycznych do udziału w IX Poznańskim Salonie "Robinsonada 2019". .

Prace należy dostarczyć (zgodnie z regulaminem) w dniu 7 marca 2019 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród 22 marca 2019 r. w PBG Gallery Skalar Office Center w Poznaniu.

Poznański Salon „Robinsonada” to otwarty ogólnopolski konkurs będący przeglądem dokonań i prezentacją dorobku artystów wszystkich dziedzin sztuk plastycznych z całego kraju, mający na celu integrację środowisk twórczych. Tematem prac powinno być, jak z definicji wynika, podróżowanie. Jednak nie takie oczywiste, realistyczne a pokazane, jako podróżowanie w głąb naszej artystycznej duszy. Tak, by prace odzwierciedlały naszą fantazję i wyobraźnię, a z drugiej strony pokazały nasze umiejętności przelania wyobrażeń o wędrówce w wirtualnym świecie na realne tworzywo.

Zapraszamy

Pełna informacja o konkursie:
=>https://www.wbp.poznan.pl/fotografia/konkursy/robinsonada-2019/ 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
"Transylwania 2018 w oczach polskich fotografów"
     

Kraków
Biblioteka Wojewódzka
/dodano: 31.01.2019/


Biblioteka Wojewódzka w Krakowie i Rumuński Instytut Kultury w Warszawie zapraszają w dniach od 13 lutego do 28 marca 2019 roku do Krakowa na wystawę fotografii "Transylwania 2018 w oczach polskich fotografów".

Wystawa prezentowana jest w ramach Miesiąca Frankofonii.

Wystawę przygotował Rumuński Instytut Kultury w Warszawie.

Zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W
XXII MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE:   "CYBERFOTO 2019"  
 
Częstochowa
Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

/dodano:14.02.2019/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "CYBERFOTO 2019".

Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Z wystawy poplenerowej wydawany jest katalog w języku polskim i angielskim. Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową. Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświecone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.

Ostateczny termin zgłaszania prac: 22 marca 2019r.

Zapraszamy

Pełna informacja o konkursie:
=>http://www.cyberfoto.czest.pl 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Krakowskiego Klubu Fotograficznego „Kobieta”
     

Kraków
Biblioteka Publiczna
/dodano: 31.01.2019/


Nowohuckie Centrum Kultury i Krakowski Klub Fotograficzny zapraszają do Foto-Galerii NCK na wystawę fotografii "Kobieta".

Wystawa jest częścią projektu "Siła Fotografii" (którego osią jest "World Press Photo".

"Tajemnicą jest kobieta" - pisał Stanisław Wyspiański. Fotografowie Krakowskiego Klubu Fotograficznego podjęli się rozwikłania tej tajemnicy. Niniejsza wystawa jest efektem zmagań z jakże trudnym i wymagającym tematem. Fotografie są różnorodne: detale i sylwetki, kobiety młode lub bardzo dojrzałe, zdjęcia czarno-białe lub kolorowe, radosne i nostalgiczne, czasem nietypowe, wręcz ekstrawaganckie. Czy tajemnica została rozwikłana? Na pewno nie, ale była wspaniałą inspiracją i wielkim wyzwaniem. "Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta - sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga - skarbem" - napisał Napoleon Bonaparte. W poszukiwaniu piękna i dobra - Kobietom dedykujemy tę wystawę.
Monika Stachnik-Czapla, Prezes Krakowskiego Klubu Fotograficznego


Zapraszamy.
 


  ZE SMUTKIEM I ŻALEM ZAWIADAMIAMY O ŚMIERCI:
           Lecha Grabowskiego
       

Warszawa
8 stycznia 2019 roku
/dodano: 08.01.2019/


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dnia 7 stycznia 2019 roku zmarł w wieku 89 lat śp. Lech Grabowski.

Artystka fotograf, pisarz, socjolog, historyk sztuki, malarz, autor książek i artykułów o sztuce i fotografii. Prezydent Kapituły Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Odznaczony:Krzyżem Kawalerskim OOP – 1984, Srebrnym Krzyżem Zasługi – 1975, Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury – 1972, Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju – 1986, Nagrodą Ministra Kultury I stopnia – 1987, Nagrodą Ministra Kultury III stopnia – 1973, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” – 2010, Złotym Medalem Fotoklubu RP „Zasłużony dla fotografii polskiej”.

Śmierć Lecha Grabowskiego, jest wielką stratą dla całego środowiska fotograficznego. Pozostanie w naszej pamięci.

Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie.

Kapituła i Zarząd Fotoklubu RP
 
NOWOŚCI

[1]  
POLECAMYDO POBRANIA

  REGULAMIN  
  PATRONATU  
  [PDF]  

GALERIA FOTOGRAFII
członków
Fotoklubu RP


Konkurs Fotografia Miesiąca


  http://fotoklubrp.org 


UdostępnijPLIKI DO POBRANIA
STRONA FUNDACJI
"Fotografia
dla przyszłości"

| HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA | statystyka | odwiedzin od sierpnia 2009 |
Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska