Wystawa Foto-grafik pt. „Konfestaberie” Tadeusza Topolskiego

Zapraszamy do galerii ZPAP 
w Toruniu na  wystawę  pt. „Konfestaberie”
Toruń, ul. Ducha Św. 8/10/12
Wernisaż 15.05.2026 r. godz. 17:00
Wystawa czynna do 7.06.2026

„Konfestaberie” to wystawa foto-grafik autorstwa Tadeusza Topolskiego. Prezentowane prace powstały na bazie klasycznych fotografii, które artysta poddał twórczej transformacji, prowadząc je w stronę abstrakcji. Znane motywy zostają tu rozbite, przekształcone i na nowo złożone w intensywnie kolorowe kompozycje, balansujące pomiędzy zapisem rzeczywistości a czysto wizualnym doświadczeniem.

Tytułowe „Konfestaberie” to słowo wymyślone przez autora specjalnie na potrzeby tej wystawy – pojęcie otwarte, niejednoznaczne, oddające charakter prezentowanych prac: swobodnych, pulsujących barwą, wymykających się dosłownemu odczytaniu. To zaproszenie do patrzenia bez schematów, do zanurzenia się w kolorze, formie i rytmie obrazu, gdzie fotografia staje się punktem wyjścia do autonomicznego świata wyobraźni.