STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT
FRP
INNE

GALERIA
WYSTAWA

  "Trzy Korony" - wystawa zbiorowa  
Krościenko n/Dunajcem, 1 maja - 30 września 2011
Pawilon wystawowy w Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego,
ul. Jagiellońska 107 B
organizator: Dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego

Wystawę można oglądać: poniedziałek – sobota 8.oo do 16.oo
w okresie 1.06 do 31.08 również sobota i niedziela 9.oo – 17.oo

/dodano: 1.05.2011/
  370

Dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego, członkowie Fotoklubu RP - Jolanta Szabłowska AFRP, Andrzej Borowiec AFRP, członkowie Fotoklubu Szczecin - Marek Grum, Sławomir Stępień, Ireneusz Kwaśniewski zapraszają na wystawę fotografii.

Wystawa fotografii pt: „Trzy Korony”, miała premierę w czerwcu 2009 roku w Szczecinie, a następnie w 2010 roku prezentowana była w Policach. Wystawę oglądać będzie można od początku maja przez cały sezon letni w sercu Pienin, w siedzibie Dyrekcji Pienińskiego Parku Narodowego, w Krościenku n/Dunajcem.

Pieniny oraz pobliskie okolice w przepiękny czas majowy obdarzają wspaniałą dawką niezapomnianych i niespodziewanych możliwości, wrażeń i widoków. Krajobraz jest bardzo urozmaicony, malownicze doliny, łąki, doskonałe miejsca widokowe. Fotograf może tam naprawdę zapolować na wspaniałe kadry.

Trzeba wstać wcześnie, aby wyprzedzić słońce, zanim świetlne promienie wpełzną w doliny, a zagubione łąki obudzą się z nocnego mroku. Promienie wschodzącego światła rozproszą się i ciepłym światłem przenikną brzozowe gaje, delikatnie rozświetlając stoki. Ciemność jeszcze spowija gęsty las. Zapalają się polne drogi, promienie słońca rozwieszają się na liniach wysokiego napięcia, świecą kwitnące wiśnie i jabłonie. Wtedy właśnie, warto być w Pieninach, stać na szczycie powyżej Krośnicy i Czorsztyna i chłonąć niesamowitą atmosferę chłodnego świtu, kiedy wschodzące słońce stopniowo oświetla przestrzeń, a świetlista mgła wypełnia doliny.

tekst: Jolanta Szabłowska


Więcej o autorach...

  • Jolanta Szabłowska [»]
  • Andrzej Borowiec [»]  • GALERIA    | HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA |
    Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska