Wystawa fotografii Artura Wąsika „Wilno i okolice”

 

 

Otwarcie wystawy w dniu  11 czerwca 2026, godz. 17.00
/wystawa czynna do 9 lipca 2026 r./
w Hotelu Zamojski, ul. Hugona Kołłątaja 2/4/6,
22-400 Zamość

 

 

Wilno i okolice”

Wilno (lit. Vilnius) – miasto na Pojezierzu Wileńskim, nad Wilią, u ujścia Wilejki, na południu kraju, blisko granicy z Białorusią.
Wilno jest stolicą Republiki Litewskiej. Liczba ludności wraz z aglomeracją wynosi ok. 800 tysięcy. Wilno jest głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnymi naukowym Litwy.
Wilno jest prężnym ośrodkiem kulturalnym. Miłośnicy sztuki mają do dyspozycji szeroki wachlarz teatrów, galerii, muzeów i innych ośrodków sztuki. Cechą charakterystyczną tego miasta jest wielokulturowość.
Ze względu na swoje walory historyczne zostało w 1994 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Na wystawie pokazuję to co mogłem i zdążyłem zrobić podczas mojego krótkiego pobytu.

Artur Wąsik fotografią zajmuję się od 2015 roku jako amator fotografując krajobrazy, przyrodę, architekturę, zwierzęta dzikie, oraz wydarzenia. Obecnie jestem członkiem Zamojskiej Grupy Fotograficznej- Grupa Twórcza oraz członkiem nadzwyczajnym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych ZGF GT, Zamojskich Przeglądach Fotografii oraz wystawach poplenerowych. Brał udział kilku ogólnopolskich plenerach fotograficznych. Współpraca z Biblioteką Pedagogiczną w Zamościu, zaowocowała licznymi ekspozycjami tematycznymi. Obecna wystawa prezentuje Wilno i okolice (Troki, Zatrocze) wraz z pięknymi zabytkami- kościołami, katedrami, pałacami, zamkami. 

Konsekwentnie rozwija swoje zainteresowania i poszerza artystyczne doświadczenie.

Zamojska Grupa Fotograficzna GT – to grupa ludzi, których połączyły dwie rzeczy : zainteresowanie fotografią oraz mieszkanie w tak pięknym mieście jakim jest Zamość.

ZGF GT jest kontynuatorką działań „ Zamojskiej Grupy Fotografików” powstałej w 1976 roku przy Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu.

Grupa działa w ramach Stowarzyszenia „ Kultura dla Zamościa” i jest członkiem zbiorowym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców.

Siedzibą Grupy jest Zamojski Dom Kultury.