STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT
FRP
INNEJerzy Wygoda

WYSTAWA

  Jerzy Wygoda - PRZEMIJANIE  
Przemyśl, 8 października - 3 listopada 2009
salon antyków, Galeria OKNO, ul. Grodzka 1


Czołowe miejsce w twórczości Wygody zajmuje przejmujący, trzyzdjęciowy cykl zatytułowany "Przemijanie", z rodzicami Autora w roli głównej, który poza bezspornymi walorami artystycznymi jest zapewne wyrazem lęku, tkwiącego w naszej podświadomości już od dzieciństwa, a w wieku dojrzałym świadomości nieuchronnego odejścia bliskich.

(Jan Gomoła; Różne światy Jerzego Wygody - MÓWIʅ WOŁAM DO WAS!!! Retrospektywna wystawa fotografii, Rzeszów 2008, str.12)

Jerzy WYGODA, AFRP - artysta fotografik z Rzeszowa.

Z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego. Absolwent WSF.
Członek założyciel Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej od 1995, aktualnie członek kapituły Fotoklubu RP; a od 2001 Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego "Niezależni" w Jastrzębiu Zdroju i członek Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, a także Grupy Artystów Bieszczadzkich skupionych wokół Galerii Sztuki "Synagoga" w Lesku.
W latach 1970-90 członek Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Od 1963 członek PTTK, od 1984 instruktor Fotografii PTTK oraz członek Forum Fotografii Krajoznawczej, 1997-2001 przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK.

W 2007 otrzymał Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

W 2007 roku laureat Nagrody Honorowej im. Fryderyka Kremsera za działalność artystyczną i organizatorską w ruchu fotografii krajoznawczej, w 2008 otrzymał Złotą Honorową Odznakę PTTK.

1994-2006 wykładowca w PPSKAKiB w Krośnie. Od 2001 roku prowadzi zajęcia z technik multimedialnych w Zakładzie Edukacji Medialnej i Technologii Informacyjnych Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wziął udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, jest autorem 30 wystaw indywidualnych.

... więcej o Autorze [»]


GALERIA
| HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA |
Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska