STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT
FRP
INNE
Joanna Maria Rybczyńska

FOTORELACJA


WYSTAWA

RELACJA Z WYSTAWY:   Joanna Maria Rybczyńska - Jedno mgnienie  
Warszawa, 17 czerwiec - 2 lipiec 2009
Galeria van Golik, ul.Berezyńska 27


Wystawa "Jedno mgnienie" to podsumowanie twórczości fotograficznej Joanny Marii Rybczyńskiej z ostatnich pieciu lat. Zostały pokazane na niej wybrane prace ukazujące przekrojowo twórczość artystki, dokończone cykle kilkuzdjęciowe, jak też dopiero rozpoczęte projekty.

"Joanna Maria Rybczyńska to artystka o wielkiej wrażliwości wizualnej. Malarstwo i fotografia to zasadnicze dziedziny jej twórczości, które pozwalają - jak przyznaje artystka - w pełni wykorzystać jej możliwości twórcze. Obie dziedziny twórczości stwarzają okazję do ciągłego eksperymentowania, szukania nowych możliwości ekspresji w tych tak dwóch różnych dziedzinach sztuki.
Rybczyńska umiejętnie dobiera środki ekspresji, by spotęgować plastyczny wyraz, udokumentować drogę prowadzącą do ostatecznego efektu, na który składają się wzruszenie, pasja i spontaniczność.
Niektóre prace stwarzają wrażenie pochodzenia z innego świata, świata wrażliwości autorki. Każda kreacja zawiera w sobie tajemnicę, odpowiednio stonowaną dozę mistyki, głębi duchowej i estetycznego przeżycia. Kreuje ona światy, w których widz może zanurzyć się, kierując się własną intuicją i zdolnością do osobistego przeżywania artystycznego przekazu. Bowiem prace Rybczyńskiej są wyjątkowe, jeśli chodzi o możliwości interpretacji. Niezależnie od tematu, czy jest to pejzaż czy człowiek, martwa natura lub kompozycja abstrakcyjna.
Joanna Maria Rybczyńska powiedziała o swoich pracach "... treść fotografii można odczytywać na wiele sposobów i choć część zdjęć posiada swoje tytuły, lecz sugerują one tylko jedną ze ścieżek, którą może, ale nie musi podążyć oglądający. Możliwości interpretacji jest więcej i każdy ma prawo wymyślić do wszystkich zdjęć swoją".
Te fotografie to zaproszenie do podróży po świecie wyobraźni, w którym każdy może być pełnoprawnym twórcą."

Tekst: starszy kustosz Galerii van Golik, historyk sztuki Zbigniew Pindor


... więcej o autorce [»]

... więcej zdjęć z wernisażu [»]


FOTORELACJA| HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA |
Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska