STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

© http://fotoklubrp.org — strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT

BIEGŁY SĄDOWY DO SPRAW FOTOGRAFII I PRAWA AUTORSKIEGO MAREK TOMASZUK(afrp)
TEL. 604 991 032


POLECAMY


HISTORIA FOTOGRAFII


O Internetowej Galerii Zaproszonych


Wirtualna Galeria Fotografii PAWIE OKO


O diaporamie
- Antoni Rut
poinformuj
Fotoklub RP
o
nadchodzącym wydarzeniu

[»]

NOWOŚCI

[1]  
  WAŻNA INFORMACJA:  
Projekt statutu Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej

 
Warszawa
Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej

/dodano: 27.06.2018/

Komisja Statutowa po wprowadzeniu zmian przedkłada statut Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej do dyskusji i zgłaszania ewentualnych wniosków. Statut będzie zgłoszony do zatwierdzenia przez Walny Zjazd.

Do pobrania: STATUT PO ZMIANACH 2018.doc [DOC] 


  WAŻNA INFORMACJA:  
medal "ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ" nadawany w
„100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI” (1918-2018)
 
Warszawa
Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej

/dodano: 29.10.2017/

Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców ustanowił medal „Za zasługi dla fotografii polskiej” w 100. rocznicę odzyskania niepodległości (1918-2018). Medal będzie nadawany przez Kapitułę FRP z własnej inicjatywy lub na wniosek osób działających w dziedzinie fotografii przez okres minimalny 5 lat.

Członkowie Fotoklubu RP powinni mieć opłacone składki członkowskie, a osoby nie będący członkami proszone są o dokonanie wpłacenia darowiznę na rzecz statutowej działalności Fotoklubu RP w wysokości nie mniejszej niż 100 zł.

Uroczystość wręczania rozpocznie się w styczniu 2018 roku. Można wnioskować nadanie medalu osobie wspierającej znacząco twórczość fotograficzną. Osoba zgłaszająca proszona jest o dokonanie darowizny na rzecz Fotoklubu RP w wysokości nie mniejszej niz 100 zł.

W załączeniu: Druk 1 wniosek indywidualny, Druk 2 wniosek dla osoby proponowanej, wspierającej twórczość fotograficzną. Wnioski można przesyłać zapisane jako PDF lub listownie na adres: Fotoklub RP ul. Noakowskiego 10 lokal 54, 00-666 Warszawa..

DECYZJA KAPITUŁY BĘDZIE ZAMIESZCZANA NA STRONIE WWW: FOTOKLUB RP.

LISTĘ WYRÓŻNIONYCH MOŻNA OBEJRZEĆ TU:
=>WYRÓŻNIENI
ORAZ TU:
=>KRONIKA

Druk 1 wniosek indywidualny można pobrać tu:
Druk 1

Druk 2 wniosek dla osoby proponowanej, wspierającej twórczość fotograficzną można pobrać tu:
Druk 2 


  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XVIII MĘDZYNARODOWYM
NIEKONWENCJONALNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM:  
„FOTO ODLOT”  
 
Rzeszów
Wojewódzki Dom Kultury

/dodano:11.07.2018/

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w XVIII Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym FOTO ODLOT organizowanym pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP nr 2018/506, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej nr 214/2018 i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Konkurs FOTO ODLOT to jedna z najważniejszych imprez tego typu ciesząca się dużym uznaniem wśród wielu artystów fotografików zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Konkurs kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

W ostatniej edycji uczestniczyli artyści z 18 krajów świata a ekspozycja pokonkursowa liczyła 306 zdjęć i prezentowana była w Galerii WDK Rzeszów. Konkurs ten organizowany jest przez WDK w Rzeszowie od 1992 r. - początkowo zorganizowano 6 edycji ogólnopolskich a od 1998 r. konkurs w randze międzynarodowej odbył się już 17 razy. Obecnie konkurs odbywa się co dwa lata. Fotografie konkursowe są doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

Temat konkursu jest dowolny, preferujący jednak nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców. Konkurs jest dostępny dla wszystkich fotografujących a każdy autor można przesyłać do czterech prac wykonanych w dowolnej technice na adres WDK w Rzeszowie do 21 września 2018 r.

Zapraszamy

Pełna informacja o konkursie oraz regulamin do pobrania:
=>http://www.wdk.podkarpackie.pl/ 


  ZAPROSZENIE NA
Wydarzenie foto "365x100 WOLNOŚĆ"

 
Radomsko
Fundacja foto POZYTYW oraz Nieformalna Grupa Artystyczna Perspektywa


Patronat nr 225/2018: Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców i Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego
/dodano: 27.05.2018/

Fotografujesz? Zapraszamy do Radomska! Uczcijmy razem 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę! Weź udział w projekcie „365x100 WOLNOŚĆ”. Zorganizuj swój własny wernisaż już 11 sierpnia 2018 roku. Przyjdź, wybierz interesujący Cię kawałek przestrzeni, zawieś zdjęcia i zaproś gości! Bądź współtwórcą niezwykłego święta fotografii!

Na wystawie będą zdjęcia przedstawiające moją interpretację krajobrazu Polski. Wzoruję się na fotografii Jana Bułhaka, Pawła Pierścińskiego, Mieczysława Wielomskiego. Tytuł wystawy to "Fotografia Ojczysta wiek XXI" i na swoich fotografiach w artystyczny sposób przedstawiam piękno krajobrazu Polski.

Organizatorami wydarzenia #365x100 są: Fundacja foto POZYTYW oraz Nieformalna Grupa Artystyczna Perspektywa. Projekt ma na celu uczczenie rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, zaznajomienie odbiorców z historią fotografii – od 1914 roku oraz pokazanie, że jest wielu ludzi z pasją robienia zdjęć!

Nie selekcjonujemy prac, nie narzucamy kształtu Twojej wystawy. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w wystawie jest pokazanie prac, które pokazują Twoje spojrzenie na WOLNOŚĆ. W postindustrialnej przestrzeni hali byłego zakładu produkcyjnego, zaprezentuj prace, które ukazują życie w naszym kraju — od Street art’u, reportażu, dokumentu — po piękno krajobrazu, w którym przychodzi nam żyć obecnie. Zapraszamy do udziału wszystkich pasjonatów fotografii, zarówno profesjonalistów, jak i stawiających swoje kroki w tej dziedzinie sztuki. Wystawie fotografii towarzyszyć będą warsztaty fotograficzne, prelekcje i koncerty.

Wystawę swoim patronatem nr 225/2018 objął Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, który jest kontynuatorem tradycji Fotoklubu Polskiego, promującego rozwój fotografii artystycznej i wspierającego artystyczną twórczość. Co warte zaznaczenia, podczas wydarzenia, zarząd Fotoklubu RP uhonoruje wyróżnionych artystów Medalami Za Zasługi dla Fotografii Polskiej, przyznawanymi z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018).

Dołączajcie do wydarzenia #365x100 WOLNOŚĆ na Facebook i udostępniajcie! Działajmy wspólnie z pasją dla pasji!

Pozdrawiam i zapraszam. 
  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Michała Piotrowskiego (afrp) "WSPOMNIENIA 1918"
     

Wytrzyszczka koło Czchowa
Galeria na zamku Tropsztyn

Patronat: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
/dodano: 28.06.2018/


Wystawa ta przedstawia kilkadziesiąt prac fotograficznych wykonanych techniką chromianowo-proszkową prezentujących rekonstrukcje historyczne z I Wojny Światowej.

Są to zdjęcia zarówno walk (Bitwy Limanowskiej, Marcinkowickiej i Gorlickiej) jak i życia obozowego. Jest to już VII odsłona tej wystawy, mimo to będzie można zobaczyć zdjęcia które dotąd na żadnej z nich nie były prezentowane.

Specyficzna, ręczna technika wykonywana odbitek której początki sięgają XIX wieku sprawia że niemal cofamy się do tamtych chwil.

Wystawa ta wpisuje się w szereg imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r. Pragnę by była hołdem dla walczących i wyrazem wdzięczności dla tych co upamiętniają te wydarzenia poprzez rekonstrukcje historyczne.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 1 VII - 31 VIII 2018r.

Serdecznie zapraszamy.

Michał Piotrowski to Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Fotoklubu RP, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 70 razy w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów można zaliczyć zloty medal na „68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”.

Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: „Paszyńskie perełki”, „W cieniu wielkanocnych palm”, „Święto dzieci gór”, „Retrospekcja” czy „Miniatury Jazzowe”. Sam jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych.

Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz technika chromianowo-proszkowa ( monochromatyczna i kolorowana), guma chromianowa ( jedno i wielowarstwowa), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypia ( na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypia, papier solny, papier albuminowy, technika pigmentowa, technika olejowa, fotografia otworkowa, fotografia wielkoformatowa na różnych materiałach.

Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne. Uczy fotografii, prowadzę liczne warsztaty, pokazy, prelekcje ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną. Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony Dla kultury Polskiej” oraz medalem „Za zasługi dla fotografii polskiej”


Więcej: =>https://drive.google.com/open?id=1oM1rGvqGZy3PaYdqKGOzawV6FA3fs2yQ
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ AUTORSKIEJ FOTOGRAFII
Mirosława Raka (afrp) "Fotografia Ojczysta wiek XXI"

 
Gliwice
Galeria Na6 ul. Matejki 6


Patronat: Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców i Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego
/dodano: 27.05.2018/

29 czerwca w Galerii Na6 w Gliwicach ul. Matejki 6 o godz. 18.00 będę miał wernisaż mojej wystawy fotograficznej. To moja pierwsza autorska wystawa fotograficzna. Jestem fotografem tworzącym w technice fotografii piktorialnej, należę do Stowarzyszenia fotograficznego Przeciw Nicości im Mieczysława Wielomskiego i do Fotoklubu Rzeczypospolitej.

Na wystawie będą zdjęcia przedstawiające moją interpretację krajobrazu Polski. Wzoruję się na fotografii Jana Bułhaka, Pawła Pierścińskiego, Mieczysława Wielomskiego. Tytuł wystawy to "Fotografia Ojczysta wiek XXI" i na swoich fotografiach w artystyczny sposób przedstawiam piękno krajobrazu Polski.

Mirosław Rak

Pozdrawiam i zapraszam.

Link do materiałów o wystawie:

=>http://erdk2018.pl/pl/kalendarium/fotografia-ojczysta-wiek-xxi-wystawa 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
Piotra Komosińskiego i Krzysztofa Gałązki "Wystawa Fotografii Subiektywnej"
     

Toruń
FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
/dodano: 10.06.2018/


Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski oraz FOTOGALERIA Domu Muz serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Grupy B1 Piotra Komosińskiego i Krzysztofa Gałązki "Wystawa Fotografii Subiektywnej" 14 czerwca 2018 roku o godzinie 18:00 do FOTOGALERII Domu Muz, ul. Podmurna 1/3 .

Serdecznie zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA POKONKURSOWĄ WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
CHILD 2018
     

Poznań
Galeria WBPiCAK

Patronat honorowy: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
/dodano: 26.05.2018/


Galerii WBPiCAK w Poznaniu oraz Fotoklub RP zaprasza w dniu 01.06.2018 o godz. 18.00 na otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród XI Międzynarodowego Biennale Fotografii Artystycznej DZIECKO 2018.

Serdecznie zapraszamy.
 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ AUTORSKIEJ FOTOGRAFII
Sławomira Jodłowskiego "Piękno Jury Krakowsko - Częstochowskiej"

 
Częstochowa
Sala wystawiennicza Biblioteki Głównej ADJ, ul. Armii Krajowej 36a.

/dodano: 20.05.2018/

Instytut Historii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz autor zapraszają na autorską wystawę fotografii Sławomira Jodłowskiego "Piękno Jury Krakowsko - Częstochowskiej".

Otwarcie wystawy 22 maja 2018 o godzinie 17.00.

Termin ekspozycji 22.05 - 03.06.2018r.

Pozdrawiamy i zapraszamy. 


  ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII KONCERTOWEJ:
"Światłogra" Sławomira Krajewskiego
     

Toruń
FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
/dodano: 10.05.2018/


Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski oraz FOTOGALERIA Domu Muz serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Koncertowej Sławomira Krajewskiego "Światłogra" w czwartek 10 maja 2018 roku o godzinie 18:00 do FOTOGALERII Domu Muz, ul. Podmurna 1/3 .

Wystawę będzie można oglądać do 07.06.2018.

Serdecznie zapraszamy.
 


  WAŻNA INFORMACJA:  
Uroczystość wręczenia medali "ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ"
nadawany w
„100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI” (1918-2018)
 
Zamość
4 Przegląd Fotografii Zamojskiej

/dodano: 08.05.2018/

Lista osób zaproszonych do odznaczenia medalem ”ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ” nadawanym w 100. rocznicę odzyskania przez POLSKĘ niepodległości (1918-2018)

Podczas otwarcia wystawy 4 Przeglądu Fotografii Zamojskiej prezes Fotoklubu RP Mieczysław Cybulski wręczył medale „ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018).
 • Mazur Mariusz Paweł - Lublin
 • Grzegorz Pawlak - Lublin
 • Waldemar Siatka - Zamość
 • Mirosław Chmiel - Zamość
 • Stanisław Orłowski - Zamość
 • Andrzej Wnuk - Prezydent miasta Zamość


 • Serdecznie gratulujemy.

  Dalsze terminy i okoliczności wręczania medali będą podane do wiadomości później.   


    ZAPROSZENIE NA:
  Diaporamę w Marchwaczu 2018;

       

  Marchwacz 27
  Zespół Szkół w Marchwaczu

  Patronat: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 22.05.2018/


  Zespół Szkół w Marchwaczu, Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz autorzy zapraszają 24 maja 2018 r. o godz. 12:20 na Diaporamę w Marchwaczu 2018.

  Prezentowane będą diaporamy Macieja Lelonkiewicz "Tam, gdzie dzień budzi się mgłą" i Krystiana Tórza "Ocean piasku"

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Pawła Janczaruka „Lipstick & lollipop 3.0”
       

  Jastrzębie-Zdrój
  Galeria „Ciasna”, ul. Katowicka 17
  /dodano: 07.05.2018/


  Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju oraz Fotoklub RP zaprasza w dniu 18.05.2018 o godz. 18.00 na wernisaż wystawy Pawła Janczaruka „Lipstick & lollipop 3.0” (Anita Konieczka – modelka) z udziałem Autora.

  Wystawa będzie trwać od 18.05.2018 do 31.05.2018

  Paweł Janczaruk: Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, artysta Fotoklubu RP. Organizator Warsztatów Fotowidzenia, prowadzący: Pracownię Edukacji Fotograficznej ZUTW i grupę Fotograficzna Fabryczna. Autor 43 wystaw indywidualnych. Uczestnik ponad 500 wystaw zbiorowych, gdzie otrzymał 75 nagród. Odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony dla Fotografii Polskiej”, Brązową Odznaką PFSF i Złotą Odznaką LTK.

  Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce, Holandii, Niemczech, Francji, Czechach i Belgii. Autor książek: „Wszystko, co chcę powiedzieć o otworkach”, „RetroFotografia, czyli dawne techniki fotograficzne”, „Wszystko, co wiem o technikach fotograficznych”, „To, co wiem o fotografii otworkowej”, „Zielona Góra - fotografie znalezione” i mini albumów: „Puchełki, kiedy życie było piękne - łomografie z puchełkami”, „Jest taki samotny dwór”.  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA:
  WERNISAŻ XVI PODKARPACKICH KONFRONTACJI FOTOGRAFICZNYCH;

       

  Rzeszów
  Galeria WDK w Rzeszowie, ul. S. Okrzei 7

  Patronat: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 07.05.2018/


  Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza 10 maja 2018 r. (czwartek) o godz. 17:30 na wernisaż XVI PODKARPACKICH KONFRONTACJI FOTOGRAFICZNYCH.

  ekspozycja będzie czynna do 27 maja br.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA Diaporamę w Kórniku 2018:
  "Najpiękniejsze obrazy natury"
       

  Kurnik
  Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Armii Krajowej 11

  Patronat honorowy: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 26.04.2018/


  Fotoklub RP zaprasza w dniu 07.04.2018 o godz. 10.45 na prezentacje Diaporam w Kórniku 2018: "Najpiękniejsze obrazy natury".

  Prezentowane będą diaporamy Piotra Bobera "Cztery pory lasu", Krystiana Tórza "Salamandra" oraz Karola Grabskiego "Śmieszka".

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE DO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO:
  „Detal architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego”
  edycja XVII
  pt. „Śladami trzech wyznań”
       

  Krynica
  Krynickie Towarzystwo Fotograficzne

  Patronat honorowy: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 23.04.2018/


  Krynickie Towarzystwo Fotograficzne i Fotoklub RP zapraszają Zaproszenie do udziału w konkursie fotograficznym” „Detal architektoniczny Historycznego Państwa Muszyńskiego” edycja XVII pt. „Śladami trzech wyznań” organizowanego przez Krynickie Towarzystwo Fotograficzne.

  Termin nadsyłania prac: do 31 maja 2018r.

  Wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród: 30 czerwca 2018r.

  Serdecznie zapraszamy.

  Szczegóły na stronie www: =>http://www.fotokrynica.pl
   


    ZAPROSZENIE NA
  4 PRZEGLĄD FOTOGRAFII ZAMOJSKIEJ

   
  Zamość
  Zamojski Dom Kultury, ul. Partyzantów 13.


  Patronat: Prezydent Miasta Zamość i Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
  /dodano: 26.04.2018/

  Zamojski Dom Kultury w Zamościu oraz Fotoklub RP zaprasza na 4 PRZEGLĄD FOTOGRAFII ZAMOJSKIEJ.

  Otwarcie wystawy oraz wręczenie medali i nagród autorom najlepszych zdjęć.

  Na IV Przegląd Fotografii Zamojskiej 132 autorów nadesłało 359 zdjęć. Warunki regulaminu spełniało 253 zdjęcia przysłanych przez 92 autorów.

  Jury IV Przeglądu Fotografii Zamojskiej w składzie :
 • Mieczysław Cybulski – przewodniczący jury, afrp, afiap, zdfp, Prezes Fotoklubu RP;
 • Stanisław Orłowski – Członek Honorowy Fotoklubu RP, Członek ZPAF;
 • Henryk Szkutnik – Członek ZPAP;
 • Waldemar Siatka – afrp;
 • Mirosław Chmiel – afrp;


 • po zapoznaniu się z pracami zgłoszonymi na IV Przegląd Fotografii Zamojskiej postanowiło zakwalifikować na wystawę 80 prac 60 autorów.

  Laureatów IV PFZ poznamy 10.05.2018 podczas otwarcia wystawy.

  Otwarcie 10 maja 2018 o godzinie 17.00.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA Diaporamę w Radzewie:
  "Najpiękniejsze obrazy natury"
       

  Radzewo
  Szkoła Podstawowa ul. Dworzyskowa 3

  Patronat honorowy: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej
  /dodano: 23.04.2018/


  Fotoklub RP zaprasza w dniu 25.04.2018 o godz. 11.00 na prezentacje Diaporam w Radzewie: "Najpiękniejsze obrazy natury".

  Prezentowane będą diaporamy Macieja Pietrzaka "Szepty natury", Anny i Dariusza Wojciechowskich "Światło wody oraz Pawła Jakubka "Ważkie życie".

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII
  XXI Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2018"

   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO", ul. Ogińskiego 13a.

  /dodano: 26.04.2018/

  Regionalny Ośrodek Kultury Galeria "ART-FOTO" w Częstochowie zaprasza na pokonkursową wystawę fotografii XXI Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji "Cyberfoto 2018".

  Otwarcie wystawy 27 kwietnia 2018 o godzinie 19.00.

  Termin ekspozycji 24.04 - 25.05.2018r.

  Pozdrawiamy i zapraszamy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  Huberta Jasionowskiego (AFRP) "Tajemnicze życie borsuków"
       

  Krutyń
  woj. Marmińsko - Mazurskie
  /dodano: 23.04.2018/


  Zapraszamy na wystawę fotografii członka Fotoklubu, Huberta Jasionowskiego (AFRP) "Tajemnicze życie borsuków".

  Wystawa będzie czynna do od 27 kwietnia do 15 czerwca 2018 roku.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Uroczystość wręczenia medali "ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ"
  nadawany w
  „100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI” (1918-2018)
   
  Warszawa
  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej

  /dodano: 12.04.2018/

  Lista osób zaproszonych do odznaczenia medalem ”ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ” nadawanym w 100. rocznicę odzyskania przez POLSKĘ niepodległości (1918-2018)

  Uroczystość odbyła się 12 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Łodzi podczas otwarcia Targów FILM VIDEO FOTO
 • Wijata Tadeusz - Łódź
 • Nowak Mieczysław - Myślenice
 • Wasak Zenon - Warszawa
 • Kuzko Krzysztof - Lublin
 • Boćko Paweł - Tarnów
 • Szewczyk Jacek - Piotrków Tryb.
 • Migdał Jacek – Łódź
 • Resiak Łukasz – Lublin
 • Biłozor Tadeusz - Jelenia Góra
 • Pytel Janusz – Jelenia Góra
 • Janicki Marek – Jelenia Góra
 • Gubała Marek - Krzyszowice
 • Monika Stachnik-Czapla - Kraków


 • Serdecznie gratulujemy.

  Dalsze terminy i okoliczności wręczania medali będą podane do wiadomości później.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII:
  KRZYSZTOFA STRZODY (AFRP, EFIAP) (nie)ostrość widzenia
       

  Katowice
  Galeria ZA SZYBĄ, MDK „Koszutka” - Fila „Dąb”, ul. Krzyżowa 1
  /dodano: 15.04.2018/


  Zapraszamy na wystawę fotografii członka Fotoklubu, Krzysztofa Strzody, (AFRP, EFIAP) pod tytułem „(nie)ostrość widzenia”.

  Wernisaż odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku /piątek/ o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” - Fila „Dąb” przy ul. Krzyżowa 1 w Katowicach.

  Wystawa będzie czynna do od 18 kwietnia do 17 maja 2018 roku.

  Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Uroczystość wręczenia medali "ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ"
  nadawany w
  „100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI” (1918-2018)
   
  Warszawa
  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej

  /dodano: 22.03.2018/

  Lista osób zaproszonych do odznaczenia medalem ”ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ” nadawanym w 100. rocznicę odzyskania przez POLSKĘ niepodległości (1918-2018)

  Uroczystość odbyła się 7 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Warszawie podczas spotkania w siedzibie Fotoklubu RP
 • Tomaszuk Krystyna - Białystok
 • Tomaszuk Marek - Białystok
 • Kucharska-Osika Agata Barbara - Dęblin
 • Kucharski Tadeusz Jerzy - Dęblin
 • Dołowska Krystyna Małgorzata - Warszawa
 • Wilkońska Jolanta - Warszawa
 • Wojciech Wesołowski – Warszawa


 • Serdecznie gratulujemy.

  Dalsze terminy i okoliczności wręczania medali będą podane do wiadomości później.   


    WAŻNA INFORMACJA:  
  Postanowienia Kapituły Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 22.03.2018/

  Decyzją Kapituły na nowych członków rzeczywistych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców przyjęto 5 osób.
 • Mirosław Rak - Gliwice
 • Andrzej Mikulski - Łęczna
 • Katarzyna Gritzmann - Starachowice
 • Liliana Wolnik - Zabieżów
 • Artur Jastrzębski - Tychy


 • Pozdrawiamy i gratulujemy.   
    ZE SMUTKIEM I ŻALEM ZAWIADAMIAMY O ŚMIERCI:
             Mieczysława Wielomskiego
         

  Wałbrzych
  4 marca 2018 roku
  /dodano: 06.08.2017/


  Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że dn. 4 marca 2018r. zmarł Mieczysław Wielomski, wybitny artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu RP, twórca legendarnych już formacji fotograficznych Pictorial Team, Kron, Hard czy Landskapiści, które w znaczący sposób wpisały się w historię polskiej fotografii poprzez kreowanie nowej estetyki obrazu fotograficznego.

  Od 2015r. piastował stanowisko Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Przeciw Nicości z którym stworzył i rozwijał Ogólnopolski Festiwal Fotografii Ojczystej, który w tym roku będzie miał swoją III-cią edycję.

  Był laureatem licznych nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych w kraju i zagranicą w tym tytuł Autora Roku. Został odznaczony medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018), nagrodą Ministra Kultury RP, Ministra Kultury Rosji, medalem im. Jana Bułhaka, nagrody za twórczość fotograficzną wojewody małopolskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, Sinar Award.

  Śmierć Mieczysława Wielomskiego, jest wielką stratą dla całego środowiska fotograficznego. Pozostanie w naszej pamięci.

  Składamy wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie.

  Kapituła i Zarząd Fotoklubu RP


   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ FOTOGRAFII 
  Anny Jastrzębskiej (rps), Leszka Kobusińskiego (fl) i Bogusława Siwko (afrp)
  pt. „CODZIENNE-NIECODZIENNE”,  
   
  Darłowo
  Zamek Książąt Pomorskich-Muzeum w Darłowie,ul.Zamkowa 4

  /dodano:29.03.2018/

  Anna Jastrzębska (rps), Leszek Kobusiński (fl) i Bogusław Siwko (afrp) zapraszają na otwarcie wystawy fotografii pt. „CODZIENNE-NIECODZIENNE”, która odbędzie się w dniu 14 kwietnia,w sobotę, o godz.14.oo w Muzeum w Darłowie,ul.Zamkowa 4.

  „Osoby biorące udział w tej ekspozycji traktują tworzywo, jakim jest fotografia,w sposób subtelny i indywidualny; posługują się nią jak dokumentem, z refleksją i sentymentem, podkreślając walory tematu kolorem i fakturą, nie unikając imaginacji i syntezy a wpływając na nią symboliką użytych środków.”

  Wystawa będzie czynna do 15 maja 2018r.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W:
  XI Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej „DZIECKO”
       

  Poznań
  WBPiCAK
  Patronat: Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej, FIAP 2018/099, PKN UNICEF /dodano: 03.03.2018/


  Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprasza do udziału w XI Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej „DZIECKO”.

  Data nadsyłania zdjęć do 30.04.2018

  Wystawa najlepszych prac 01.06.2018

  Serdecznie zapraszamy.

  Więcej: =>http://www.wbp.poznan.pl
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ AUTORSKĄ 
  Sławomira Jodłowskiego  
   
  Bełchatów
  Galeria BTF "Na piętrze"

  /dodano:04.03.2018/

  Jurajski Fotoklub Częstochowa, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz autor serdecznie zapraszają 9 marca 2018r. o godzinie 18.00 do Galerii BTF "Na piętrze" na wernisaż wystawy autorskiej Sławomira Jodłowskiego.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  "Wspomnienia 1918"
       

  Zakliczyn
  Galeria Poddasze - Ratusz w Zakliczynie, Rynek 1
  /dodano: 03.03.2018/


  Zapraszamy 4 marca 2018 (niedziela) o godz 13.30 do "Galerii poddasze" - Zakliczyńskie Centrum Kultury na wernisaż wystawy "Wspomnienia 1918".

  Wystawa ta przedstawia kilkadziesiąt prac fotograficznych wykonanych techniką chromianowo-proszkową prezentujących rekonstrukcje historyczne z I Wojny Światowej Są to zdjęcia zarówno walk jak i życia obozowego. Mimo że jest to już IV odsłona tej wystawy będzie można zobaczyć zdjęcia które dotąd na żadnej z nich nie były prezentowane.
  Specyficzna, ręczna technika wykonywana odbitek której początki sięgają XIX wieku sprawia że niemal cofamy się do tamtych chwil.

  Wystawa ta wpisuje się w szereg imprez upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918r.

  Pragnę by była hołdem dla walczących i wyrazem wdzięczności dla tych co upamiętniają te wydarzenia poprzez rekonstrukcje historyczne. Serdecznie zapraszam - Michał Piotrowski  Wystawa będzie prezentowana w dniach 4 III - 3 IV 2018r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA 
  IV Przegląd Fotografii Zamojskiej  
   
  Zamość
  Zamojska Grupa Fotograficzna

  Patronat honorowy: Prezydent Miasta Zamość oraz Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej /dodano:25.02.2018/

  Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zamojska Grupa Fotograficzna serdecznie zapraszają do udziału w IV Przeglądzie Fotografii Zamojskiej. Autorzy najlepszych prac otrzymają medale Fotoklubu RP oraz nagrody. Regulamin znajduje się na stronach ZDK i ZGF GT.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  "Solidarnie o lepszy świat - Prawa kobiet w obiektywie Marka Krupeckiego"
       

  Toruń
  FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
  /dodano: 25.02.2018/


  Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski oraz FOTOGALERIA Domu Muz serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii "Solidarnie o lepszy świat - Prawa kobiet w obiektywie Marka Krupeckiego" w czwartek 1 marca 2018 roku o godzinie 18:00 do FOTOGALERII Domu Muz, ul. Podmurna 1/3 .

  Wystawę będzie można oglądać do 23.03.2018.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ 
  Krzysztofa Jaworskiego (afrp) "Ptaki"  
   
  Radom
  Avalon Studio ul. Żeromskiego 49

  /dodano:19.02.2018/

  Avalon Studio, Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Radomski oraz autor serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Jaworskiego (afrp) "Ptaki" w dniu 21 lutego 2018 roku o godzinie 18:00 do galerii Fotografii 3xF.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA PLENER FOTOGRAFICZNY 
  "MAJÓWKA FOTOGRAFICZNA - WILNO 2018"  
   
  Białystok
  14-18 MAJA 2018

  /dodano:07.02.2018/

  Zapraszamy do udziału w plenerze fotograficznym "MAJÓWKA FOTOGRAFICZNA - WILNO 2018", na dziś jest jeszcze trochę miejsc.

  Tematem pleneru jest Wilno i okolice. Poznamy piękną wileńską starówkę, miejsca którymi przechadzał się nasz wieszcz Adam Mickiewicz. W programie jest jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Wilnie i na cmentarz Na Rossie. Tak przygotowani będziemy mieli możliwość fotografowania niezliczonych zabytków miasta (kościół Św. Anny, katedra Wileńska Św. Stanisława kościół Św Ducha, cerkiew Św. Mikołaja i cerkiew Piatnicka, uniwersytet Wileński, plac Ratuszowy, zamek Gedymina, Góra Trzykrzyska, .... oczywiście Ostra Brama). W drodze powrotnej spacer fotograficzny po zamku w Trokach.

  Termin: 14-18 maja 2018. Wyjazd i powrót z okolic dworca PKP/PKS w szybko zmieniającym się Białymstoku.


  Chętnych zapraszamy do kontaktu do 20 lutego 2018.

  Bogusław Lebiedziński tel. 502 282 281
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ 
  Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "Portrety Ziemi"  
   
  Gdańsk
  Galeria Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, ul. Paderewskiego 11

  /dodano:16.02.2018/

  Galeria Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz autor serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "Portrety Ziemi" w dniu 16 lutego 2018 roku o godzinie 18:00.

  Ziemia jest naszym źródłem, domem, matką, żywicielką. Tu mamy swój początek i tu będzie nasz koniec. Jesteśmy niewiele znaczącym i krótkotrwałym bytem. Ziemia daje nam wszystko, często więcej, niż na to zasługujemy.
  Projekt „Portrety Ziemi” rozpoczynam cyklem z okolic Luksoru w Egipcie. Leżące nad brzegiem Nilu skrawki uprawnej ziemi, pozwalają na czterokrotne zbiory w okresie jednego roku. Od wieków nie nastąpiły tam znaczące zmiany w sposobie upraw i zbiorów.
  Cały projekt „Portrety Ziemi” planowany na kilka cykli, chciałbym zrealizować, stawiając nie tylko sobie pytanie: Jaki jest nasz stosunek do Ziemi, w jaki sposób ją pojmujemy?

  Andrzej Kazimierz Wróblewski - artysta fotograf, członek rzeczywisty Fotoklubu RP. W latach 1961-1965 współpracował z Kielecką Gazetą Codzienną jako fotoreporter. W 1966 roku wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego i czynnie uczestniczył w projektach fotograficznych pogłębiając swoje umiejętności w wielu dzledzlnach sztuki fotograficznej. Przez dłuższy okres zajmował się tworzeniem małych form rzeźbiarskich w bursztynie stanowiących unikatowe exemplum o zróżnicowanej symbolice, co w połączeniu ze srebrem nadawało głębię oraz ponadczasową pewność wartości. Od kilku lat tworzy w technikach historycznych: gumie chromianowej platynotypii.


  Wystawę można oglądać do 14.03.2018r.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "AKT"
       

  Kutno
  Centrum Teatru Muzyki i Tańca
  /dodano: 06.02.2018/


  Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie oraz autor serdecznie zapraszają serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "AKT" w dniu 11 lutego 2018 roku o godzinie 17:00.

  Ciało pięknej kobiety w oczach mężczyzny – trudno o większą wspaniałość! Trudno też o większe wyzwanie. To przecież jeden z najczęściej w sztuce podejmowanych tematów. Szanse na oryginalność są w takich okolicznościach raczej znikome. Autor więc słusznie postawił na swoje emocje. Poparł je rzeźbiarską perfekcją – w operowaniu światłem, w kompozycji – bezkompromisowo dbając o najdrobniejsze nawet detale. W fotografiach Andrzeja K. Wróblewskiego próżno szukać taniej egzaltacji – jest w nich za to szlachetna harmonia piękna i prawdy. I ona właśnie stanowi o sile prezentowanej kolekcji.
  Erazm W. Felcyn

  Andrzej Wróblewski fotografią z przerwami zajmuje się od wczesnej młodości. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1967 roku, członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej. Współpracował jako fotoreporter z Kielecką Gazetą Codzienną. Fotografował i tworzył zasoby fotograficzne w rodzinnej firmie dla potrzeb reklamy, marketingu, prezentacji produktowej jak i publikacji w prasie specjalistycznej i katalogach. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych, jak również publikacjach albumowych. Uczestniczył w wielu plenerach i konkursach fotograficznych i jest laureatem tychże.


  Wystawę można oglądać od 11.02 do 05.03.2018r.

  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ 
  Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "SANTORINI"  
   
  Kutno
  Centrum Teatru Muzyki i Tańca

  /dodano:07.02.2018/

  Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie oraz autor serdecznie zapraszają serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego (afrp) "SANTORINI" w dniu 11 lutego 2018 roku o godzinie 17:00.

  Prezentowane na wystawie fotografie są owocem zachwytu autora niepowtarzalnym miejscem – Santorini-wyspą, na którą od 20 w. p.n.e. nieustannie powraca życie pomimo nawiedzających ją kataklizmów. Z gruntów i popiołów wulkanicznych, okruchów po trzęsieniach ziemi powstają z mozołem tworzone osady i miejsc do życia.

  Zmysłowe obrazy Andrzeja Wróblewskiego dalekie są od popularnych widoków z folderów turystycznych. Autor z dużą wrażliwością fotografuje miejsca i obiekty, które na pierwszy rzut oka przybierają niemal abstrakcyjne formy. Utrwala ułamki rzeczywistości zwracając uwagę na spektakl nieustającego przemijania. Rejestruje chwile i swoje emocje wyzwolone dzięki atmosferze miejsca.


  Wystawę można oglądać od 11.02 do 05.03.2018r.

  Zapraszamy   


    ZAPROSZENIE NA DOROCZNĄ WYSTAWĘ 2017:
  Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego
       

  Lublin
  Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12
  /dodano: 06.02.2018/


  Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. Edwarda Hartwiga, Centrum Kultury w Lublinie oraz autorzy serdecznie zapraszają na otwarcie dorocznej wystawy fotografii członków Towarzystwa w dniu 9 lutego 2018 roku o godzinie 18:00.

  Stało się już chlubną tradycją, iż w pierwszym kwartale roku Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne im. E. Hartwiga organizuje rokrocznie Wystawę Doroczną podsumowującą działalność artystyczną swoich członków. Wystawa jest najważniejszym przedsięwzięciem w roku będącym ważnym punktem w kalendarzu wydarzeń artystycznych Lublina i regionu. Na wernisażu zaprezentowanych zostanie około 35 prac, w tym 12 fotografii autorów z różnych części Polski, którzy zwyciężyli w comiesięcznym konkursie organizowanym przez Towarzystwo. W tym roku patronat nad wystawą objął między innymi Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców z siedzibą w Warszawie. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie.

  Patroni medialni: Polskie Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Gazeta Wyborcza.

  Kuratorem wystawy jest fotografik Łukasz Resiak

  Autorzy fotografii: Beata Adamczyk, Andrzej Bojarski, Ewa Brodziak, Alicja Buczek, Mieczysław Cybulski (hon.), Aneta Fabijańska, Piotr Gołębiowski, Rafał Goral, Marek Idzikowski, Piotr Jaruga, Cezary Kowalczuk, Stanisław Kusiak, Krzysztof anin Kuzko (hon.), Karol Malec, Andrzej Mazurkiewicz, Barbara Michałowska, Marcin Michałowski, Andrzej Mikulski, Witold Nowakowski, Waldemar Nowiński, Grzegorz Pawlak, Ewa Pietras, Dariusz Prażmo, Łukasz Resiak, Mieczysław Sachadyn, Paweł Szalak oraz Wojciech Domagała, Małgorzata Piechatzek, Olga Szewczuk, Wojciech Kopytek, Kinga Drążek  Serdecznie zapraszamy.
   


    ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W
  XXI MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE:   "CYBERFOTO 2018"  
   
  Częstochowa
  Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

  /dodano:25.01.2018/

  Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "CYBERFOTO 2018".

  Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym, oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Z wystawy poplenerowej wydawany jest katalog w języku polskim i angielskim. Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową. Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświecone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.

  Ostateczny termin zgłaszania prac: 30 marca 2018r.

  Zapraszamy

  Pełna informacja o konkursie:
  =>http://www.cyberfoto.czest.pl   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Witolda Biangi (afrp) "Gdańskie przedproża"
       

  Gdańsk
  Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk, ul. Długa 12
  /dodano: 25.01.2018/


  Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk oraz autor serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Witolda Biangi (afrp) "Gdańskie przedproża" do Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk, ul. Długa 12 w dniu 1 stycznia 2018 roku o godzinie 18:00.

  Przedproża gdańskie

  Te charakterystyczne i wyróżniające Gdańsk elementy małej architektury w historii miasta mają przypisane różne cechy od czysto użytkowych po reprezentacyjne.

  Ponieważ przedproża stanowią symbol kultury oraz architektury miasta i stały się trwałym elementem tkanki miejskiej pragnę utrwalić je również na zdjęciach. Aby w pełni oddać charakter i ponadczasowość zdjęcia wykonane są starą szlachetną techniką gumy dwuchromianowej. Dzisiaj przy zalewie fotografii cyfrowej przestajemy zwracać uwagę na to, co piękne a jedynie zaśmiecamy przestrzeń bylejakością obrazu.

  Aby przywrócić właściwe miejsce fotografii nie tylko, jako nośnika dokumentacji, ale również, jako sztuki wizualnego wyrazu sięganie po techniki szlachetne poza swoją wyjątkowością niesie również ładunek emocjonalny ściśle osadzony z miejscem, które jest obrazowane. Dlatego też wspólnie z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska podjęliśmy decyzję o zaprezentowaniu najbardziej okazałych i najlepiej odtworzonych gdańskich przedproży. Aby przenieść odbiorcę w czasie, w których kształtował się charakter miasta postanowiliśmy w tym celu wykorzystać techniki, jakie wówczas były dostępne podkreślając tym samym tajemniczość, nostalgię i przemijający czas. Ukoronowaniem tych działań jest wystawa fotografii składająca się z 30 zdjęć wykonanych w szlachetnej technice gumy dwuchromianowej. Technika ta polega na powlekaniu papieru akwarelowego warstwą emulsji światłoczułej następnie naświetlaniu stykowym obrazu i wypłukiwaniu nienaświetlonych jej części. Dzięki temu otrzymuje się miękki lekko rozmyty delikatny obraz. Obraz, który daleki jest od idealnych pod względem technicznym zdjęciom cyfrowym, ale za sprawą swej niedoskonałości i niepowtarzalności ( nigdy nie powstaną dwa identyczne zdjęcia) jest wyjątkowy. Wyjątkowy tak jak wyjątkowe są przedproża główni bohaterowie tych zdjęć.

  Wystawa będzie prezentowana w pomieszczeniach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska w Domu Uphagenna. Wybór miejsca jest nie bez znaczenia, ponieważ to właśnie tu eksponowane są przedmioty, obrazy, druki etc. ściśle związane z kulturą gdańska i jego mieszkańców.  Serdecznie zapraszamy.
   


    INFORMACJA:
  Bartłomiej Bałaban (afrp)
  Portfolio zostało zakwalifikowane do konkursu "Moje portfolio"
       

  dcamera.pl
  "Moje portfolio"
  /dodano: 25.01.2018/


  Z przyjemnością informujemy, że portfolio Bartłomieja Bałabana (afrp) zostało zakwalifikowane do konkursu "Moje portfolio" organizowane przez dcamera.pl.

  Serdecznie gratulujemy.

  Link do strony: =>http://dcamera.pl/portfolio-fotograficzne/60-bartlomiej-balaban.html.
   


    WRĘCZENIE TYTUŁÓW FIAP:  
  W siedzibie Fotoklubu RP

   
  Warszawa
  Fotoklub RP

  /dodano: 24.01.2018/

  W dniu 13-01-2018r. odbyło się uroczyste wręczenie tytułów FIAP przyznanych za twórczość fotograficzną. Dyplomy wręczyła kol. Dorota Kycia oficer łącznikowy FIAP w obecności członków Kapituły i Zarządy Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

  Nasi koledzy otrzymali:

  Tytuły AFIAP:
 • Marcin Bawiec,
 • Henryk Chmiel,
 • Jacek Haratym,
 • Magdalena Komarek,
 • Alicja Przybyszowska,
 • Krzysztof Stós,
 • Piotr Łukasz Sygnarowicz.


 • Tytuły EFIAP:
 • Wojciech Grzegorz Domagała,
 • Lukasz Gurdak,
 • Krzysztof Muskalski,
 • Tomasz Jakub Okoniewski,
 • Robert Pranagal,
 • Janusz Wojcieszak,
 • Grzegorz Wójcik.


 • Tytuł EFIAP/g
 • Cezary Dubiel


 • Pozdrawiamy i gratulujemy.   


    ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Andrzeja Kamińskiego (afrp) "50 lat minęło czyli NOWOŚCI od kuchni"
       

  Toruń
  FOTOGALERIA Domu Muz, ul. Podmurna 1/3
  /dodano: 07.01.2018/


  Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski oraz FOTOGALERIA Domu Muz serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Andrzeja Kamińskiego (afrp) "50 lat minęło czyli NOWOŚCI od kuchni" w czwartek 11 stycznia 2018 roku o godzinie 18:00 do FOTOGALERII Domu Muz, ul. Podmurna 1/3 .

  Wystawę będzie można oglądać od 11.01 - 31.01.2018.

  Serdecznie zapraszamy.
   


   ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ:
  Michała Piotrowskiego (afrp) i Pawla Palusa Mazura
  "Mezi kresbou, fotografiou a hudbou",
   
  Bardejow
  Galeria Polsko-Słowackiego domu, Radnickie namesti 24
  /dodano: 07.01.2018/


  Serdecznie zapraszam na otwarcie wystawy Michała Piotrowskiego i Pawla Palusa Mazura "Mezi kresbou, fotografiou a hudbou", które odbędzie się w Galerii Polsko-Słowackiego domu, Radnickie namesti 24 w Bardejowie we wtorek 9 stycznia 2017 r. o godzinie 16:00.

  Antoni Rut (zdfp)(afrp)   
  NOWOŚCI

  [1]  
  POLECAMY  DO POBRANIA

    REGULAMIN  
    PATRONATU  
    [PDF]  

  GALERIA FOTOGRAFII
  członków
  Fotoklubu RP


  Konkurs Fotografia Miesiąca


    http://fotoklubrp.org 


  Udostępnij  PLIKI DO POBRANIA
  STRONA FUNDACJI
  "Fotografia
  dla przyszłości"

  | HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA | statystyka | odwiedzin od sierpnia 2009 |
  Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska