„Opowieść o jazzie” – autorska wystawa fotografii Urszuli i Pawła Ferenców z gościnnym udziałem Andrzeja Pruskiego.

„Opowieść o jazzie”  – autorska wystawa fotografii Urszuli i Pawła Ferenców z gościnnym udziałem Andrzeja Pruskiego.

Miejsce:  Biblioteka Publiczna działająca przy Centrum Kultury i Czytelnictwa MIGU Muszyna, Rynek 31

Wystawa prezentowana będzie od 01 czerwca do 06 lipca 2026 r. w godzinach otwarcia biblioteki. Na 06 lipca planowany jest finisaż.

 

Wystawa „Opowieść o jazzie” to podróż przez świat pełen pasji, emocji, kontrastów
i nieskrępowanej wolności, gdzie dźwięk zamienia się w obraz. Prezentowane fotografie to nie tylko portrety muzyków. To próba zatrzymania w kadrze ulotnej chwili, w której muzyka staje się widzialna. Zdjęcia ukazują twarze w oczekiwaniu na frazę, wykrzywione w skupieniu, zamknięte oczy  i dłonie wirtuozów, które żyją własnym życiem. To również zaproszenie dla widza, aby wsłuchał się w ciszę fotografii i usłyszał w niej swój własny, jazzowy rytm, poczuł klimat i przeżył tę opowieść na nowo.