Wystawa – Struktury miasta – Tomasz Sobczak – Kraków, luty 2020

Wystawa Struktury miasta jest dowodem na śmiałe eksperymenty autora traktujące zdjęcie jako punkt wyjścia do poszukiwań miejsca fotografii w sztuce współczesnej.

Tworzone są poprzez to odważne, wyszukane ironiczne artefakty odwołujące się do szeroko rozumianej rzeczywistości. Fascynacja Sobczaka pracami Pieta Mondriana czy Joana Miro trwa, co znajduje swoje odzwierciedlenie w eksponowanych fotografiach. Na wystawie zobaczyć będzie można najnowsze prace autora przygotowane końcem 2019 roku.

W czwartek 20 lutego o 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Tomasza Sobczaka “Struktury Miasta”.Wystawę tworzy zestaw trójbarwnych częściowo odrealnionych kompozycji, które autor wypatrzył w swoim rodzinnym mieście. Konceptualne obrazy utworzone na kanwie architektonicznych detali potrafią zaskoczyć i zainspirować do zgoła innego odczytywania przestrzeni miasta.

Tomasz Sobczak artysta fotografik, pedagog. Mieszka i pracuje w Tarnowie. „Podróżował” przez różne dziedziny fotografii począwszy od fotografii ruchu, przez fotografię studyjną, w tym portret i akt, poprzez geometryczne spojrzenie na architekturę, po abstrakcję czy fotografię kreacyjną. Obecnie interesuje go miejsce fotografii w sztuce współczesnej.

Jest autorem ponad dwudziestu wystaw indywidualnych oraz kilkuset zbiorowych i pokonkursowych. Pełnił funkcję kuratora, animatora i organizatora wielu wystaw i przedsięwzięć kulturalnych. Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Otrzymał odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi oraz Brązowy Medal za Długoletnią Służbę nadane przez prezydentów RP. Od ponad dekady pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego a w 2019 roku został członkiem zarządu Fotoklubu RP.

Trzecie oko – nazywane wewnętrznym – pozwala widzieć rzeczy ukryte, umykające poznaniu zmysłowemu.

Galeria fotografii „Trzecie Oko” usytuowana w samym sercu krakowskiego Kazimierza to miejsce, w którym splatają się ścieżki profesjonalnych fotografów, pasjonatów, miłośników i kolekcjonerów fotografii. Galeria prowadzi sprzedaż fotografii kolekcjonerskiej, fotografii autorskiej i artystycznej w limitowanych seriach oraz fotografii dekoracyjnej. W ofercie posiada prace  uznanych polskich i zagranicznych fotografów współczesnych, oraz – starannie wybrane – prace debiutantów. Galeria dysponuje obszernym portfolio fotografii dekoracyjnej o różnorodnej tematyce, z możliwością wyboru formatu, sposobu wydruku i oprawy. Właściciel Galerii oferuje swoją pomoc w wyborze zdjęć i sposobie ich prezentacji (nośnik, format, oprawa). W ofercie  Galerii są również albumy fotograficzne w edycji kolekcjonerskiej, podpisane przez autorów.

 

Godziny otwarcia wystawy
Galeria Trzecie Oko, ul. Bocheńska 5/, 31-619 Kraków

Wernisaż: 20.02.2020 (CZWARTEK); 19:00
W trakcie wernisażu prace będą sprzedawane z 10% rabatem

Prace do nabycia w godzinach otwarcia galerii:
WT–PT: 16:00–19:00 
SB: 14:00–17:00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.