Renata Michalczyk

Renata Michalczyk AFIAP AFRP
Chełmiec
członek rzeczywisty legitymacja nr: 449
członek Fèderation Internationale de I`Art. Photographique (FIAP),

tel: +48 665414461
e-mali: e-mail: ermi@op.pl

Urodziła się w Nowym Sączu i tutaj ukończyła Studium Reklamy i Technik Multimedialnych.

Jest członkiem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej z tytułem artysty AFIAP od 2018 r. oraz członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem artysty AFRP od 2019 roku.

Fotografią zajmuje się od 2004 roku, od kiedy to uczestniczy w działalności Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Za promowanie Ziemi Sądeckiej i utrwalanie jej na fotografiach  otrzymała nagrodę Srebrne Jabłko Sądeckie –  2013 rok i Złote Jabłko Sądeckie – 2018 rok.

Ulubione tematy fotograficzne to pejzaż i architektura regionu sądeckiego.

Jest autorką 14 wystaw indywidualnych, które prezentowała w kraju i za granicą. Najważniejsze cykle prac to:  Cerkwie Sądecczyzny, Światłem Malowane, Niebieski Punkt Widzenia, Portugalia Nieobiektywnie, Dwie Galicje, Pillanat, Tu i Tam. Uczestniczyła w kilkunastu wystawach zbiorowych i pokonkursowych. Jest również laureatką wielu nagród konkursowych, m.in.: I miejsce w konkursie Muzeum Okręgowego „Zderzenie i przenikanie kultur” – 2012 r., I miejsce w konkursie „Nowy Sącz w obiektywie” – 2016 r., I miejsce  w konkursie „Skarby Małopolski” – 2018 r., I miejsce w konkursie „Stary Sącz – kreatywnie” – 2018 r., Brązowy Medal w 4.Spring Fotosalon Bardaf na Słowacji za pracę „ Malowane domy”.

Jej twórczość fotograficzna prezentowana była w lokalnej prasie tj.: Sądeczanin, nowysacz.pl, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski oraz w lokalnych programach telewizyjnych: Regionalna Telewizja Kablowa Nowy Sącz, Małopolska TV 24 Krynica Zdrój.