STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT
FRP
INNE

FOTORELACJA


WYSTAWA

  "Jedno ujęcie" - wystawa członków Fotoklubu "ZAMEK"  
Szczecin, 6 listopada 2009
Galeria "f"


6 listopada w szczecińskiej Galerii "f" otwarto wystawę członków Fotoklubu "ZAMEK".

Wśród zaproszonych Gości na wernisażu byli: Mieczysław Cybulski (prezes Fotoklubu RP), Małgorzata Dołowska (Dyrektor Fundacji "Fotografia dla przyszłości"), Elżbieta Chojnacka (prezes O/Zachodniopomorskiego ZPFP), Jerzy Miśkiewicz (Szef Kina "Pionier" - najstarszego na świecie), Sławek Fiebig (Gdańskie TF, redaktor) Kasia Stróżyk (Kurier Szczeciński), Szymon Różański (vice dyrektor Opery na Zamku).

Zdjęcia z wernisażu wykonał Krzysztof Kowalczyk.

O wystawie...

"Pstryknąć" zdjęcie potrafi każdy, ale zrobić je w taki sposób, aby zachwyciło innych potrafią tylko nieliczni.

Właśnie Galeria "f"" prezentuje kolejna wystawę z cyklu "Prezentacje". Tym razem przedstawia ona fotografie wykonane przez członków Fotoklubu "ZAMEK". Autorzy zdjęć są studentami, bądź pracują w różnych zawodach. Fotografia, która jest ich pasja zajmują się na ogół w chwilach wolnych od pracy. Utrwalają aparatem niezapomniane chwile, wspaniałe chwytające za serce krajobrazy, przyrodę, zaskakujące sytuacje... biorą udział w konkursach i wystawach , uczestniczą w plenerach fotograficznych Jednym "pstryknięciem" migawki starają się tworzyć obrazy, których opis często wymaga wielu słów . W tej artystycznej dziedzinie, jaka jest niewątpliwie fotografia odnoszą te. sukcesy w postaci akceptacji i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i zagranicznych.

Dawniej, gdy nie istniały popularne dzisiaj "cyfrówki" niektórzy z nich sami je również "wywoływali". Dzisiaj opracowują je w większości komputerowo. Zgadzając się ze stwierdzeniem, że zrobić ładne i dobre zdjęcie to sztuka, należy wspomnieć, że sztuką jeszcze większą jest, by to jedno zdjęcie "mówiło" do osoby je oglądającej. Tematem obecnej wystawy jest jedno ujecie. Artyści, chcąc spełnić założenia wystawy, musieli dokonać trudnych wyborów wybierając ze swojej fototeki to jedno, ich zdaniem najlepsze zdjęcie w dowolnej tematyce, formie i technice wykonania. Przedstawione zdjęcia powstały w większości bieżącym roku. To ciekawe, a czasem zaskakujące ujęcia różnorodnych tematów.

Najpiękniejsze chwile w życiu , fascynujące miejsca , ciekawe sytuacje zasługują na uwiecznienie. Jedno zdjęcie potrafi powiedzieć więcej niż setki słów. Zdjęcia, które potrafią przywołać emocje i uczucia nie zdarzają się codziennie, ale mówią zarówno o ich Autorze, jak i zainteresowaniach fotograficznych całego zespołu.

Leszek KurpiewskiGALERIA| HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA |
Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska