WYRÓŻNIENI

Po dokonaniu oceny artystycznej działalności na rzecz rozwoju fotografii, Kapituła Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej przyznała medale następującym osobom (od roku 1995):

 

OSOBY KTÓRYM NADANO MEDAL
„ZASŁUŻONY DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ”

Medalem złotym:

  1. Józef Robakowski – Łódź
  2. Henryk Rogoziński – Białystok
  3. Jerzy Wygoda – Rzeszów
  4. Andrzej Pytliński – Bolesławiec
  5. Lech Grabowski – Warszawa
  6. Krystyna Łyczywek – Szczecin
  7. Zbigniew Kryda – Płock
  8. Juliusz Garztecki – Halinów
  9. Mieczysław Cybulski – Warszawa
  10. Stanisław Orłowski – Zamość
  11. Marek Kwiatkowski – Warszawa
  12. Stanisław Wymoczył – Lublin
  13. Wanda Mossakowska – Warszawa
  14. Jerzy Lubczyński – Jastrzębie Zdrój
  15. Zofia Lubczyńska – Jastrzębie Zdrój
  16. Stefan Wojnecki – Poznań
  17. Stefan Bałuk – Warszawa
  18. Małgorzata Krystyna Dołowska – Warszawa
  19. Mirosław Skrzypkowski – Gniezno
  20. Stanisław Nater – Lesko
  21. Jerzy Lewczyński – Gliwice
  22. MUZEUM FOTOGRAFII – KRAKÓW
  23. Zdzisław Rynkiewicz – Białystok
  24. Edward Grzegorz Funke – Koszalin
  25. Andrzej Borys – Kielce
  26. Marek Grausz – Toruń
  27. Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne – Lublin
  28. Tadeusz Biłozor – Jelenia Góra
  29. Lena Bednarska – Poznań
  30. Wacław Turek – Krosno

Medalem srebrnym:

  1. Witold Englender – Jastrzębie Zdrój
  2. Lech Kłudkiewicz – Warszawa
  3. Antoni Rut – Poznań
  4. Adam Kus – Rzeszów
  5. Marek Jóźków – Koszalin
  6. Edward Kruk – Radom
  7. Marek Grygiel – Warszawa
  8. Stefan Figlarowicz – Gdańsk
  9. Tadeusz Myśliński – Przasnysz
  10. Małgorzata Krystyna Dołowska – Warszawa
  11. Mirosław Skrzypkowski – Gniezno
  12. Marek Grausz – Toruń
  13. Janusz Mielczarek – Częstochowa
  14. Tadeusz Biłozor – Jelenia Góra
  15. Marek Jastrzębski – Rzeszów
  16. Michal Kurc – Węgrów
  17. Władysław Nielipiński – Poznań
  18. Marek Dolecki – Białystok
  19. Andrzej Ruciński – Siedlce
  20. Przemysław Lipiński – Warszawa
  21. Zbigniew Kot – Kraków
  22. Władysław Rospondek- Kraków
  23. Wojciech Duklewski – Siedlce
  24. Leszek Kurpiewski – Szczecin
  25. Paweł Janczaruk – Zielona Góra
  26. Karol Walaszczyk – Radomsko
  27. Jan Foremny – Jelenia Góra
  28. Jerzy Wiklendt – Jelenia Góra
  29. Janusz Pysiak – Płock
  30. Henryk Król – Trzcianka
  31. Jakub Marian Lechowski – Radomsko
  32. Elżbieta Bogusława Waszczuk – Kołobrzeg
  33. Krzysztof Kuzko – Lublin
  34. Monika Stachnik Czapla – Kraków
  35. Krzysztof Kuzko – Lublin
  36. Wojciech Wesołowski – Warszawa
  37. Mieczysław Nowak – Myślenice
  38. Janusz Pytel – Jelenia Góra
  39. Teodor Gutaj – Jelenia Góra
  40. Leonard Karpiłowski – Warszawa

 

„ZA FOTOGRAFICZĄ TWÓRCZOŚĆ”

Medalem złotym:

  1. Zbigniew Zapała – Warszawa
  2. Janusz Kostrzewski – Poznań
  3. Czesław Czapliński – USA
  4. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz – Kraków
  5. Aleksander Karnasiewicz – Kraków
  6. Monika Stachnik-Czapla – Kraków
  7. Michał Kurc – Węgrów
  8. Andrzej Rybczyński – Warszawa
  9. Janusz Wojewoda – Rzeszów
  10. Tadeusz Biłozor – Jelenia Góra
  11. Małgorzata Krystyna Dołowska – Warszawa
  12. Jan Magierski – Lublin
  13. Andrzej Polakowski – Lublin
  14. Waldemar Frąckiewicz – Lublin
  15. Jerzy Jartym – Jarosław
  16. Joanna Maria Rybczyńska – Warszawa
  17. Ryszard Jerzy Nater – Lesko
  18. Zygmunt Nater – Lesko
  19. Jerzy Mąkowski – Warszawa
  20. Cezary Dubiel – Szczecin
  21. Antoni Stanisław Rut – Poznań
  22. Andrzejowi Koniakowskiemu – Katowice
  23. Jan Foremny
  24. Jerzy Bonczyk – Warszawa
  25. Andrzej Woźniak – Mirsk
  26. Jacek Szczerbaniewicz – Jelenia Góra
  27. Paweł Boćko – Tarnów
  28. Jerzy Karnasiewicz
  29. Edward Kruk – Radom

Medalem srebrnym:

  1. Lidia Beata Barej – Wałcz
  2. Wacław Grzegorz Mazurek – Radomsko
  3. Grażyna Sosenko – Warszawa
  4. Zbigniew Suliga – Słupsk
  5. Leonard Karpiłowski – Warszawa
  6. Anna Banicewicz-Miazga – Kielce
  7. Besler Zygmunt – Gdynia
  8. Grabiec Tomasz – Łubianka
  9. Przybysz Zbigniew – Toruń
  10. Jerzy Wygoda – Rzeszów
  11. Alicja Przybyszowska – Nowy Sącz
  12. Mirosław Chmiel – Zamość
  13. Daniel Ejsymont – Ostrołęka
  14. Leszek Jastrzębiowski – Radom
  15. Tomasz Sobczak – Tarnów
  16. Sławomir Jodłowski – Częstochowa
  17. Tomasz Kasprzyk – Jasło
  18. Cezary Kowalczuk – Lublin
  19. Tomasz Okoniewski – Korczyna
  20. Heryk Tkocz – Niedobczyce

Medalem brązowym:

  1. Janusz Adam Jaremko – Warszawa
  2. Zdzisław Puchała – Samborzec
  3. Bogusław Jaroszek – Bielsko Biała
  4. Aneta Konik – Nysa
  5. Sławomir Kordaczuk – Siedlce
  6. Paweł Matyka – Tarnobrzeg
  7. Mieczysław Nowak – Myślenice
  8. Grzegorz Pawlak – Lublin
  9. Michał Piotrowski – Nowy Sącz
  10. Tomasz Pisarski – Bartoszyce
  11. Barbara Polakowska – Radom
  12. Andrzej Ruciński – Siedlce

„ZA ZASŁUGI DLA ROZWOJU TWÓRCZOŚCI FOTOGRAFICZNEJ”

  1. Katarzyna Antoniak – Szczecin
  2. Lena Bednarska – Poznań
  3. Adam Czarnowski – Warszawa
  4. Sławomir Kordaczuk – Siedlce
  5. Anna Kosendek – Radomsko
  6. Janusz Kostrzewski – Poznań
  7. Stanisław Krzak – Nowy Targ
  8. Janusz Pytel – Jelenia Góra
  9. Grzegorz Strojny – Warszawa
  10. Karol Walaszczyk – Radomsko (ZŁOTY)
  11. Piotr Wypych – Radomsko
  12. Krzysztof Zygma – Radomsko
  13. Andrzej Kutys
  14. Dorota Teresa Kycia – Józefosław (ZŁOTY)
  15. Krystyna Tomaszuk – Białystok (ZŁOTY)
  16. Henryk Dziuba – Warszawa (ZŁOTY)
  17. Witold Jerzy Sieciński – Warszawa (ZŁOTY)
  18. Wojciech Wesołowski – Warszawa (ZŁOTY)
  19. Anna Góra-Klauzińska – Kielce
  20. Dorota Grausz – Toruń
  21. Bożena Kobiałka – Myślenice
  22. Teresa Nalepa – Myślenice
  23. Waldemar Siatka – Zamość
  24. Tadeusz Jerzy Kucharski – Dęblin (ZŁOTY)
  25. Agata Osika Kucharska – Dęblin (ZŁOTY)
  26. Zygmunt Trylański – Jelenia Góra (ZŁOTY)
  27. Stanisław Kuklawiak – Poznań (ZŁOTY)
  28. Ewa Nawrocka – Koszalin (ZŁOTY)
  29. Monika Kalkowska – Koszalin (ZŁOTY)
  30. Robert Andre – Poznań
  31. Stanisław Nawracaj – Krosno (ZŁOTY)
  32. Andrzej Dozd – Krosno (ZŁOTY)
  33. Mirosław Chmiel – Zamość (ZŁOTY)
  34. Andrzej Juchniewicz – Bełchatów (ZŁOTY)
  35. Janusz Mielczarek – Częstochowa (ZŁOTY)
  36. Elizeusz Cieślik – Poznań (ZŁOTY)
  37. Zimowit Kalkowski (ZŁOTY)
  38. Jerzy Niedziela – Goczałkowice (SREBRNY) 
  39. Tadeusz Myśliński – Przasnysz (SREBRNY)
  40. Piotr Kaszubski (SREBRNY)
  41. Kazimierz Kosmala (SREBRNY)
  42. Zofia Kalińska (SREBRNY)
  43. Krzysztof Mierznikowski (SREBRNY)
  44. Krzysztof Peszko – Jarosław (SREBRNY)

 

„WYRÓŻNIENIE IM. JANA MIERZANOWSKIEGO”

  1. Grażyna Myślińska – Warszawa

 

„MEDAL “L.J.M. DAGUERRE””

  1. Marcin Kwarta – Radomsko
  2. Dorota Kycia – Warszawa

 

„ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”

  1. Lech Grabowski – Warszawa
  2. Marek Grausz – Toruń
  3. Michal Kurc – Węgrów
  4. Tadeusz Krekora – Otwock
  5. Leszek Kurpiewski – Szczecin
  6. Janusz Nowacki – Poznań
  7. Barbara Magdalena Polakowska– Radom
  8. Edward Kruk – Radom
  9. Stanisław Nater – Lesko
  10. Ryszard Krzywutulski – Żary
  11. Włodzimierz Nielipińsk – Poznań
  12. Robert Dejtrowski – Warszawa
  13. Zbigniew Suliga – Słupsk
  14. Wojciech Wesołowski – Warszawa

 

„ZASŁUŻONY KULTURZE “GLORIA ARTIS””

  1. Lech Grabowski – Warszawa
  2. Juliusz Garztecki – Halinów
  3. Karol Walaszczyk – Radomsko
  4. Janusz Mielczarek – Częstochowa
  5. Małgorzata Krystyna Dołowska – Warszawa
  6. Antoni Stanisław Rut – Poznań
  7. Edward Grzegorz Funke – Koszalin
  8. Juliusz Multarzyński – Warszawa
  9. Cezary Dubiel – Szczecin

 

„ZA ZASŁUGI DLA FOTOGRAFII POLSKIEJ” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918-2018)

  1. Tadeusz Biłozor – Jelenia Góra
  2. Bartłomiej Bałaban – Kraków
  3. Jerzy Bonczyk – Warszawa
  4. Paweł Boćko – Tarnów
  5. Zbigniew Ciborowski – Łomża
  6. Mieczysław Cybulski – Warszawa
  7. Cezary Dubiel – Szczecin
  8. Krystyna Małgorzata Dołowska – Warszawa
  9. Mariusz Foltański – Hurth
  10. Marek Gubała -Krzyszowice
  11. Łukasz Gurdak -Mielec
  12. Stanisław Jawor -Myślenice
  13. Agata Barbara Osika-Kucharska – Dęblin
  14. Tadeusz Jerzy Kucharski – Dęblin
  15. Michał Kurc – Węgrów
  16. Sławomir Kordaczuk – Siedlce
  17. Krzysztf Kuzko – Lublin
  18. Tomasz Kasprzyk – Jasło
  19. Dorota Kycia – Warszawa
  20. Tadeusz Myśliński – Przasnysz
  21. Janusz Mielczarek – Częstochowa
  22. Jacek Migdał – Łódź
  23. Piotr Maciej Nowak – Wrocław
  24. Łukasz Resiak – Lublin
  25. Zenon Jan Wasiak – Ząbki
  26. Mieczysław Wielomski – Wałbrzych
  27. Andrzej Wróbleswki – Gdańsk
  28. Anna Worowska – Białystok
  29. Jerzy Wygoda – Rzeszów
  30. Tadeusz Wijata – Łódź
  31. Ryszard Sławczyński – Wrocław
  32. Zbigniew Suliga – Słupsk
  33. Ewa Sierokosz – Sandomierz
  34. Jacek Szewczyk – Piotrków Tryb.
  35. Waldemar Siatka – Zamość
  36. Zdzisław Adam Smardzewski – Ciechanów
  37. Monika Stachnik-Czapla – Kraków
  38. Sławomir Pietras – Poznań
  39. Zdzisław Puchała – Warszawa
  40. Robert Pranagal – Tomaszowice
  41. Michał Piotrowski – Nowy Sącz
  42. Alicja Przybyszewska – Nowy Sącz
  43. Henryk Tkocz – Niedobczyce
  44. Marek Tomaszuk – Białystok
  45. Krystyna Tomaszuk – Białystok
  46. Czesław Zdanowicz – Białystok,
  47. Wnuk Andrzej – Zamość
  48. Zaleski Adam Andrzej – Wrocław
  49. Niepokój-Hepnar Przemysław – Krosno
  50. Peszko Krzysztof -Jarosław
  51. Długoszewska-Nadratowska Hanna – Ciechanów
  52. Wenda Elżbieta – Bydgoszcz
  53. Kurzeja Szczepan – Radom
  54. Okoniewski Tomasz – Korczyna
  55. Matyjaszczyk Krzysztof – Częstochowa
  56. Janicki Marek – Jelenia Góra
  57. Grudysz Łukasaz Michał – Krosno
  58. Banasiak Piotr – Ciechanów
  59. Grudysz Piotr -Krosno
  60. Pawlak Grzegorz – Lublin
  61. Wasiłowski Czesław – Iława
  62. Nowak Mieczysław – Myślenice
  63. Wilkońska Jolanta – Warszawa
  64. Sybirak Waldemar – Sanok
  65. Osadnik Roman – Warszawa
  66. Stanisław Orłowski – Zamość,
  67. Banasiak Piotr – Ciechanów
  68. Strojny Grzegorz – Warszawa
  69. Chmiel Mirosław – Zamość
  70. Wesołowski Wojciech – Warszawa
  71. Kwarta Marcin – Radomsko
  72. Mazur Mariusz Paweł – Lublin
  73. Pytel Janusz – Jelenia Góra
  74. Kus Adam – Rzeszów
  75. Wajda Tomasz – Krosno
  76. Drozd Andrzej – Krosno
  77. Bednarska Lena – Poznan
  78. Ojrzyński Grzegorz – Radomsko
  79. Sobczak Antoni Krzysztof – Warszawa
  80. Lapis Marek – Koziegłowy
  81. Turek Wacław – Krosno
  82. Waszczuk Elżbieta – Kołobrzeg
  83. Dziuba Henryk – Warszawa
  84. Konik Aneta – Piotrków Tryb.
  85. Myślińska Grażyna – Warszawa
  86. Kościuszko Maciej – Kielno
  87. Kruk Edward Józef – Radom
  88. Jastrzębski Marek -Rzeszów
  89. Wilkońska Jolant – Warszawa
  90. Frankowski Ryszard – Płock
  91. Pedirko Jerzy – Myślenice
  92. Nielipińsdki Władysław – Poznań
  93. Muskalski Krzysztof – Częstochowa
  94. Pytel Janusz – Jelenia Góra
  95. Łaski Dariusz Paweł – Piotrków Tryb.
  96. Peciak Stanisław – Maruszyna
  97. Watuch Anna – Ciężkowice
  98. Szyszka Jolanta – Krynica Zdrój
  99. Jarończyk Juliusz – Muszyna
  100. Fedirko Jerzy – Myślenice
  101. Błachut Józef Stanisław – Myślenice
  102. Kruk Edward Józef – Radom
  103. Pachowski Andrzej – Warszawa
  104. Jan Gomoła – Tarnów