STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW
FOTOKLUB
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

strona oficjalna
CZŁONEK OPERACYJNY MIĘDZYNARODOWEJ FEDERACJI SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ FIAP
REPREZENTANT POLSKI

HOME
NOWOŚCI
FOTOKLUB
FIAP
EDUKACJA
KONKURSY
WYSTAWY
LINKI
KONTAKT
FRP
INNE

RELACJA


WYSTAWA

  Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył wystawę
  'Artyści Europie' autorstwa Czesława Czaplińskiego  
Warszawa, 1 lipca 2011
Galeria Plenerowa na ogrodzeniu Parku Łazienkowskiego, Al. Ujazdowskie
WYSTAWA: od 1 lipca do 15 grudnia 2011
/dodano: 1.07.2011/

  415

Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył 1 lipca w Warszawie wystawę "Artyści Europie" Czesława Czaplińskiego, którą to wystawą Muzeum Łazienki Królewskie zainaugurowało kulturalny program Prezydencji Polski w Unii Europejskiej.
Na wystawie Czesława Czaplińskiego AFRP, łodzianina z urodzenia, a nowojorczyka z osiedlenia, można zobaczyć portrety polskich twórców, których dorobek na trwałe został wpisany w europejską kulturę
.


Do pobrania: KATALOG

Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz serdecznie zaprasza 30 czerwca o godz. 18:00 do Podchorążówki na wernisaż fotografii Czesława Czaplińskiego „Artyści Europie”. Ekspozycję tworzą wielkoformatowe portrety – autorstwa fotografa Czesława Czaplińskiego – wybitnych i cenionych w świecie artystów polskich lub z Polski pochodzących. Wybrane indywidualności są postaciami rozpoznawanymi nie tylko w Polsce, lecz także w Europie i na świecie. To sylwetki znakomitych ambasadorów polskiej sztuki, a ich osiągnięcia twórcze stanowią część dorobku kulturowego współczesnej Europy. Muzeum Łazienki Królewskie chce wystawą „Artyści Europie” uczcić pierwsze polskie przywództwo w Unii Europejskiej, inaugurując tym samym kulturalny program Prezydencji Polski 2011.

Następnego dnia, 1 lipca, o godz. 10:00, Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzy drugą część wystawy „Artyści Europie” w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Alejach Ujazdowskich.

Ilustarcję do plakatu promującego wydarzenie stworzył Rafał Olbiński, a oprawę muzyczną – Baleary-Reggae na motywach Ludwiga van Beethovena, śpiewane przez zespół „7 Girls” – Krzesimir Dębski.

Ekspozycji towarzyszy katalog w wersji elektronicznej, przygotowany przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, zawierający portrety artystów pokazane na wystawie, ich noty biograficzne i opisy dokonań oraz biogramy twórców przedsięwzięcia.

Wystawa w Galerii Plenerowej zaczyna się od wejścia do parku przy Belwederze, a kończy przy Ogrodzie Botanicznym. Otwarta jest przez całą dobę. Część umieszczona w Podchorążówce, w Sali Musztry, otwarta jest od wtorku do niedzieli w godz. 9:00 – 18:00. Ekspozycja potrwa od 1 lipca do 15 grudnia 2011 r.

żródło: materiały prasowe


ZAPROSZENIE| HOME | WYSZUKIWARKA | KONTAKT | MAPA SERWISU | REDAKCJA |
Copyright © by FOTOKLUB RP. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. DESIGN © Joanna Maria Rybczyńska