75 medali Polaków na 75-lecie FIAP we Fromborku

W niezwykłej przestrzeni Fromborka – miasta o bogatej historii i wyjątkowej atmosferze – prezentowana jest wystawa fotografii „75 medali Polaków na 75-lecie FIAP”.

Projekt ukazuje dorobek polskich twórców nagradzanych na międzynarodowej arenie przez Fédération Internationale de l’Art Photographique (FIAP) – jedną z najważniejszych organizacji promujących fotografię artystyczną na świecie. Ekspozycja jest hołdem dla ich osiągnięć oraz świadectwem siły i różnorodności polskiej fotografii.

Prezentowane prace tworzą wielowątkową opowieść o współczesnym spojrzeniu na świat – pełną emocji, indywidualnych interpretacji i autorskich języków wizualnych. To spotkanie z fotografią na najwyższym poziomie artystycznym, która przekracza granice, łącząc twórców i odbiorców ponad podziałami kulturowymi.

Wystawa była wcześniej prezentowana m.in. w Tuchowie i Zamościu, a jej obecność we Fromborku stanowi kolejny etap wędrówki po Polsce. W kolejnych miesiącach projekt odwiedzi następne miasta, budując szeroki dialog wokół współczesnej fotografii i jej miejsca w kulturze.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy i doświadczenia spotkania z obrazami, które zdobyły uznanie na międzynarodowych salonach fotograficznych.

Koordynatorem działań we Fromborku jest Piotr Wyrzykowski, kuratorem wystawy jest Tomasz Sobczak.

Autorzy wystawy „75 medali Polaków na 75-lecie FIAP”:
Dorota Kycia, Tomasz Okoniewski, Grzegorz Lewandowski, Krzysztof Muskalski, Alicja Przybyszowska, Zygmunt Trylański, Kamila Wiśniewska-Hałka, Maciej Jóźwiak, Jan Brdej, Łukasz Gurdak, Jan Jaskuła, Rafał Kaźmierczak, Adam Ksieniewicz, Paulina Michałek, Elżbieta Rogaczewska-Czępińska, Maria Rybczyńska, Tomasz Sobczak, Piotr Sygnarowicz, Bartłomiej Bałaban, Piotr Bernacki, Piotr Bieniek, Sławomir Długołęcki, Marcin Fiń, Marek Hasso-Agopsowicz, Bożena Kaczmarczyk, Przemysław Kruk, Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, Anita Muskalska, Tomasz Pisarski, Beata Podwysocka, Marcin Sacha, Paweł Ulaniuk, Radek von Hirschberg, Piotr Wyrzykowski, Jerzy Bergander, Ewa Burns, Mirosław Chmiel, Krzysztof Gałek, Bogdan Głowacki, Jan Gomoła, Artur Jastrzębski, Ewa Jeżowska-Charchut, Wojciech Kobylański, Dominika Koszowska, Rafał Koścień, Sebastian Kuczyński, Bogdan Litwora, Grzegorz Narożański, Mateusz Niemczura, Tatiana Pędziwiatr, Bartosz Połeć, Mirosław Rak, Maria Romanek, Małgorzata Sikora, Marian Skąpski, Jerzy Skiba, Wojciech Smółkowski, Monika Stachnik-Czapla, Krzysztof Ślęzak, Katarzyna Warańska, Dagmara Wis, Artur Wysocki.

Otwarcie wystawy i spotkanie z autorami wystawy:
16 maja 2026r. o godz. 17.00
Wieża Radziejowskiego i Wozownia Sztuk
Zespół katedralny we Fromborku, ul. Katedralna 8, 14-530 Frombork

Wystawę we Fromborku można oglądać do końca czerwca.

Jeśli chcesz zobaczyć wystawę w innym mieście jej dostępność można zobaczyć tu:

75 medali