Stanisław Szlęzak

Stanisław Szlęzak AFRP
Tarnobrzeg
Członek rzeczywisty (legitymacja nr 297)

Prezes Zarządu Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego
Stanisław Szlęzak (ur. 11 grudnia 1940 w Tarnobrzegu, zm. 11 listopada 2013 tamże) – polski dziennikarz, artysta fotograf. Członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP). Członek założyciel i prezes Zarządu Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego.
W roku 1970 założył Amatorski Klub Fotograficzno-Filmowy „Peryskop”, działający przy Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu. Klub został członkiem Federacji Amatorskich Stowarzyszeń Fotograficznych w Polsce. W 1974 roku był współorganizatorem, a następnie prezesem Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Z zawodem dziennikarskim był związany od 1975 roku. Pracował w dzienniku „Sztandar Młodych” oraz gazecie zakładowej „Nowe Tempo”, Zakładów Metalowych Nowa Dęba.
Od 1980 roku Stanisław Szlęzak związany był jako reporter z Polskim Radiem Rzeszów, Telewizją Kraków i Polską Agencją Prasową, a od roku 1992 był kierownikiem redakcji Radia Kielce. Był pomysłodawcą i inicjatorem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Przydrożne znaki wiary (2012)”. W 2008 za twórczość fotograficzną i organizację edukacji z zakresu fotografii został wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta Tarnobrzega i Marszałka Województwa Podkarpackiego. 10 czerwca 2011 roku został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom stwierdzający posiadanie kwalifikacji do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika (AFRP). Inicjował różne akcje, (m.in.) pomocy podopiecznym Domu Dziecka w Małachowie oraz zbiórki książek dla Polaków na Litwie.
Pochowany został na Cmentarz w Tarnobrzegu-Miechocinie.
(źródło: Wikipedia)

Fot. Stanisław Szlęzak. Opis: “ORWO 7”. “KONCERT”.

 

Fot. Stanisław Szlęzak. Opis: “ORWO 8”. “6 – letnie dziecko”.

 

Fot. Stanisław Szlęzak?. Opis: “ORWO 9” (konkurs?). “Chrońmy zabytki kultury”.