STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT
FRP
INNEWYSTAWA

  Edward Grzegorz Funke - PORTRET ZE ŚWIATA  
Warszawa, 5 stycznia - 9 lutego 2010
WERNISAŻ: 5 stycznia 2010, godz.18.00
Biblioteka Publiczna, ul. Meissnera 5 /Praga Południe/

  123

Już za kilka dni zostanie otwarta w Warszawie wystawa "PORTRET ZE ŚWIATA" Edwarda Grzegorza Funke (AFRP), na której po raz pierwzy zostanie zaprezentowanych 60 fotografii (format 60x80 cm) wykonanych przez autora na 6 kontynentach. Wystawa będzie prezentowana w 9 miastach w Polsce.


Wystawa fotografii Portret ze Świata

Stara kobieta z cygarem, mężczyzna karmiący koty, strażnicy odpoczywający w cieniu świątyni...
Pozornie od siebie odległe osoby, wyrwane z miejsca przez kadr i odpowiedni moment, a jednak mające tak wiele ze sobą wspólnego. Wspólnego, ponieważ są to portrety głęboko osadzone w swojej kulturze, które tak dużo mówią o miejscu i czasie. Portrety, które na przekór wszechogarniającej dominacji medialnej estetyki, pozostają niezmanipulowanym obrazem zwykłego człowieka.
W sposób szczególny i właściwy dla siebie Edward Grzegorz Funke dokonuje intelektualnej syntezy i niezwykle wyraźnie pozwala nam doświadczyć własnej obecności w przestrzeni która, dla większości z nas jest niedostępna i nieodkryta. I chociaż sama podróż, w miejsca kulturowo egzotyczne, jest w wyobrażeniu czymś banalnym i osiągalnym, to jednak trzeba mieć w sobie ogromy ładunek empatii oraz wrażliwości, aby spojrzeć drugiemu człowiekowi prosto w oczy. I jest to przestrzeń, w której Edward Grzegorz Funke porusza się z wyrafinowaną finezją i łatwością, właściwą dla osób obdarzonych darem,który pozwala w odpowiednim momencie uchwycić to, co głęboko w duszy gra... starej kobiecie z cygarem, mężczyźnie karmiącemu koty, strażnikom odpoczywającym w cieniu świątyni.

Fabryka Styropianu ARBET, jako współorganizator wystawy, ma zaszczyt zaprezentować Państwu dorobek fotograficzny Edwarda Grzegorza Funke w kolejnej odsłonie z cyklu "Portret Świata". Jako osoby z firmy, która na co dzień porusza się zdecydowanie bardziej w świecie materii niż ducha, mamy pełną świadomość, że kultura jest wartością z której czerpiemy i korzystamy wszyscy. I chociaż często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak głęboko dociera oraz jak mocny jest ten ślad, to jednak każdy z nas nosi w sobie jej indywidualny portret. Dlatego idea, ARBET z Kulturą, była, jest i będzie nam bardzo bliska.Więcej o Autorze... [»]


Kalendarium wystawy "Portret ze Świata" w 2010 r.:

05.01. - 09.02.2010,   Warszawa, Biblioteka Publiczna Praga Południe

16.02. - 14.03.2010,   Gliwice, Palmiarnia Miejska

22.03. - 25.04.2010,   Połczyn Zdrój, Centrum Kultury Zamek

04.05. - 30.05.2010,   Brodnica, Muzeum

04.06. - 01.07.2010,   Oleśnica, Miejski Ośrodek Kultury i Sportu

07.07. - 08.08.2010,   Kalisz, Centrum Kultury i Sztuki

12.08. - 10.09.2010,   Koszalin, Centrum Kultury 105

23.09. - 31.10.2010,   Bytom, Muzeum Górnośląskie

?   Inowrocław, Kujawskie Centrum Kultury
| HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA |
Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska