Wystawa „Tarnów nieoczywisty” – Tomasz Sobczak

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy fotograficznej “Tarnów nieoczywisty”, której autorem jest Tomasz Sobczak. Uroczyste otwarcie odbędzie się 9 stycznia o godzinie 18.00 w galerii Fundacji Bema 20 wTarnowie.

Autor o wystawie: Zabieram światu kolor i nadaję mu własny. Drogę wskazali Mondrian i Miro. Odrealnione otoczenie niby to samo ale ulepszone daje poczucie lekkości.

Tomasz Sobczak artysta fotografik, pedagog. Mieszka i pracuje w Tarnowie. „Podróżował” przez różne dziedziny fotografii począwszy od fotografii ruchu, przez fotografię studyjną, w tym portret i akt, poprzez geometryczne spojrzenie na architekturę, po abstrakcję czy fotografię kreacyjną. Obecnie interesuje go miejsce fotografii w sztuce współczesnej. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych oraz kilkuset zbiorowych i pokonkursowych. Pełnił funkcję kuratora, animatora i organizatora wielu wystaw i przedsięwzięć kulturalnych. Dwukrotny laureat Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. Otrzymał odznaczenia państwowe: Brązowy Krzyż Zasługi oraz Brązowy Medal za Długoletnią Służbę nadane przez prezydentów RP. Od ponad dekady pełni funkcję prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego a w 2019 roku został członkiem zarządu Fotoklubu RP.

Projekt jest realizowany w ramach stypendium artystycznego przyznanego przez Gminę Miasta Tarnowa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowości i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.