Archiwum miesiąca:

Pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców i w ramach imprez organizowanych z okazji 25-lecia Fotoklubu, rozstrzygnięty został zorganizowany przez Bursę Międzyszkolną nr 2 w Zamościu, konkurs fotograficzny dla młodzieży szkolnej: „Ja i moje miasto – zabytki oczami młodzieży”.

„Prezentacja” – pierwsza wystawa Grupy Twórczej KONTRAST

Grupa Twórcza „Kontrast” – to twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniach i Związkach Twórczych (FRP, ZPAF, ZPAP) zajmujący się czynnie fotografią artystyczną. Powstała w grudniu 2019 r. i działa w ramach Stowarzyszenia Kultura dla Zamościa. Siedzibą Grupy jest Zamojski Dom Kultury.

Tomasz Kasprzyk odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pan prof. dr hab. Piotr Gliński, na mocy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, 8 grudnia 2020 roku nadał Panu Tomaszowi Kasprzykowi Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

35 lat ZPiT  ,,Zamojszczyzna” – wystawa

ZPiT ,,Zamojszczyzna” działa od 1975 roku. Obecnie w zespole pracuje 7 grup tanecznych, razem ok. 200 osób. Jest to jedyny działający na terenie Zamościa zespół kultywujący tradycje narodowe i ludowe. ,,Zamojszczyzna” jest ambasadorem polskiego folkloru, polskiej kultury.

Wystawa Stowarzyszenia Marynistów Polskich

Członkowie Fotoklubu RP biorą udział w wystawie fotografii Stowarzyszenia Marynistów Polskich:

„mgFoto Magazyn” 4/2020

Zapraszamy Państwa do lektury najnowszego kwartalnika “mgFoto Magazyn”, gdzie redakcja zaprasza do prezentacji twórczości talenty fotograficzne z kraju i zagranicy, oraz zachęca dołączenia się artystów zrzeszonych w różnych grupach twórczych.

Wspaniały gest fotografów z Fotoklubu RP na rzecz gliwickiego Hospicjum

Sztuką jest pomagać, obcując ze sztuką pomagasz … W Galerii Na6 w Gliwicach ul. Matejki 6 trwa wystawa połączona ze sprzedażą fotografii na rzecz gliwickiego Hospicjum.

Decyzja Kapituły w sprawie przyznania medali z okazji obchodów 25–lecia powstania stowarzyszenia

Decyzją Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w dniu 28 listopada 2020r.

Finisaż wystawy „Krainy Kurpiów i Jadźwingów”

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy pt.: „Krainy Kurpiów i Jadźwingów”, która jest efektem współpracy Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego i Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego, w wyniku której zorganizowano wiosną 2019 r. plenery fotograficzne na Suwalszczyźnie i Kurpiach.